Przewodnik po parkach rozrywki

[WIDEO] W tym roku otwarty zostanie pierwszy azjatycki Legoland

Tagi: Park Rozrywki, Rollercoaster, Merlin Entertainments Group, Legoland Malezja, Azja, Pierwszy Azjatycki Legoland

[WIDEO] W tym roku otwarty zostanie pierwszy azjatycki Legoland

Ponad 30 milionów klocków LEGO zostanie zużytych do budowy pierwszego w Azji Legolandu. Park rozrywki powstaje w Malezji i już na jesieni tego roku będzie mógł powitać pierwszych gości.

W parku o powierzchni ponad 30 hektarów ma znaleźć się ponad 40 atrakcji i pokazów. Park podzielony jest na 7 krain tematycznych. W każdej z nich mali podróżnicy będą mogli znaleźć coś dla siebie: centra eksperymentalne, rollercoastery, atrakcje wodne i pokazy. Prawie wszystkie atrakcje pozwolą na interaktywną zabawę, będzie można pchać, ciągnąć, programować, sterować, wspinać się, budować i nie tylko.Centrum parku stanowi Miniland, w którym będzie można zobaczyć azjatyckie miasta i krajobrazy odwzorowane w miniaturze, w skali 1:20. Aby Miniland był realistyczny, zwrócono uwagę nie tylko na detale przy wykonywaniu miniatur. Ludzie, zwierzęta, auta czy pociągi i samoloty będą się tu poruszać i wydawać odpowiednie dźwięki. Znajdą się tu między innymi takie atrakcje jak Tadż Mahal czy bliźniacze wieże Petronas Twin Towers z Kuala Lumpur.Legoland zlokalizowano w Iskandar Malaysia Nusajaya, 30 kilometrów od Johor Bahru, 20 minut od Singapuru, na południowym wybrzeżu Półwyspu Malajskiego.

 'Legoland Malezja nabiera kształtów; od instalacji atrakcji, budowy modeli z ponad 30 milionów klocków LEGO po stworzenie całodniowego przeżycia dla rodzin z dziećmi w wieku 2-12 lat, tu w Azji - cały ten proces jest niezwykle fascynujący' - powiedział Siegfried Boerst, Starszy Dyrektor ds. Operacyjnych w Legoland Malezja. 'Park w Malezji będzie szóstym na świecie i będzie dostarczał tyle samo edukacji i rozrywki co jego siostrzane parki z Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Niemiec czy Danii' - dodał.

Za budowę parku odpowiada firma IDR Resorts, członek Iskandar Investment Group (“IskandarInvestment”) tworząc obiekt we współpracy z Merlin Entertainments Group, drugim na świecie (po Walt Disney Parks and Resorts) operatorem parków rozrywki i właścicielem Legoland.

Więcej można przeczytać na stronie parku

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.