Przewodnik po parkach rozrywki

Golden Ticket Awards: Zgadnijcie, który park rozrywki okazał się najlepszy w 2018 roku.

Tagi: Europa Park, Parki Rozrywki W Europie, TOP 10, Golden Ticket Awards, Bilety Do Europa-park, Atrakcje W Europa-park

Golden Ticket Awards: Zgadnijcie, który park rozrywki okazał się najlepszy w 2018 roku.

Każdej jesieni parki rozrywki rywalizują ze sobą o głosy czytelników prestiżowego magazynu Amusement Today. Najwyższą stawką w konkursie jest Złoty Bilet (Golden Ticket Award) – otrzymuje go najlepszy na świecie park. Tegoroczny zwycięzca ma ich już 5. Domyślacie się o kim mowa?

Europa Park niepokonany od 2014 r.

„W związku z tym, że laureaci są wybierani na podstawie głosów naszych czytelników, każda edycja Golden Ticket Awards jest pełna niespodzianek.” – czytamy na oficjalnej stronie organizatora konkursu. Nie dotyczy to jednak głównej kategorii. Najważniejsza nagroda w konkursie, czyli Złoty Bilet po raz piąty powędrowała bowiem do Europa Parku – największego parku rozrywki w Niemczech. Do Silver Dollar City w Branson w stanie Missouri, gdzie miała miejsce tegoroczna gala, przyjechali po nią Roland i Thomas Mack. Starszy z nich odbierając kolejne w kolekcji trofeum, mówił:

 

 

Jesteśmy naprawdę zaszczyceni tym, że nasz rodzinny biznes jest w stanie konkurować z największymi gigantami w branży rozrywki. Europa Park to całe moje życie. Jestem przedstawicielem siódmej generacji, która opiekuje się parkiem. Dziś praca poprzednich pokoleń zbiera żniwo. Odbieramy tę nagrodę w imieniu całej rodziny Mack i 3800 naszych pracowników. Przy okazji potwierdzamy też pozycję lidera wśród niemieckich parków rozrywki.

 

 

Mówiąc o silnej konkurencji, Roland Mack miał na myśli parki Disneya, liczne amerykańskie parki rozrywki, a także coraz szybciej rozwijające się parki w Azji i na Bliskim Wschodzie. Dlaczego żaden z nich nie był wstanie pokonać Europa Park? Co stanowi o jego wyjątkowości?

→ Kup bilety do Europa Park bez wychodzenia z domu

Europa Park to cały czas dzieło niedokończone

Europa Park już dziś jest już jednym z największych parków rozrywki na starym kontynencie. Cieszy się też ogromnym powodzeniem wśród gości – w ubiegłym roku użytkownicy Trip Advisor uznali go za najlepszy park rozrywki w Europie. Właścicielom, którzy równolegle z parkiem rozrywki prowadzą firmę produkującą urządzenia do lunaparków, wciąż to jednak nie wystarcza. Park z roku na rok powiększa się o nowe strefy, a w 2019 r. w jego sąsiedztwie ma zostać uruchomiony park wodny Rulantica.

Modernizowane są też istniejące już przejażdżki. W tym roku gruntowny remont przeszła znajdująca się praktycznie w samym centrum parku kolejka Eurosat. Teraz nazywa się ona Eurosat – CanCan Coaster,  a jej scenografia nawiązuje do Paryża z czasów Belle Epoque. Metamorfozę przeszła też elewacja wejściowa - przed kulą Eurosat stanął wiatrak jak z Mouilin Rouge.

→ Sprawdź, najchętniej odwiedzane europejskie parki rozrywki

Tak prezentuje się Eurosat w nowej odsłonie

Eurosat ma jednak jeszcze jedno, zupełnie inne oblicze. Jeśli wejdziemy do środka tylnym wejściem, podczas przejażdżki zamiast wieży Eiffla, zobaczymy kadry niczym z ostatniego hitu Luca Bessona „Valerian i miasto tysiąca planet”. Jak to możliwe? To wszystko dzięki technologii Virtual Reality. Już podczas oczekiwania w kolejce do Eurosat Coastiality goście otrzymują zestaw VR, który przenosi ich do świata science-fiction. Następnie już w okularach i słuchawkach wsiadają do wagoników kolejki, której trasa także przebiega wewnątrz kuli. Jedna atrakcja gwarantuje więc dwa zupełnie różne doświadczenia.


Eurosat Coastiality przenosi uczestników przejażdżki do świata z filmu Luca Bessona „Valerian i miasto tysiąca planet”

Działania te nie mogły umknąć czytelnikom Amusement Today, wśród których znajdują się najwięksi specjaliści w branży rozrywki. W 2018 r. Złoty Bilet w kategorii „Najlepszy park rozrywki” ponownie trafił więc do Europa Park. W oficjalnym uzasadnieniu tej decyzji wymieniono czynniki, takie jak:

  • ciągły rozwój i odwaga do inwestycji w nowe technologie
  • ciekawa koncepcja tematyczna odzwierciedlona w architekturze (poszczególne strefy tematyczne Europa Park nawiązują do kultury różnych krajów europejskich),
  • różnorodność przejażdżek,
  • wyznaczanie trendów w branży (przykład przejażdżki 2w1 Eurosat),
  • najwyższej klasy gastronomia (na terenie parku znajduje się nawet restauracja odznaczona gwiazdką  Michelin, czyli  Ammolite – The Lighthouse Restaurant),
  • bogata baza hotelowa.

To chyba wystarczająco dużo powodów, by uznać Europa Park za najlepszy park rozrywki na świecie. Jeśli jednak argumenty specjalistów Was nie przekonują, możecie przekonać się o tym na własnej skórze, kupując bilet do parku na Parkmania.pl.

Laureaci pozostałych kategorii

Nagrody Golden Ticket Awards wręczane są aż w 23 kategoriach. Oprócz Europa Park, wśród laureatów znalazł się tylko jeden park ze starego kontynentu, czyli brytyjski Blackpool Pleasure Beach. Czytelnikom spodobała się znajdująca się tam wodna kolejka Valhalla. Poza tym dominują amerykańskie parki, co spowodowane jest zapewne tym, że wśród prenumeratorów Amusement Today przeważają Amerykanie. Dziwi jednak całkowity brak azjatyckich i bliskowschodnich parków rozrywki, które ostatnimi laty bardzo dynamicznie się rozwijają (najszybsza kolejka górska świata to obecnie Formula Rossa, znajdująca się w Abu Dhabi). Najwyraźniej, podobnie jak w przypadku Europa Park, musi minąć jeszcze trochę czasu, aby mogły one konkurować z obecnymi od lat w branży gigantami.

→ Kup bilety do Europa Park bez wychodzenia z domu

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.