Przewodnik po parkach rozrywki

Wycieczka po niemieckich parkach rozrywki cz. 2

Tagi: Europa Park, Phantasialand, Parki Rozrywki W Niemczech, Niemieckie Parki Rozrywki, Movie Park, Belantis, Ceny Biletow Do Parkow Rozrywki W Niemczech

Wycieczka po niemieckich parkach rozrywki cz. 2

Marzą ci się szalone wakacje pełne emocji? Samochodowa wycieczka po niemieckich parkach rozrywki dostarczy ci wystarczającej ilości adrenaliny. Prezentujemy drugą część podróży po niemieckich parkach rozrywki.

 

Przypominamy, że pierwszy etap wycieczki po parkach rozrywki zakończył się w okolicach Lipska. Zanim dotarliśmy do Belantisu mieliśmy za nami już północne landy Niemiec i Saksonię. Teraz kierujemy się do parków położonych na terenie Westfalii i Wittenbergi. Podobnie jak w poprzedniej części artykułu oprócz opisu parków do odwiedzenia, przygotowaliśmy dla was mini przewodnik po ciekawych miejscach, które warto zobaczyć po drodze. Tyle słowem wstępu. Ruszamy dalej?

Etap 4: Belantis – Movie Park – 456 km

Wizyta w Movie Park to niepowtarzalna okazja do spotkania bohaterów filmów, takich jak „Star Trek”, „Wojownicze Żółwie Ninja”, „Epoka lodowcowa”, „Minionki” czy „SpongeBob”. Filmy są jednak zaledwie tłem dla parkowych atrakcji. Jest ich tam obecnie ponad 40! Niekwestionowanym hitem tego lata w Movie Park jest kolejka górska Star Trek – to najnowszy i jak dotąd najszybszy roller coaster w parku. Gorąco polecamy też wszystkie atrakcje wodne. Nie pożałujecie ani spływu po Mystery River ani przejażdżki we wnętrzu wulkanu Bermuna Triangle.

→ Bilety do Movie Park: od 114,50 zł
(cena promocyjna, niedatowane bilety dostępne online tylko na Parkmania.pl)

Wejście do Movie Park

Po drodze mijamy:  

  • Park Narodowy Harz Nature –  Lipsk i Movie Park dzieli dość duża odległość. To najdłuższy odcinek na naszej trasie. Spacer po górach Harz na pewno więc nikomu nie zaszkodzi. Rozprostujecie nogi, rozkoszując się górskimi widokami. Jeśli czujecie się na siłach, możecie wspólnie wspiąć się na Brocken, czyli najwyższy szczyt gór Harz. Tylko uważajcie na czarownice. Podobno jest ich sporo w tych rejonach.  
  • Quedlinburg  - malownicze miasteczko zabudowane domkami z muru pruskiego. Poza urokliwą starówką można tam podziwiać pallatium królewskie pamiętające jeszcze czasy Ottona Wielkiego.
  • Park Wilhelmshöhe – założenie parkowo-pałacowe z XVII w, które jest unikatem w skali Europy. Jego wizytówką są fontanny i imponujące kaskady wodne.

Etap 5: Movie Park – Phantasialand – 118 km

Phantasialand początkowy był typowym parkiem rodzinnym. W ostatnich latach poddano go jednak gruntownej metamorfozie. Park został podzielony na 6 stref tematycznych (Deep in Africa, Mexico, Mystery, Fantasy, China Town, Berlin). Atrakcje jakie się w nich znajdują są zaprojektowane z największą starannością. Można je śmiało porównywać z tymi, znajdującymi się w holenderskim parku Efteling. Nie wierzycie? Przyjrzyjmy się zatem bliżej Talocan – to platforma obrotowa typu Top Spin. Atrakcja zlokalizowana jest w strefie meksykańskiej, dlatego nawiązuje do opowieści o bogu ognia Tlaloc. Podczas przejażdżki faktycznie robi się gorąco i nie chodzi tu wyłącznie o emocje. Nie dość, że platforma wciąż obraca się w górę i w dół, to pod głowami uczestników co i rusz pojawiają się gorące płomienie i strumienie wody. To jedyna tego typu atrakcja w Europie. Na niej nie kończą się jednak rozrywki Phantasialand.

→  Bilety do Phantasialand: od 149,60 zł
(cena promocyjna, niedatowane bilety dostępne online na Parkmania.pl)

Talocan to platforma obrotowa typu Top Spin. Przejażdżka jest wzbogacona o efekty specjalne

Po drodze mijamy:

  • Kolonia –być w tej części Europy i nie zobaczyć katedry w Kolonii, to tak jakby podczas zwiedzania Krakowa pominąć Wawel. Nawet jeśli nie planujecie przystanku zjedźcie z autostrady, aby zobaczyć ją z okien samochodu. Ze znalezieniem budowli nie powinniście mieć problemu. To w końcu największa katedra gotycka na świecie. Co ciekawe ukończono ją stosunkowo niedawno, bo w 1880 r. Wcześniej przez ponad 600 lat nad miastem górował szpetny szkieletor. Mówiono nawet, że prędzej nadejdzie koniec świata, niż skończy się budowa katedry. Później gotyk wrócił jednak do łask i rusztowania zastąpiły dwie monumentalne wieże. Ich u kończenie zbiegło się ze zjednoczeniem Niemiec w 1870 r. dlatego katedra w Kolonii stała się ich symbolem narodowym.

Etap 6: Phantasialand – Europa-Park – 394 km

Europa-Park to największy i najchętniej odwiedzany park rozrywki w Niemczech. Nie bez powodu uczyniliśmy z niego finalny cel wycieczki. W innym wypadku wrażenia, jakich tu doświadczycie mogłyby Wam przysłonić atrakcje pozostałych parków. Krainy tematyczne Europa-Park nawiązują do kultury różnych krajów europejskich: od Hiszpanii, po Rosję i mroźną Skandynawię. Właściciele parku sami produkują atrakcje do swojego parku rozrywki (Mack Rides). Z tego powodu w Europa-Park roi się od nowinek technologicznych.

→ Bilety do Europa-Parku: 178,20 zł
(cena promocyjna, bilety dostępne online na Parkmania.pl)

Kilka roller coasterów w Europa-Parku zostało urozmaiconych o technologię Virtual Reality

Po drodze mijamy:

  • Frankfurt – miasto bardzo ucierpiało podczas wojny, dlatego dziś dominuje tu nowoczesna architektura. Widok wieżowców na Menem robi jednak niemniejsze wrażenie niż mijane wcześniej zabytkowe miasteczka.
  • Heidelberg – miasto jest słynne głównie z monumentalnego zamku, jak wznosi się na jednym z otaczających je wzgórz. Jest to także prężny ośrodek akademicki. Dawniej studiowali tu najwybitniejsi niemieccy uczeni, dziś studenci tworzą niesamowity klimat miasta.

Co dalej?

Nasza przygoda nie musi kończyć się w Europa-Parku. Jesteśmy o krok od niemiecko-francuskiej granicy. Wystarczy minąć Ren, aby znaleźć się w Alzacji – jednym z na bardziej urokliwych rejonów Francji, słynącym z bajkowej architektury i wyśmienitych białych win. Jest to już jednak temat na zupełnie inny artykuł.

→ Więcej o niemieckich parkach rozrywki w przewodniku Parkmania.pl!

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.