Przewodnik po parkach rozrywki

W sobotę zostanie otworzony największy Legoland na świecie

Tagi: Park Rozrywki, Rollercoaster, Billund, Floryda, Kraina Tematyczna, Windosor, Legoland Florida

W sobotę zostanie otworzony największy Legoland na świecie

Dla Legolandu nie ma rzeczy niemożliwych. Z klocków Lego powstają w parkach rozrywki lwy, słonie a nawet strzeliste katedry. Do budowy najnowszego dziecka - Legoland Florida wykorzystano ponad 50 milionów klocków. Już 15 października pierwsi goście będą mogli na własne oczy podziwiać wykonane z nich atrakcje.

Legoland Florida zajmuje powierzchnię ponad 60 hektarów (150 akrów). Zlokalizowany jest w miasteczku Winter Haven, zaledwie 45 minut jazdy samochodem od Disneylandu. Park oferuje imponującą liczbę ponad 50 atrakcji przeznaczonych dla dzieci w wieku 2-12 lat. Na terenie parku znajduje się również ogród botaniczny.

Legoland podzielony został na 10 krain tematycznych:

  • The Beginning - czyli Początek, tu jest wejście do parku jak również największy sklep Lego, restauracje oraz obracająca się naokoło wieża panoramiczna, pozawalająca podziwiać 360° widok na park.
  • W Fun Town można dowiedzieć się jak powstają klocki Lego. Znajduje się tu również dwupoziomowa karuzela, Fun Town Theater - kino 4D, w którym odbywać się bedą pokazy i wyświetlane będą filmy.
  • Lego Kingdoms inspirowany jest średniowieczem, dzieci mogą cofnąć się w czasie do świata rycerzy, księżniczek i smoków. Tu znajdzie się między innymi The Dragon - rollercoaster, który zabierze śmiałów w przejażdżkę po zaczarowanym Zamku Legoland.
  • Miniland USA to serce parku, miejsce gdzie można podziwiać najciekawsze amerykańskie budowle i punkty widokowe w miniaturze. Wszystko wykonane z klocków Lego. Znajdziemy tu Centrum Kosmiczne imienia Kennedy'ego, miniaturowe Las Vegas, Biały Dom, nowojorski Times Square, Statuę Wolności, Empire State Building i wiele innych.
  • Land of Adventure to raj dla wielbicieli przygody. Znajduje się tu między innymi drewniany coaster Coastersaurus, który wije się naokoło oryginalnych rozmiarów dinozaura, oczywiście zbudowanego z klocków Lego.
  • Lego Technic to najbardziej 'intensywna' część parku z rollercoasterem Test Track, który pozwoli poczuć moc przyspieszenia, hamowania i manewrowania podczas ekscytującej przejażdżki. 
  • Lego City to małe miasteczko, w którym dzieci, w specjalnych samochodzikach mogą poznać zasady ruchu drogowego. Najpilniejsi otrzymają nawet prawo jazdy! W Lego City znajduje się również Boating School, gdzie można współdowodzić mini-statkiem. Flighting School to z kolei podwieszony rollercoaster, który symuluje latanie.
  • Imagination Zone, czyli strefa wyobraźni składa hołd nauce i sztuce tworzenia, zachęcając małych naukowców do zabawy i nauki. Tu znajduje się też wieża swobodnego spadania Power Towers.
  • Duplo Village to kraina, przeznaczona dla najmłodszych odwiedzających.
  • Pirates Cove - Zatoka Piratów spoczywająca wzdłuż malowniczego brzegu jeziora Eloise, jest miejscem niewiarygodnych pokazów kaskaderskich. 

To nie wszystkie atrakcje jakie można podziwiać w Legolandzie. Więcej informacji znajduje się na stronie parku: www.LEGOLAND.com

Więcej o Legoland Florida w filmie 'A Walk in the Park':

 


Pierwszy park z najsławniejszymi klockami świata powstał w Danii w 1968 roku. W Europie są jeszcze dwa: Legoland Windsor, zlokalizowany niedaleko Londynu, otwarty w 1996 roku oraz Legoland Deutschland w Günzburg, w Niemczech (2002 rok). legoland na Florydzie będzie drugim w USA parkiem z klockami Lego, po Legoland California, otwartym w 1999 roku. Najnowsze plany przewidują otwarcie kolejnego obiektu w Malezji w 2012 roku. 

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.

Galeria zdjęć

$item.title
$item.title
$item.title
$item.title
$item.title
$item.title