Przewodnik po parkach rozrywki

Duński Legoland otwiera Polarną Krainę z prawdziwymi pingwinami

Tagi: Park Rozrywki, Rollercoaster, Legoland Billund, Tom Christiansen, Kraina Polarna, Pingwin Białobrewy, Polar Land, Polar X-plorer

Duński Legoland otwiera Polarną Krainę z prawdziwymi pingwinami

Polarna Kraina to zupełnie nowy obszar, jaki powstanie w przyszłym roku w parku Legoland. Główną atrakcją będzie pierwszy na świecie rollercoaster, który łączy spadek z 5 metrów z odwiedzinami wśród prawdziwych pingwinów!

Tematyka polarana wzbudza zainteresowanie naszych rodzimych parków rozrywki jak i zagranicznych gigantów. Już niedługo na 12 500 m2 powierzchni w parku w Billund, w Danii powstanie kraina, w które będzie mozna obejrzeć polarne zwierzęta wykonane z klocków Lego oraz najprawdziwsze pingwiny. W Polarnej Krainie (Polar Land) znajdzie się również symulator lotów oraz restauracja, z której także będzie mozna obserwować pingwiny. To największa inwestycja w historii duńskiego Legolandu, która pochłonie 75 000 000 DKK (ok. 43 000 000 zł).

Niesamowita przejażdżka rollercoasterem Polar X-plorer
Rollercoaster będzie niewątpliwie główną atrakcją tej krainy. Kolejka osiągać bedzie prędkość 65 km/h, a jej trasa przebiegać przez lodowy wodospad, następnie przez polarną scenerię, w której będzie można podziwiać imponujące zwierzęta zbudowane z klocków Lego, aż w końcu docierać do gigantycznej góry skąd następuje 5-metrowy zjazd. Tu prędkość przejażdżki się zmniejsza, aby goście mogli cieszyć się widokiem żywych pingwinów białobrewych.Jak podaje Legoland na świecie istnieją tylko dwa rollercoastery ze spadkiem, a Polar X-plorer jest pierwszym, w którym koniec przejażdżki ma finał w 'ogrodzie zoologicznym'. Ponadto będzie to najszybszy coaster w Legolandzie w Billund.

Nowi mieszkańcy w parku Legoland
Piętnaście pingwinów białobrewych zajmować będzie centralne miejsce w Polarnej Krainie. Goście, stojąc w amfiteatrze zbudowanym obok, będą mogli obserwować jak są karmione zwierzęta a także nasłuchiwać dźwięków, jakie wydają.

Pingwiny białobrewe to bardzo aktywne zwierzęta, które lubią pływać. Miejsce, w którym będą się znajdować zostało zaaranżowane tak, aby w jak największym stopniu odzwierciedlało ich naturalne środowisko. Pomieszczenie jest dźwiękoszczelne a od wewnątrz okna są zaciemnione, aby pingwiny nie stresowała duża liczba gości w parku.

Kraina Polarna ma zostać otwarta w przyszłym roku, w maju, miesiąc po otwarciu samego parku (Park Legoland otwarty jest w sezonie).

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.

Galeria zdjęć

$item.title
$item.title