Przewodnik po parkach rozrywki

Islands of Adventure® (Universal Orlando Resort®)

Islands of Adventure® to drugi park tematyczny, który wchodzi w skład kompleksu rozrywkowego Universal Orlando Resort®. Kompleks Universal Orlando Resort® tworzą również Universal Studios Florida® (pierwszy park tematyczny, który powstał tu 1990 r.), Universal CityWalk Orlando® (centrum handlowo-rozrywkowe, czynne głównie w godzinach nocnych), wodny park Universal's Volcano Bay oraz 3 hotele. Właścicielem tych wszystkich obiektów jest NBCUniversal, popularna amerykańska korporacja mediowa.

Islands of Adventure® powstał w 1999 roku niedaleko Orlando na Florydzie. Floryda to zaraz po Kalifornii najbardziej 'zasobny w parki rozrywki' stan w USA - na Florydzie znajdziemy ich obecnie 20, w Kalifornii nawet ok. 30. Właśnie w Kalifornii znajduje się pierwszy ze wszystkich parków sieci Universal® - Universal Studios Hollywood®.

We wszystkich parkach należących do sieci Universal Studios® znajdziemy mnóstwo nowoczesnych atrakcji, które nawiązują do filmów produkowanych pod tym szyldem. Możemy zatem szykować się na spotkanie z bohaterami takich filmów, jak np. 'Jurassic Park' czy 'The Lost Continent', ale nie tylko - w parkach Universal Studios® znajdziemy również bohaterów filmów 'wypożyczonych' od innych wytwórni, które nie posiadają swoich parków tematycznych (filmy 'Harry Potter', 'Spider-Man').

Islands of Adventure® to 8. największy pod względem liczby odwiedzających park w Ameryce Północnej. Podzielono go na następujące krainy tematyczne-wyspy:

  • Port of Entry;
  • Marvel Super Hero Island;
  • Toon Lagoon;
  • Jurassic Park;
  • The Wizarding World of Harry Potter – Hogsmeade;
  • The Lost Continent;
  • Skull Island;
  • Seuss Landing.

 

Kontakt / Więcej informacji

Islands of Adventure® (Universal Orlando Resort®)
Lokalizacja
Orlando, FL, Floryda, USA
Data otwarcia
maj 1999
Rozmiar
45 ha
Liczba gości
4 005 000 w 2020 r.    -159% w stos. do 2019 r.

pokaż wszystkie

Atrakcje w Islands of Adventure® (Universal Orlando Resort®)

pokaż wszystkie

Aktualności o Islands of Adventure® (Universal Orlando Resort®)

Parki w pobliżu