Przewodnik po parkach rozrywki

Universal Resort na Florydzie powiększył się niedawno o kolejny park rozrywki.

Tagi: Volcano Bay, Universal Resort W Orlando, Tapu Tapu, Parki Rozrywki W Stanach Zjednoczonych, Parki Rozrywki Na Florydzie

Universal Resort na Florydzie powiększył się niedawno o kolejny park rozrywki.

Jeszcze do niedawna, gdy ktoś chciał wybrać się na Tahiti, po prostu rezerwował tam lot. Po tym jak na terenie Universal Resort w Orlando powstała prawdziwa wulkaniczna wyspa z posągami Moai i domkami na palach, wybór nie jest już jednak tak oczywisty.

 

Universal Resort to największy park rozrywki na Florydzie. Zarządowi wytwórni jednak to nie wystarczało, dlatego w maju powiększył się on o kolejną część - park wodny Volcano Bay. Znalazło się w nim miejsce nie tylko dla basenów i zjeżdżalni. 18 wodnych atrakcji otacza malowniczy polinezyjski krajobraz. Zespół odpowiedzialny za projekt zwiedził w tym celu szereg wysp na południowym Pacyfiku. Podziwiali krajobrazy, poznawali lokalne mity i wierzenia. W efekcie, tuż obok dwóch pozostałych parków Universal (Island Of Adventure oraz Universal Studios) powstała prawdziwa tropikalna wyspa, która nie dość, że wygląda dokładnie tak jakby była położona na Pacyfiku, to ma też własną mitologię. 

Tematyzacja na piątkę

W centrum parku jest wulkan. Jego pojawienie się na wyspie wiąże się z legendą o gwałtownym i porywczym bogu Krakatau (kra-kuh-TAU). Gdy dotarła do niego wiadomość o romansie córki Tai Nui (tie-NOO-ee) z śmiertelnikiem, skazał dziewczynę na wieczne wygnanie. Tai Nui nie była jednak w stanie oddalić się od ziemi. Tym sposobem stała się księżycem, a jej łzy wypełniły morza i oceany. Widząc rozpacz córki Krakatau zrozumiał swój błąd. Chcąc zjednoczyć z powrotem kochanków, połączył niebo i ziemię. Gniewną część swojej natury zamknął natomiast w wulkanie w postaci ducha ognia Vol.

Z biegiem lat wokół wulkanu powstała wyspa. Przez długi czas była ona nie zamieszkana. Pewnego dnia lud Waturi, wiedziony przez Pacyfik przez magiczną rybę Kunuku postawił obrać ją sobie za dom. Waturi mieszkają tam po dziś dzień. To niezwykle gościnny lud, o czym przekonają się wszyscy ci, którzy zdecydują się odwiedzić Volcano Bay.


Krakatau Aqua Coaster w parku Volcano Bay

 

Nowe technologie sposobem na kolejki

Volcano Bay wyróżnia nie tylko doskonale opowiedziana historia, ale także wiele innowacji technologicznych. Ma to być pierwszy park wodny bez kolejek do atrakcji. Stanie się to możliwe dzięki Tapu Tapu. Nie jest to żaden magiczny artefakt, lecz specjalistyczne urządzenie zaprojektowane specjalnie dla Volcano Bay. Przypomina zegarek, ale nie służy wyłącznie do mierzenia czasu. Chcąc odwiedzić jakąś atrakcję wystarczy przyłożyć Tapu Tapu do totemu, który znajduje się przed wejściem do każdej atrakcji. Wtedy na ekranie wyświetli się godzina, o której możemy z niej skorzystać. W międzyczasie można cieszyć się innymi rozrywkami bez kurczowego patrzenia na zegarek. Gdy będzie zbliżać się wyznaczona pora, Tapu Tapu zacznie dawać nam sygnały, że czas udać się do wejścia do atrakcji.


Tapu Tapu to smartwatch zaprojektowany specjalnie dla Volcano Bay

Tapu Tapu rozwiąże też problem płatności na terenie Volcano Bay (sami przyznacie, że przechowywanie gotówki w parku wodnym nie jest zbyt praktyczne). Wystarczy wcześniej zsynchronizować Tapu Tapu ze specjalną aplikacją mobilną Universal. Po wczytaniu do niej biletu i wpisaniu danych identyfikujących rachunku bankowego, system prosi o utworzenie kodu PIN. Ma on zagwarantować bezpieczeństwo wszystkich przeprowadzanych transakcji. To wszystko co należy zrobić, aby nie martwić się o to, co zrobić z portfelem. Można go spokojnie zostawić w szatni. Za wszystkie posiłki, napoje i dodatkowe atrakcje płacimy, przykładając Tapu Tapu do czytnika. Jeśli mimo tego, któryś z gości będzie chciał zabrać na teren parku jakieś osobiste przedmioty, może zamknąć je w przeznaczonych do tego skrytkach. Do ich odblokowywania również wykorzystuje się Tapu Tapu. 

Wszystkie innowacje brzmią bardzo obiecująco. Kolejki do atrakcji to wciąż jeden z największych problemów parków rozrywki. W dobie smarfonów i technologii wearable (urządzenia pozwalające na zdalny dostęp do smartfona) można bardzo łatwo go jednak rozwiązać. Mamy nadzieję, że nowoczesne systemy kolejkowe, dedykowane parkom rozrywki upowszechnią się z biegiem lat. 

O tym jak powyższe technologie sprawdzają się w praktyce można już się przekonać na własne oczy, parko został otwarty 25 maja 2017 r. Jeśli palnujecie wakacje na Florydzie, dopiszcie to miejsca do swojej listy!

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.