Przewodnik po parkach rozrywki

Nowe cenniki do Disneylandu na 2018 r. Podpowiadamy jak się nie pogubić.

Tagi: Park Rozrywki, Disneyland, Pobyt W Disneyland Resort, Disneyland W Paryżu, Disneyland Paris, Bilety Do Disneylandu, , Bilety Wstępu Do Disneylandu, Jednodniowe Bilety, Bilety Na Dwa Parki, Rodzaje Biletow Do Disenylandu

Nowe cenniki do Disneylandu na 2018 r. Podpowiadamy jak się nie pogubić.

Jeszcze przed Majówką w Disneylandzie zaczęły obowiązywać nowe cenniki biletów wstępu. Ceny i rodzaje biletów wstępu niewiele się zmieniły od ubiegłego roku, pojawiły się jednak pewne modyfikacje, o których warto wiedzieć, planując wyjazd do Disneylandu w tym roku.

 

Bilety jednodniowe – od czego zależy ich cena?

Ceny jednodniowych biletów do Disneylandu różnią się w zależności od sezonu. Najmniejszym kosztem do Disneylandu wejdziemy zatem wiosną i jesienią, gdy park odwiedza mniej osób, najdroższe są natomiast bilety w miesiącach letnich.

 

Sezony to podzielone na różne kolory dni w kalendarzu Disneylandu, od których zależy cena biletów wstępu. W tym sezonie w kalendarzu Disneylandu znajdziemy bilety typu MINI, MAGIC i SUPER MAGIC.

 

Ogólnie można wyróżnić trzy rodzaje biletów jednodniowych: MINI – te bilety obowiązują w dni powszednie poza sezonem; bilety MAGIC na podstawie, których można wejść do parku w weekendy i wakacje letnie oraz SUPER MAGIC - najdroższa kategoria biletów uprawnia do wejścia do parku praktycznie w każdym dniu w roku także w święta Bożego Narodzenia, Wielkanoc i Halloween.Powyższy kalendarz przedstawia dokładnie jakie bilety obowiązują w konkretne dni. Taki kalendarz umieszczony jest przy biletach jednodniowych dostępnych w sklepie internetowym Parkmania.pl, dzięki czemu przed zakupem można na spokojnie wybrać datę wizyty w parku.

 

Pamiętaj, jednodniowe bilety do Disneylandu nie są datowane. Należy je wykorzystać w okresie ważności biletu, który podany jest w opisie biletu. Ponadto nie martw się jeśli kupisz tańszy bilet, a będziesz chciał odwiedzić park w okresie obowiązywania droższych biletów - na miejscu można zawsze dopłacić róznicę w kasie parku!

 

→ Kup bilety do Disneylandu online, bez wychodzenia z domu

Nie czekaj z zakupem biletów na ostatnią chwilę bo możesz przepłacić

Warto wiedzieć, że w kasach przed wejściem sprzedawane są wyłącznie najdroższe bilety SUPER MAGIC w cenie 99€ (1 dzień, 2 parki). Jeśli chcecie zatem zaoszczędzić na wejściówkach do Disneylandu, wiecie kiedy planujecie wizytę w parku, nie czekajcie z zakupem do ostatniej chwili. Ten sam bilet (1 dzień, 2 parki) można bowiem kupić w wersji MINI już od 68€ dla dziecka i 73€ dla dorosłego na Parkmania.pl. Same bilety są jednak niedatowane, więc możecie je wykorzystać w dowolnym dniu oznaczonym na kalendarzu kolorem zielonym (MINI).

→ Kup bilety do Disneylandu online, bez wychodzenia z domu


Co jeśli chcesz zobaczyć jeden park Disneya?

W sprzedaży są także nieco tańsze jednodniowe bilety obowiązujące wyłącznie w Disneyland Park lub Walt Disney Studios. Nie rekomendujemy tego rozwiązania, bo w obydwu przypadkach omijają nas wówczas kultowe atrakcje, jakich będąc w Disneylandzie absolutnie nie wolno przegapić.

Decydując się wyłącznie na bilet do Disneyland Park, rezygnujemy z ekstremalnych przejażdżek takich jak Crush’s Coaster czy Tower of Terror, z kolei kupując bilety wyłącznie do Walt Disney Studios, nie zobaczymy za to parady na Main Street USA, baśniowych krain (Fantasyland, Discoveryland, Adventureland), ani widowiskowego pokazu sztucznych ogni na zakończenie dnia.

Z drugiej strony bilety jednodniowe do jednego parku to komfortowa opcja dla rodzin z bardzo małymi dziećmi, dla których odwiedziny w jednym parku to wystarczająco dużo wrażeń. Jeśli wasze pociechy zdążyły już jednak nieco podrosnąć, radzimy zainwestować w bilety obowiązujące w obu parkach.


Crush's Coaster to jedna z najpopularniejszych atrakcji w Disneylandzie. Przejażdżka bazuje na motywach z filmu 'Gdzie jest Nemo'.

 

A co z biletami kilkudniowymi do Disneylandu?

W Disneylandzie jest tak dużo atrakcji, że odwiedzenie ich wszystkich jednego dnia jest po prostu niemożliwe. Z tego powodu wiele osób decyduje się na kilkudniowy pobyt w parku. To rozsądne nie tylko dlatego, że tym sposobem można skorzystać ze wszystkich parkowych rozrywek, ale również dlatego, że to po prostu tańsze rozwiązanie.

Za dwudniowy bilet obowiązujący w dwóch parkach zapłacimy w tym sezonie 579 zł (bilet dla dziecka) oraz 653 zł (bilet dla dorosłego), trzydniowy 723 zł (bilet dla dziecka) oraz 805 zł (bilet dla dorosłego), a czterodniowy 784 zł (bilet dla dziecka) 984 zł (bilet dla dorosłego).

 

Nasza podpowiedź: w przypadku biletów kilkudniowych 2, 3 lub 4 dni dni nie muszą następować po sobie, muszą po prostu mieć miejsce w ciągu 7 dni od dnia 1 wizyty. Możecie zatem odwiedzić Paryż i wrócić do parku kiedy chcecie!

 

Im więcej dni jesteśmy w parku, tym cena wejściówki za jeden dzień proporcjonalnie się zmniejsza (czyli np. taniej wychodzi nam cena w przeliczeniu na 1 dzień w przypadku zakupu biletu na 3 dni niż na 2 dni). Warto zatem zaplanować dłuższy pobyt i na spokojnie korzystać z atrakcji w parku. Bilety kilkudniowe ważne są przez rok od zakupu - nie ma podziału na sezony jak ma to miejsce przy biletach na jeden dzień. W przypadku biletów kilkudniowych 2, 3 lub 4 dni dni nie muszą następować po sobie, muszą po prostu mieć miejsce w ciągu 7 dni od dnia 1 wizyty. Możecie zatem odwiedzić Paryż i wrócić do parku kiedy chcecie!

Z drugiej strony, jeśli chcemy jechać do Disneylandu w sezonie niskim, np. kiedy obowiązuje bilet MINI 1 dzień, 2 parki oraz MINI 1 dzień, 1 park to może opłacać się bardziej zakup dwóch biletów MINI niż biletu 2 dni 2 parki, zwłaszcza jeśli kupujemy je np. w promocji Dorosły w cenie dziecka. Trochę to skomplikowane, jednak warto przeanalizować wszystkie ceny, bo można zaoszczędzić. Zawsze zachęcamy do kontaktu z nami, doradzimy jaki bilet wybrać!

→ Sprawdź promocję Dorosły w cenie dziecka

W tym roku niestety wraz ze zmianą cennika wycofane zostały bilety 3 dni w cenie 2. W tym sezonie nie będą już one dostępne.

 

Dla kogo bilet Disneyland Paris Express?

Wśród biletów do Disneylandu można też znaleźć pakiet pomyślany specjalnie z myślą o turystach, którzy przy okazji wizyty w Disneylandzie chcieliby zwiedzić także Paryż i nie martwić się dojazdami metrem. W cenie biletu Disneyland Paris Express jest bowiem darmowy przejazd z Paryża do parku. Podróżujemy wygodnym autobusem przewoźnika Magic Ways, który codziennie rano zabiera pasażerów z kilku punktów na terenie Paryża, a wieczorem po całym dniu zabawy w parku odwozi ich z powrotem do wyznaczonego miejsca.

 

W przypadku tego biletu należy mieć na uwadzę jedno ograniczenie. Musimy wrócić do Paryża autobusem wyjeżdżającym spod parku o godzinie 20.00, mogą nas więc tym samym ominąć wieczorne atrakcje.

 

Do autobusu można wsiadać w trzech dogodnych lokalizacjach na terenie Paryża: Gare du Nord, Chatelet i Opera. Bez względu na to, w której dzielnicy Paryża postanowicie się zatem zatrzymać, dotarcie na przystanek nie powinno sprawić wam problemu.


Dzięki biletom Disneyland Paris Express można łatwo połączyć wizytę w Disneylandzie ze zwiedzaniem Paryża

 

Dodatkowe atrakcje w Disneylandzie

W cenę wejściówki do Disneylandu są już wliczone wszystkie parkowe atrakcje i pokazy, znajdujące się aktualnie w programie tamtejszych teatrów.

→ Co dostajemy w cenie biletu wstępu do parku Disneyland

Na wszystkich gości czeka tam jednak także wiele innych rozrywek, za które trzeba dodatkowo zapłacić. Należy do nich między innymi Buffalo Bill’s Wild West Dinner Show, czyli kolacja połączona z widowiskowym pokazem w klimacie Dzikiego Zachodu. Uczestnictwo w show kosztuje niemało, ale nie ma w Europie miejsca, gdzie można by doświadczyć czegoś podobnego. Podczas gdy publiczność delektuje się teksańskim jedzeniem, na arenie oprócz legendarnego Buffalo Billa i  postaci Disneya pojawiają się konie i sprowadzone z USA bizony. Wszystko razem sprawia, że widzowie mają wrażenie, jakby naprawdę przenieśli się do ogarniętej gorączką złota Ameryki.


W cenę Buffalo Bill’s Wild West Dinner Show wchodzi kolacja tex-mex i widowiskowy pokaz, w którym oprócz postaci Disneya występują prawdziwe konie i bizony

 

Dlaczego warto kupować bilety do Disneylandu przez internet?

Wszystkie wymienione powyżej bilety są dostępne w złotówkach na Parkmania.pl. Kupując bilet przez na Parkmania.pl unikacie konieczności przewalutowania transakcji i omijacie kolejki do kas przed wejściem. Ponadto dajemy wam dostęp do biletów, jakich w kasie po prostu nie da się kupić. Chodzi tu o wspomniane jednodniowe bilety MINI i MAGIC. W kasach przed wejściem tańsze kategorie biletów niestety nie obowiązują, więc goście którzy nie wpadli na to, by kupić bilety online, zmuszeni są do zakupu najdroższych biletów SUPER MAGIC.

Komentarze

Darmowy e-book: jak oszczędzić czas i pieniądze wybierając się do parku rozrywki!Pobierz teraz >