Przewodnik po parkach rozrywki

SeaWorld® Orlando

SeaWorld® Orlando znajduje się na Florydzie, na obrzeżach miasta Orlando. Można powiedzieć, że Floryda to druga po Kalifornii 'mekka parków rozrywki' w USA, przyciągająca odwiedzających z całego świata. W obu stanach swoje obiekty posiadają najwięksi giganci parków rozrywki w USA - Disney®, Universal Studios® i SeaWorld®.

Parki należące do sieci SeaWorld® to niezwykłe parki tematyczne, które koncentrują się na zwierzętach zamieszkująch morza i oceany. Znajdziemy tutaj co prawda roller coastery i karuzele, ale główny nacisk położony jest zawsze na takie atrakcje, jak pokazy czy wystawy poświęcone zwierzętom, a szczególnie orkom i delfinom oraz przeróżnym gatunkom ryb.

Oprócz stałych urządzeń i pokazów czekających na nas w parku, istnieje również (za dodatkową opłatą) możliwość skorzystania z kilku niezwykłych atrakcji, które pozwolą nam znaleźć się jeszcze bliżej zwierząt i zobaczyć 'od kuchni', jak wygląda opieka nad nimi oraz ich codzienne życie w parku ('experiences').

SeaWorld® Orlando to najbardziej popularny z parków sieci SeaWorld®, który powstał w 1973 roku. Jest to 10. największy park w Ameryce Północnej pod względem liczby odwiedzających.

W USA znajdują się jeszcze dwa parki tej sieci: SeaWorld® San Diego w Kalifornii i SeaWorld® San Antonio w Teksasie.

Tuż obok parku znajduje się wodny park Aquatica Orlando, który powstał w 2008 r. Warto wiedzieć, że parkami wodnymi sieci Aquatica, jak również parkami Busch Gardens® (np. Busch Gardens® Tampa Bay), zarządza koncern SeaWorld Parks & Entertainment.

Kontakt / Więcej informacji

SeaWorld® Orlando
Lokalizacja
Orlando, FL, Floryda, USA
Data otwarcia
grudzień 1973
Rozmiar
81 ha
Liczba gości
1 598 000 w 2020 r.    -190% w stos. do 2019 r.

pokaż wszystkie

Atrakcje w SeaWorld® Orlando

pokaż wszystkie

Aktualności o SeaWorld® Orlando

Parki w pobliżu