Przewodnik po parkach rozrywki

7 powodów, dla których warto odwiedzić Disneyland o tej porze roku

Tagi: Disneyland, Disneyland Zimą, Festiwal Piratow I Ksiezniczek

7 powodów, dla których warto odwiedzić Disneyland o tej porze roku

Disneyland to park całoroczny, o czym wiele osób wydaje się zapominać, odkładając wyjazd na wiosnę lub lato. Tymczasem zimą w Disneylandzie na gości także czeka masa wrażeń, a nieco niższa niż zwykle temperatura wcale nie odbiera temu miejscu magicznej atmosfery. Oto dlaczego warto odwiedzić park Myszki Mickey właśnie teraz.

Ceny biletów są niższe niż w sezonie

Ceny biletów do Disneylandu nie są jednolite. Najdroższe są w sezonie letnim i tuż przed Bożym Narodzeniem, najtańsze właśnie teraz. Jeśli marzycie zatem o tym, aby odwiedzić Disneyland, ale nie możecie przeznaczyć na realizację tego marzenia zbyt dużej sumy, teraz jest na to odpowiednia pora.

Także ceny noclegów w Disneylandzie są niższe poza sezonem. Hotele zlokalizowane na terenie parku to prawdziwie bajkowe miejsca. Jest hotel inspirowany naturą i filmem Bambie, prawdziwie amerykańskie ranchoSanta Fe, czyli hotel dla wszystkich miłośników „Aut”, można nawet wynająć suitę księżniczki!Ogromnym atutem hoteli Disneya jest też ich lokalizacja. Jeśli podczas zwiedzania dopadnie nas zmęczenie, wystarczy wsiąść w autobus, który cyklicznie dowozi gości do oddalonych nieopodal hoteli. Jeśli zdecydujemy się natomiast na nocleg w Disneyland Hotel i to nie będzie konieczne. Obiekt położony bowiem jest u bram parku.

W parku jest mniej tłoczno

Disneyland to bajkowe miejsce, ale chętnych do zakosztowania tej atmosfery jest wiele, przez co w sezonie przed wejściem do wielu atrakcji tworzą się kolejki. Zimą w parku nie jest jednak, aż tak tłoczno, dzięki czemu nie trzeba zbyt długo czekać na swoją kolej.

W sezonie radzimy natomiast skorzystać z opcji Fastpass®. To nic innego jak rezerwacja wejścia do atrakcji o określonej godzinie. Dzięki temu, zamiast stać bezczynnie w kolejne, możemy kontynuować zwiedzanie parku.

Nie jest może tak ciepło jak latem, ale francuska zima i tak jest łagodniejsza niż w Polsce (śnieg to rzadkość!)

Wiele osób obawia się wyjazdu do Disneylandu zimową porą ze względu na pogodę. Mrozu i śniegu nie trzeba się jednak bać, bo występują we Francji bardzo rzadko. Co najwyżej może zaskoczyć nas deszcz, ale gwarancji tego, że nie będzie padać, nie ma nigdy. Latem też zdarzają się przecież opady. Poza tym w Disneylandzie jest co robić nawet w czasie deszczu. Wiele atrakcji jest przecież zadaszonych.

Okazji do spotkania z księżniczkami i piratami będzie więcej niż zwykle (Festival of Pirates and Princesses)

Księżniczki i piraci rezydują w Disneylandzie całym rokiem. Począwszy od stycznia do 17 marca toczą jednak ze sobą walkę o uwagę gości. Bez obaw! Rywalizacja przebiega w pokojowej atmosferze. To goście decydują bowiem, po której stronie wolą się opowiedzieć.Nic nie stoi też na przeszkodzie, by wspierać zarówno piratów jak i księżniczki.

Na czym właściwie polega jednak owo wsparcie? Można np. wystylizować się na wzór księżniczki lub pirata. Zadbają o to profesjonalni charakteryzatorzy dostępni dla wszystkich nieodpłatnie w Disneyland Hotel i Sir Mickey Store. Tak przygotowani możemy udać się na spotkanie z którąś z księżniczek albo Jackiem Sparrowem. Księżniczki proszone są o udanie się do Princess Pawillon, natomiast piraci i piratki na Pirates’ Beach.

Koniecznie należy też wspomnieć o spektakularnym pokazie sztucznych ogni, kończącym każdy dzień w Disneylandzie. Podczas Festiwalu Księżniczek i Piratów na elewacji zamku Śpiącej Królewny wyświetlanych jest wiele scen z filmów takich jak „Piraci z Karaibów” czy „Frozen”.

 

Walt Disney Studios opanowały siły Najwyższego Porządku (Festival Legends of the Force)

To już kolejna odsłona Legends of the Force w Disneylandzie. Festiwal rozpoczął się 12 stycznia i potrwa do 17 marca 2019 roku. Wszystkie powiązane z nim wydarzenia mają miejsce w młodszym parku Disneya, czyli Walt Disney Studios. Najbardziej spektakularnym punktem programu jest bez wątpienia „A Galactic Celebration Show”. Podczas tego pokazu atrakcja Tower of Terror za sprawą świetlnej iluminacji przemienia się w siedzibę Najwyższego Porządku. Jednocześnie na elewacji wyświetlane są sceny z ostatnich epizodów Gwiezdnych Wojen. Za dnia w tym samym miejscu odbywa się pokaz „Galaxy Far, Far Away Show”. Na scenie pojawiają się wówczas zarówno reprezentanci złej, jak i jasnej strony mocy, w tym Chewbacca czy dzielny droid BB-8. Chewbacca jest dostępny dla gości także poza sceną. Można go spotkać na terenie strefy Production Courtyland. Chętnie pozuje do zdjęć i mówi, niestety jedynie w języku Wookiee. Oprócz niego na uliczkach Walt Disney Studios spotkamy zastępy szturmowców, którzy cały czas patrolują teren. Ponadto raz dziennie ustawiają się w szereg i maszerują w rytm muzyki z gwiezdnej sagi kierowani przez kapitan Phasmę. 

 

W menu parkowych restauracji jest mnóstwo rozgrzewających przysmaków

Na terenie Disneylandu jest wiele kawiarni i restauracji, a ich menu jest skonstruowane tak, aby każdy z gości znalazł wśród oferowanych dań coś dla siebie, nawet jeśli cierpi na jakąś alergię. Oferta jest też na bieżąco aktualizowana. Przykładowo, zimą do stałego repertuaru dań dołączają potrawy takie jak pieczone kasztany, zupa pieczarkowa, łosoś pieczony nad żywym ogniem, grzane wino czy kanapka z serem raclette. Wszystko po to, aby goście, którzy przemarzli na dworze, mogli szybko się rozgrzać.

 

Czynne są wszystkie atrakcje także te, które jeszcze do niedawna były zamknięte ze względu na prace remontowe

Jakiś czas temu w Disneylandzie miał miejsce gruntowny remont, związany z 25 urodzinami parku. Prace już jednak się zakończyły, dzięki czemu dziś możemy cieszyć się jeszcze bardziej emocjonującymi atrakcjami. Niektóre z nich przeszły znaczącą metamorfozę. Przykładowo, na trasie przejażdżki Pirates from Caribbean pojawiły się postaci z najnowszych filmów z sagi, a dawna kolejka Space Mountain to teraz Star Wars Hyperspace Mountain – jak nie trudno się domyślić tematem przewodnim atrakcji są kosmiczne światy z Gwiezdnych Wojen. Nawet, jeśli mieliście już zatem okazję gościć w Disneylandzie, warto zastanowić się nad tym, czy nie odwiedzić go ponownie, aby zobaczyć kultowe atrakcje w nowej odsłonie.

 

 

 

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.