Przewodnik po parkach rozrywki

TOP 10 najchętniej odwiedzanych parków rozrywki w USA w 2018 r.

Tagi: Disneyland, Universal, Walt Disney, Top 10 Parki Rozrywki, Top 20 Europejskie Parki Rozrywki

TOP 10 najchętniej odwiedzanych parków rozrywki w USA w 2018 r.

Rynek amerykańskich parków rozrywki jest dojrzały i stabilny, dlatego ranking TEA od lat zdominowany jest przez dwóch największych graczy na tym kontynencie: Disneya i Universal. Zobaczmy które amerykańskie parki cieszyły się największą popularnością w 2018 r.

 

Disney znów bije wszelkie rekordy

Na pierwszym miejscu rankingu (po raz 13 z rzędu!) uplasował się park Magic Kingdom w Walt Disney World Resort na Florydzie. Wydaje się, że jego pozycja jest niepodważalna - to jak dotąd jedyny amerykański park, który rokrocznie przekracza magiczną granicę 20 milionów gości w ciągu roku!

Sprawdź na której pozycji znajduje się paryski Disneyland. Czy też bije na głowę inne europejskie parki rozrywki?
→ TOP 20 najchętniej odwiedzanych parków rozrywki w Europie w 2018. Najnowszy raport TEA


Na tym nie kończą się jednak sukcesy Disneya. Parki Myszki Mickey zajęły pięć pierwszych miejsc rankingu, a znajdujący się na trzecim stopniu podium park Disney’s Animal Kingdom odnotował o 10% wyższą frekwencję niż rok temu. Jest to zapewne efekt pojawienia się tam nowej atrakcji - symulatora lotu 3D Avatar Flight of Passage, który przenosi gości na Pandorę - fikcyjną planetę z filmu Jamesa Camerona.


Symulator lotu 3D Avatar Flight of Passage

Pierwszą piątkę zamyka Disney’s Hollywood Studios na Florydzie, który po ubiegłorocznym spadku frekwencji z nawiązką nadrobił straty. Tam też pojawiły się nowe atrakcje, a dokładniej cała kraina nawiązująca do sagi Toy Story.

Universal Studios w Orlando podobnie jak w ubiegłym roku przypadła szósta pozycja. Choć park odnotował 5% przyrost frekwencji, nie udało mu się pobić największego rywala. Tuż za nim uplasował się kolejny park Disneya, czyli Disney California Adventure Park w Anheim, który odwiedziło niemal tyle samo gości, co rok temu (9 861 000).

Ósme i dziewiąte miejsce zajęły kolejno Universal’s Island of Adventure na Florydzie i Universal Studios Hollywood w Kalifornii.

Na dziesiątą pozycję niespodziewanie wrócił SeaWorld w Orlando. Jest to zapewne zasługa inwestycji, jakie miały miejsce w parku. W ubiegłym roku usprawniono tam obsługę gości i otwarto nowe atrakcje, w tym tematyzowaną krainę nawiązującą do Ulicy Sezamkowej.


Jedną z największych atrakcji parku Universal jest strefa nawiązująca do Harry'ego Pottera

Czy ktokolwiek ma szansę wygrać z Disenyem?

To Walt Disney był pomysłodawcą parków tematycznych, jakie pojawiły się w Ameryce, dlatego rywalizacja z tym operatorem nigdy nie będzie wyrównana. Tym bardziej że portfolio wytwórni cały czas się powiększa. Dziś to już nie tylko kreskówki, ale także Marvel i uniwersum Gwiezdnych Wojen.

W te wakacje mają też zostać otwarte dwie krainy w całości poświęcone filmom Georga Lucasa. Pierwszy będzie Star Wars: Galaxy’s Edge w Disneyland Resort w Kalifornii, potem podobna strefa otworzy się na Florydzie. Wtedy liczba gości odwiedzających kalifornijski Disneyland najprawdopodobniej jeszcze wzrośnie.  

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.