Przewodnik po parkach rozrywki

Wodan - nowy rollercoaster w niemieckim Europa-Parku już w tym roku

Tagi: Europa-Park, Wodan, Jerzy I Smok, Drewniany Rollercoaster, Tematyczny Hotel, Joris En De Draak

Wodan - nowy rollercoaster w niemieckim Europa-Parku już w tym roku

Wodan-Timburcoaster to nowy, zaawansowany technologicznie rollercoaster, którym można będzie przejechać się w Europa-Parku wraz z otwarciem sezonu, czyli już 31 marca. Jest to, wraz z nowo powstającym hotelem, największa inwestycja w historii parku. Czy powali na kolana odwiedzających?

Drewniany coaster będzie miał 1000 metrów długości i ponad 40 metrów wysokości. Wyprodukowany został przez znaną w branży firmę Great Coasters International, która stworzyła ostatnio jeden z ciekawszych rollercoasterów w Europie, Joris en de Draak (Jerzy i Smok). 

 

Dodatkowo, Europa-Park otworzy w lato swój 5 tematyczny hotel 'Bell Rock'. Hotel jest odpowiedzią na ogromne zapotrzebowanie wśród turystów rokrocznie odwiedzających park. Jak mówi Roland Mack, z Europa-Park istniejące hotele na terenie parku wypełnione są po brzegi, zatrzymuje się w nich ponad 1,8 miliona osób każdego roku.

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.