Przewodnik po parkach rozrywki

TOP 10 parków wodnych 2017 według rankingu TripAdvisor

Tagi: Aquapark, Parki Wodne W Europie, Parki Wodne, Najlepsze Parki Wodne

TOP 10 parków wodnych 2017 według rankingu TripAdvisor

Znacie już ranking parków wodnych opracowany przez amerykańskie stowarzyszenie TEA/AECOM. Pora dać głos fanom tego typu rozrywki. Zobaczcie, które europejskie parki wodne cieszą się największym uznaniem użytkowników serwisu Trip Advisor.

 

Zanim przedstawimy wam pierwszą dziesiątkę tegorocznego rankingu najlepszych parków wodnych Trip Advisor, jesteśmy wam winni kilka słów wyjaśnienia. Musicie wiedzieć, że ranking Trip Advisor dotyczy wyłącznie Europy, podczas gdy wspomniany we wstępie ranking TEA uwzględnia także parki wodne z Bliskiego Wschodu. To m.in. stąd tak duże rozbieżności w obu zestawieniach. Aquaparki mieszczące się na terenie Emiratów Arabskich to ogromne, nowoczesne obiekty, które stanowią coraz silniejszą konkurencję dla europejskich parków. Dziś skupimy się jednak tylko na parkach wodnych starego kontynentu.

 

1. Siam Park, Hiszpania

Widząc Siam Park na czwartej pozycji w rankingu TEA, byliśmy bardzo zaskoczeni. Zarówno Tropical Island, jak i Aquapalace w Pradze, które znalazły się na wyższych pozycjach, nie mogą się z nim równać pod względem tematyzacji i ilości atrakcji. Nie zapominajmy jednak, że jednym z najważniejszych czynników rankingowych TEA jest frekwencja. Tymczasem Siam Park znajduje się na jednej z wysp archipelagu kanaryjskiego. Jeśli zamiast frekwencji, weźmiemy pod uwagę opinię gości, Siam Park wskakuje na należne mu 1 miejsce.

2. Aquapark Istralandia, Chorwacja

Pierwszy i bardzo chętnie odwiedzany przez Polaków park wodny w Chorwacji. Znajduje się tam aż 12 zjeżdżalni, 3 baseny i liczne punkty gastronomiczne. Ponadto można wziąć udział w zajęciach zumby oraz rozgrywkach piłki plażowej.

3. WaterWorld Park, Cypr

Tematem przewodnim tego parku jest starożytna Grecja. To dlatego baseny i zjeżdżalnie zdobią antyczne kolumny i makiety świątyń. Jedna z atrakcji (podwójna zjeżdżalnia) przypomina nawet hydrę lernejską!  

4. Action Aquapark, Bułgaria

Dziewięć ekstremalnych zjeżdżalni, sześć atrakcji rodzinnych i kilka basenów gwarantują doskonałą rozrywkę przez cały dzień. Wielkim atutem Action Aquapark jest także jego lokalizacja. Park mieści się bezpośrednim sąsiedztwie słynnego słonecznego brzegu.

5. Etnaland, Włochy

Etlaland to obowiązkowy punkt wyjazdu dla wszystkich rodzin odwiedzających Sycylię. Oprócz parku wodnego znajduje się tutaj także park rozrywki oraz park dinozaurów. To aquapark jest jednak najważniejszą częścią kompleksu. Polecamy wam zwłaszcza spływ raftingowy Crocodile rapids. Nie każdy aquapark może się pochwalić taką znakomitą atrakcją.

6. Fasouri Watermania, Cypr

Kolejny park wodny, który może przekonać was do wakacji na Cyprze. Park mieści się w zachodniej części wyspy. Znajdujące się w nim zjeżdżalnie i baseny to atrakcje na najwyższym poziomie. Naszym faworytem jest zjeżdżalnia Black Cannons, z której jesteśmy „wystrzeliwani” na głęboką wodę niczym pocisk.

7. The LC SwanSea, Wielka Brytania  

Jedyny zadaszony park wodny, jaki znalazł się w pierwszej dziesiątce rankingu. Brak palm i tropikalnych upałów na zewnątrz nie jest jednak żadnym ograniczeniem. I bez tego możecie surfować po basenie oraz doskonale bawić się na zjeżdżalniach.

8. Aqua Paradise, Bułgaria

Największy park wodny w Bułgarii. Znajduje się tam 25 zjeżdżalni, pięć basenów, dwa tory wodne i bogaty program animacji. W parku jest kilka atrakcji, jakich nie znajdziecie w żadnym innym aquaparku na Bałkanach np. tsunami – pontonowa zjeżdżalnia, która pozwala poczuć się jakbyśmy dryfowali na pełnym morzu podczas sztormu.

 

9. Slide Splash, Portugalia

Slide Splash to jeden z licznych parków wodnych w Algavre – jednej z najchętniej odwiedzanych miejscowości wypoczynkowych w Portugalii. Największą atrakcją parku jest zjeżdżalnia Adrenaline. To sześć splecionych ze sobą zjeżdżalni. Niezależnie od tego, którą wybierzesz, ostatecznie i tak wpadasz do tego samego basenu.

10. Star Beach – Grecja

Jeden z najciekawszych parków wodnych na Krecie. Park mieści się tuż przy północy wybrzeżu wyspy. To doskonałe miejsce nie tylko dla rodzin, ale także dla par i grup znajomych, ponieważ każdego wieczoru na plaży sąsiadującej z parkiem organizowane jest beach party. 

Podobnie jak w tekście o najlepszych europejskich parkach rozrywki 2017 wg użytkowników Trip Advisor prezentujemy wam listę parków, które uplasowały się na dalszych pozycjach rankingu. Uwaga! Tym razem znalazł się wśród nich także jeden polski park.

11. Aquapark Lebyazhiy, Białoruś

12. Water Park Faliraki, Grecja

13. Cavour Park, Włochy

14. Aquashow Park, Portugalia

15. H2O Park, Rosja

16. Sandcastle Park, Wielka Brytania

17. AcquaPark Odissea 2000, Włochy

18. Aquapark Aquamania, Bułgaria

19. Druskininkai Aquapark, Litwa

20. Aquatica Water Park, Grecja

21.  Aquapark Wrocław, Polska

22.  Aqua Fantasy  Aquapark, Turcja

23.  Adaland, Turcja

24.  Tsivili Waterpark, Grecja

25.  Livu Akvaparks, Łotwa

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.