Przewodnik po parkach rozrywki

Zobacz, jak europejskie parki rozrywki przygotowują się do Halloween

Tagi: Energylandia, Europa Park, Gardaland, Heide Park, Halloween W Parku Rozrywki

Zobacz, jak europejskie parki rozrywki przygotowują się do Halloween

Czy macie już plany na tegoroczne Halloween? Może spędzicie ten dzień w jednym z europejskich parków rozrywki? Heide-Park, Gardaland, Europa-Park i Energylandia to idealne miejsca dla osób rządnych adrenaliny.

 

Heide-Park

W Heide-Park straszą w każdy październikowy weekend. Park jest wówczas otwarty aż do 22:00. To niesamowita okazja do tego, by w ciemnościach przejechać się jednym z tamtejszych 9 roller coasterów. Nawet nie wyobrażacie sobie, jakie towarzyszą temu emocje! Co więcej, po zejściu z kolejki poziom adrenaliny wcale nie spada, ponieważ na uliczkach parku roi się od zombie i innych przerażających stworów.

Na Halloween zaplanowano także otwarcie nowej, sezonowej atrakcji – Grand Hotel Morton. To strzelnica, do której wstęp mają jedynie osoby, które ukończyły 16 lat. Pewnie domyślacie się już dlaczego - w ciemnych korytarzach hotelu czają się przerażające stwory, którym trzeba samodzielnie stawić czoło.

Choć Halloween w Heide-Park to propozycja dla młodzieży i dorosłych, zadbano też o atrakcje dla nieco młodszych i mniej odporniejszych na stres gości. W strefie Kids Zone będzie można się nauczyć piec chleb i wydrążać dynie. Inne atrakcje dla dzieci to Ghostbusters 5D, czyli interaktywna przejażdżka typu dark ride, hallowenowe pokazy oraz jesienny targ, gdzie rozstawili się średniowieczni rzemieślnicy i sprzedawcy magicznych mikstur. Jeśli zdecydujecie się na rodzinną wycieczkę do Heide-Park, pod żadnym pozorem nie opuszczajcie parku przed zmrokiem. Nie chcecie chyba przegapić pokazu sztucznych ogni?

Koszt uczestnictwa: Goście z ważnymi biletami wstępu do Heide-Park mogą zostać w parku do 22:00 bez żadnych dodatkowych opłat. Istnieje też możliwość zakupu biletów wyłącznie na wieczorny event w cenie €26. Bilet upoważnia do wstępu do parku po godzinie 16:00.

=>  Kup bilet do Heide-Park

Europa-Park

Obchody Halloween w Europa-Park rozpoczęły się 23 września i potrwają do 5 listopada. W tym czasie park zmienia się nie do poznania: na uliczkach pojawiają się duchy i zjawy, a kula EuroSat – jeden z symboli parku, przeobraża się w największą na świecie halloweenową dynię. Przejdźmy jednak do konkretów, czyli halloweenowych atrakcji. Hitem tegorocznego programu jest Traumatica – stworzona specjalnie na potrzeby halloween strefa, która przenosi nas do świata po apokalipsie. Zamieszkuje go 5 rywalizujących ze sobą ras, które będziecie mogli poznać, goszcząc w parku w ciągu najbliższych dni. Ostrzegamy jednak, że nie są oni miło nastawieni do nowych przybyszy... Wstęp do strefy mają jedynie osoby, które ukończyły 16 lat.

To wciąż nie wszystkie halloweenowe atrakcje. Podobnie, jak w ubiegłym roku będzie można oglądać musical „Spook Me” i przygotowaną specjalnie z tej okazji paradę. Wiele atrakcji przeszło też halloweenową metamorfozę: filiżankowa karuzela w strefie holenderskiej została otoczona specjalnym parawanem, dzięki któremu przejażdżka staje się bardziej mroczna, a w strefie greckiej działa dom strachów – kopalnia Hefajstosa. Kulminacyjny moment obchodów Halloween w Europa-Park przypada 31 października – tego dnia będzie tam miała miejsce wielka taneczna impreza (SWR3 Halloween-Party).

Koszt uczestnictwa: z dodatkowymi opłatami wiąże się jedynie wstęp do Traumatica i udział w SWR3 Halloween-Party.

=>  Kup bilet do Europa-Park  

Energylandia

Tradycja organizacji halloweenowych eventów dotarła także do Energylandii. Już 19 października w parku pojawią się animatorzy w halloweenowych przebraniach i okolicznościowe dekoracje. Ponadto na sobotę 28 października zaplanowano huczną holloweenową imprezę. W programie wydarzenia są liczne konkursy, pokazy, animacje i mnóstwo niespodzianek, których organizatorzy nie chcą zdradzać. Oczywiście w trakcie wydarzenia będą czynne wszystkie parkowe atrakcje. 

Koszt uczestnictwa: Halloween Night jest wydarzeniem towarzyszącym, więc jeśli wcześniej kupicie bilety do Energylandii, nie musicie dodatkowo płacić za uczestnictwo w evencie.

=>  Kup bilet do Energylandii

Gardaland

Potwory, szkielety, zombie, wampiry, duchy, wiedźmy, pająki, dynie – wszystko razem buduje niesamowitą atmosferę. Jeśli chcecie jej doświadczyć, odwiedźcie Gardaland w jeden październikowych weekendów. Podobnie, jak w innych parkach 31 października w Gardaland odbywa się huczna taneczna impreza, podczas której czynne są wszystkie atrakcje.  

Koszt uczestnictwa: udział w Halloween Party €25. Wstęp do parku w pozostałe dni nie wiąże się z dodatkowymi opłatami

=> Kup bilety do Gardaland

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.