Przewodnik po parkach rozrywki

Na terenie Europa-Park Resort trwa budowa niesamowitego aquaparku! Rulantica będzie gotowa już w ...

Tagi: Europa Park, Tropical Islands, Bilety Do Parku Rozrywki, Rust, Bilety Do Europa Parku, Rulantica, Nowa Atrakcja W Europa Parku

Na terenie Europa-Park Resort trwa budowa niesamowitego aquaparku! Rulantica będzie gotowa już w ...

Jeszcze niedawno informowaliśmy was, że otwarte w tym roku Volentarium to największa inwestycja w dziejach Europa-Parku. To już nieaktualne. W Rust jakiś czas temu ruszyła budowa parku wodnego Rulantica, która pochłonie jeszcze więcej pieniędzy..

 

Do pełnego sukcesu Europa-Park brakuje tylko jednego.

O budowie parku wodnego w sąsiedztwie Europa-Park mówiło się już od dawna. Dziś możemy już jednak oficjalnie zakomunikować, że w 2019 r. największy niemiecki park rozrywki powiększy się o 45 hektarów (powierzchnia porównywalna do 63 boisk piłkarskich) – powstanie na nich pełen familijnych atrakcji aquapark „Rulantica”. Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego miała miejsce 14 września. Obecny na niej Roland Mack stwierdził, że to przełomowy moment w historii Europa-Park. Trudno nie przyznać mu racji. Budowa pochłonie 140 milionów Euro.

Park będzie dzielił się na dwie zasadnicze części: kryty aquapark i tereny zewnętrzne. W planach jest 25 atrakcji, w tym 17 zjeżdżalni i największy odkryty basen na terenie Niemiec. Na terenie kompleksu stanie też luksusowy 4 gwiazdkowy hotel i liczne restauracje. Same atrakcje to jednak nie wszystko. Poznajcie niesamowitą historię wyspy Rulantica!


Zaginiona wyspa odnaleziona w Rust!

Zaginione lądy od zawsze pobudzały ludzką wyobraźnię. Oparcie koncepcji parku rozrywki na tego typu historii jest więc bardzo sprytnym posunięciem. W sieci pojawił się już pierwszy film, wprowadzający do historii. Rzecz dzieje się na morzu. W czasie zwykłego rutynowego rejsu kuter rybacki natyka się na stos odpadów. Początkowo rybacy planują się ich pozbyć. Po głębszej weryfikacji okazują się wśród nich być niebywałe znaleziska. Kapitan Finn Olson natychmiast rozpoznaje kartusz herbowy statku Tre Konor”, który w 1557 król Szwecji r. wysłał na wyprawę w kierunku wyspy Rulantica.

Na tym jednak kończą się informacje na temat statku i wyspy, ponieważ Tre Konor” nigdy nie wrócił on do portu. Narracja filmu urywa się w momencie, gdy rybak zdaje sobie sprawę ze swojego odkrycia. Ostatnie sceny są jednak dowodem na to, że z pewnością nie jest to ostatni epizod tej historii. Spodziewamy się raczej cyklu filmów, które pozwolą nam stopniową ją odkrywać.

Na uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod inwestycję byli obecni członkowie rodziny Mack i aktorzy wcielający się w główne role w filmie promującym Rulanticę.

 

Już ten pierwszy film ujawnia nam wiele informacji. Wiemy, że scenerią parku będzie tajemnicza nordycka wyspa. Twórcy parku zdradzili również, że Rulantica będzie podzielona na 8 obszarów tematycznych:

  • Dolina Trøll – strefa dla najmłodszych
  • Dzika rzeka
  • Grota syren
  • Świątynia Lodowcowa
  • Tajemnicza Rzeka
  • Leśne Jezioro
  • Plaża Wraków
  • Świątynia Mulusinas.

Jak na park wodny bardzo nietypowa koncepcja. Do tej pory parki przenosiły nas raczej w cieplejsze rejony świata (Volcano Bay, Orlando, Tropical Islands pod Berlinem). Bardzo rzadko w sąsiedztwie basenów i zjeżdżalni możemy natomiast oglądać lodowce (Wyjątkiem jest Ice Land Water Park w Dubaju). Z niecierpliwością czekamy na dalsze informacje na temat nowego projektu Europa-Park.

→ Kup bilety do Europa-Parku bez wychodzenia z domu

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.