Przewodnik po parkach rozrywki

Od tego sezonu Mirabilandia jest jeszcze większa i atrakcyjniejsza. Wszystko dzięki Ducati World

Tagi: Europejskie Parki Rozrywki, Mirabilandia, Parki Rozrywki We Wloszech, Ducati World

Od tego sezonu Mirabilandia jest jeszcze większa i atrakcyjniejsza. Wszystko dzięki Ducati World

Mirabilandia nie jest już tym samym parkiem rozrywki co rok temu. Teraz to prawdziwa mekka dla wszystkich fanów motocykli. Osoby, które nie interesują się motoryzacją też powinny być jednak zachwycone z wizyty. Ducati World, bo tak nazywa się nowa kraina tematyczna Mirabilandii, to prawdziwie wyjątkowe miejsce, a tamtejsze atrakcje nie mają sobie równych na starym kontynencie.

 

Po Ferrari Land w PortAventura przyszedł czas na Ducati World w Mirabilandii

Mirabilandia jeszcze przed budową Ducati World cieszyła się zainteresowaniem gości z Polski. Teraz gdy powiększyła się o dodatkowe 35 tys. m2 ma szansę zachęcić do odwiedzin takze fanów jednośladów. Tym bardziej że Ducati World to bardzo przemyślana, unikatowa strefa tematyczna, na terenie której znajdziemy atrakcje, których nie ma i pewnie szybko nie będzie w żadnym innym parku rozrywki w Europie. Ducati nie często użycza bowiem swojego wizerunku i emblematów. Mirabilandia to pierwszy park rozrywki do którego firma zdecydowała się wprowadzić swoje produkty. W planach jest jeszcze jedna tego typu inwestycja, ale tym razem w Chinach.

Podniebny wyścig na Panigale 

Najważniejszą atrakcją Ducati World, której otwarcia wszyscy z napięciem oczekiwali, jest Desmo Race. To bardzo nietypowy rollercoaster – zamiast jednego ma bowiem dwa równoległe tory. Dzięki temu można się na nim ścigać jak na prawdziwym torze żużlowym. Autentyczność przejażdżki dodatkowo wzmaga to, że standardowe wagoniki zastąpiły repliki motocykli V4 Panigale. Ponadto podczas przejażdżki mamy kontrolę nad tym, jak szybko jedziemy i kiedy hamujemy. Wynik wyścigu nie jest więc efektem przypadku.

Zarówno firma Ducati, jak i park Mirabilandia są niezwykle dumne z tej atrakcji. Riccardo Marcante, generalny dyrektor Mirabilandii mówił:

„Mirabilandia, zamiast podążać za trendami w branży rozrywki, sama je tworzy. Desmo Race to jedyny taki rollercoaster na świecie. Chodzi tu nie tyle o jego parametry techniczne, co emocje, jakie wyzwala w publiczności. Mogliśmy mieć w Mirabilandii najdłuższy albo najszybszy rollercoaster na świecie, ale wybraliśmy atrakcję, która pozwala naszym gościom poczuć się tak, jakby prowadzili prawdziwe Ducati!”

Czy przejażdżka na rollercoasterze faktycznie przypomina jazdę na motocyklu? Opinie pierwszych gości testujących atrakcję potwierdzają słowa dyrektora Mirabilandii. Ich opiniom można dać wiarę, bo byli to prawdziwi motocykliści, którzy są w stanie porównać obydwa te doświadczenia. Wielu z nich po przejażdżce mówiło, że jazda na kolejce niewiele różni się od prawdziwego wyścigu motocyklowego, choć niewątpliwie jest bezpieczniejsza i nie wymaga specjalistycznego treningu.

 

Inne atrakcje Ducati World

Desmo Race to rzecz jasna nie jedyna atrakcja Ducati World. Wypadałoby przecież, aby młodsi fani motoryzacji także mieli okazję zakosztować emocji porównywalnych do wyścigu motocyklowego (Desmo Race przeznaczone jest dla osób, które mają już za sobą 6 urodziny i mierzą co najmniej 120 cm). Z myślą o nich powstały atrakcje takie jak:

  • Diavel Ring. Na pozór jest to klasyczna karuzela z wagonikami obracającymi się po kole. Zamiast konika, maluchy dosiadają jednak najprawdziwszego motocykla, w którym można driftować i zmieniać biegi.
  • Kiddy Montster. Kolejna karuzela z motocyklami w miejscu gondoli. Tym razem pojazdy unoszą się jednak w powietrzu.

Poza tym na terenie strefy znajduje się budynek wystawowy (Experience Building), gdzie można z bliska zobaczyć najnowsze modele Ducati. Jest tam również bardzo dużo symulatorów jazdy na motocyklu. Na szczególną uwagę zasługują te znajdujące się w Motion Sphere. Znajdziemy tam dwie ultranowoczesne maszyny ulokowane w tunelu aerodynamicznym, który w połączeniu z iluzjonistyczną projekcją i efektami dźwiękowymi doskonale naśladuje wrażenia towarzyszące szybkiej jeździe na motorze.

→ Kup taniej niedatowane bilety do Mirabilandii i Mirabeach

Fani Ducati na pewno nie odmówią też sobie zakupów w firmowym sklepie z niestandardowymi gadżetami, których nie sposób kupić gdziekolwiek indziej. W nowej strefie czeka też na nich tematyczna strefa gastronomiczna, gdzie serwowane są różnego rodzaju napoje i przekąski.

 

Jak dojechać do Mirabilandii? Gdzie kupić bilety?

Park Mirabilandia znajduje się nieopodal Ravenny. Bez problemu dolecimy tam więc samolotem (polecamy sprawdzić loty do Rimini i Bolonii). Entuzjaści podróży samochodem mogą też spróbować dojechać do parku własnym autem. W tym wypadku najlepiej zdać się na GPS.

→ Kup taniej niedatowane bilety do Mirabilandii i Mirabeach

Bilety najlepiej zakupić za pośrednictwem Parkmania.pl. Dzięki zakupowi online możesz zaoszczędzić nawet do 37% na niedatowanych biletach wstępu. Omijasz także kolejki do kas parku, co w sezonie jest bezcenne! 

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.