Przewodnik po parkach rozrywki

Knott's Berry Farm

Knott's Berry Farm to park rozrywki, który znajduje się w miasteczku Buena Park pomiędzy Los Angeles i Anaheim. Jest to więc jeden z ok. 30 mniejszych i większych parków, które tworzą dzisiaj kalifornijskie zagłębie parków rozrywki. Niedaleko znajdziemy m.in. pierwszy Disneyland na świecie, park tematyczny sieci Universal - Universal Studios Hollywood® i park rozrywki z rekordową liczbą roller coasterów (20) - Six Flags Magic Mountain.

Dziś park ten należy do sieci Cedar Fair Parks, która operuje 12 amerykańskimi parkami, m.in. 2 parkami w Ohio - Cedar Point i Kings Island. Knott's Berry Farm to najbardziej popularny park tej sieci. Przyciąga rocznie ok. 4 mln odwiedzających, co czyni go 12. najchętniej odwiedzanym parkiem w Ameryce Północnej, czyli de facto głównie w Stanach Zjednoczonych (dane za 2018 r.). Spoza USA w największej 20-tce plasuje się tylko Canda's Wonderland.

Za moment powstania Knott's Berry Farm jako parku rozrywki przyjmuje się rok 1940, ponieważ wtedy uruchomiono tutaj pierwsze karuzele. Wcześniej, od 1920 roku, funkcjonowało tutaj małe gospodarstwo, które głównie produkowało przetwory owocowe - dżemy z porzeczki i inne słodkości.

Od 1999 obok parku znajduje się wodne miasteczko Knott's Soak City.

Kontakt / Więcej informacji

Knott's Berry Farm
Lokalizacja
Buena Park, CA, Kalifornia, USA
Data otwarcia
1940
Rozmiar
65 ha
Liczba gości
811 000 w 2020 r.    -423% w stos. do 2019 r.

pokaż wszystkie

Atrakcje w Knott's Berry Farm

pokaż wszystkie

Aktualności o Knott's Berry Farm

Parki w pobliżu