Przewodnik po parkach rozrywki

TOP 10 najchętniej odwiedzanych parków rozrywki w USA w 2018 r.

Tagi: Disneyland, Universal, Top 10 Parki Rozrywki, Top 20 Europejskie Parki Rozrywki, Walt Disney

TOP 10 najchętniej odwiedzanych parków rozrywki w USA w 2018 r.

Rynek amerykańskich parków rozrywki jest dojrzały i stabilny, dlatego ranking TEA od lat zdominowany jest przez dwóch największych graczy na tym kontynencie: Disneya i Universal. Zobaczmy które amerykańskie parki cieszyły się największą popularnością w 2018 r.

 

Disney znów bije wszelkie rekordy

Na pierwszym miejscu rankingu (po raz 13 z rzędu!) uplasował się park Magic Kingdom w Walt Disney World Resort na Florydzie. Wydaje się, że jego pozycja jest niepodważalna - to jak dotąd jedyny amerykański park, który rokrocznie przekracza magiczną granicę 20 milionów gości w ciągu roku!

Sprawdź na której pozycji znajduje się paryski Disneyland. Czy też bije na głowę inne europejskie parki rozrywki?
→ TOP 20 najchętniej odwiedzanych parków rozrywki w Europie w 2018. Najnowszy raport TEA


Na tym nie kończą się jednak sukcesy Disneya. Parki Myszki Mickey zajęły pięć pierwszych miejsc rankingu, a znajdujący się na trzecim stopniu podium park Disney’s Animal Kingdom odnotował o 10% wyższą frekwencję niż rok temu. Jest to zapewne efekt pojawienia się tam nowej atrakcji - symulatora lotu 3D Avatar Flight of Passage, który przenosi gości na Pandorę - fikcyjną planetę z filmu Jamesa Camerona.


Symulator lotu 3D Avatar Flight of Passage

Pierwszą piątkę zamyka Disney’s Hollywood Studios na Florydzie, który po ubiegłorocznym spadku frekwencji z nawiązką nadrobił straty. Tam też pojawiły się nowe atrakcje, a dokładniej cała kraina nawiązująca do sagi Toy Story.

Universal Studios w Orlando podobnie jak w ubiegłym roku przypadła szósta pozycja. Choć park odnotował 5% przyrost frekwencji, nie udało mu się pobić największego rywala. Tuż za nim uplasował się kolejny park Disneya, czyli Disney California Adventure Park w Anheim, który odwiedziło niemal tyle samo gości, co rok temu (9 861 000).

Ósme i dziewiąte miejsce zajęły kolejno Universal’s Island of Adventure na Florydzie i Universal Studios Hollywood w Kalifornii.

Na dziesiątą pozycję niespodziewanie wrócił SeaWorld w Orlando. Jest to zapewne zasługa inwestycji, jakie miały miejsce w parku. W ubiegłym roku usprawniono tam obsługę gości i otwarto nowe atrakcje, w tym tematyzowaną krainę nawiązującą do Ulicy Sezamkowej.


Jedną z największych atrakcji parku Universal jest strefa nawiązująca do Harry'ego Pottera

Czy ktokolwiek ma szansę wygrać z Disenyem?

To Walt Disney był pomysłodawcą parków tematycznych, jakie pojawiły się w Ameryce, dlatego rywalizacja z tym operatorem nigdy nie będzie wyrównana. Tym bardziej że portfolio wytwórni cały czas się powiększa. Dziś to już nie tylko kreskówki, ale także Marvel i uniwersum Gwiezdnych Wojen.

W te wakacje mają też zostać otwarte dwie krainy w całości poświęcone filmom Georga Lucasa. Pierwszy będzie Star Wars: Galaxy’s Edge w Disneyland Resort w Kalifornii, potem podobna strefa otworzy się na Florydzie. Wtedy liczba gości odwiedzających kalifornijski Disneyland najprawdopodobniej jeszcze wzrośnie.  

Komentarze