Przewodnik po parkach rozrywki

Hotele w Phantasialand: jakie opcje mamy do wyboru?

Tagi: Phantasialand, Niemiecki Park Rozrywki, Atrakcje W Phantasialand, Bilety Do Phantasialand, Restauracje W Parku Phantasialand, Hotele W Phantasialand

Hotele w Phantasialand: jakie opcje mamy do wyboru?

W Phantasialand są dwa hotele, z których każdy przenosi nas w inną część świata. Matamba to obiekt w stylu afrykańskim ozdobiony niezliczoną ilością etnicznych masek, posążków i malowideł. Natomiast Ling Bao wygląda jak najprawdziwsza azjatycka pagoda, z tą różnicą, że nie jest świątynią, tylko luksusowym hotelem. Która z tych opcji będzie najlepszym rozwiązaniem dla czteroosobowej rodziny z dwójką małych dzieci? Sprawdźmy!

 

Hotel Matamba

Hotel Matamba cieszy się ogromną popularnością wśród rodzin, dlatego również hipotetyczni bohaterowie naszego artykułu nie powinni być nim zawiedzeni. Zarówno rodziców, jak i dzieci zachwyci klimat tego miejsca. Tematem przewodnim jak już wiemy jest Afryka, dekoracje nie są jednak kiczowate. Tematyzacja została dopracowana w najmniejszym szczególe: w lobby rosną kilkumetrowe palmy, pokoje wyglądają niczym obóz na sawannie, a obiadom i kolacjom towarzyszą występy afrykańskich tancerzy.

Do tego hotel oferuje wiele rozrywek dla dzieci. Maluchy mogą bawić się na licznych placach zabaw zlokalizowanych zarówno w środku, jak i w ogrodzie, podczas gdy rodzice będą próbować nowych smaków w jednej z hotelowych restauracji.

Do wyboru mamy różne pokoje rodzinne oraz kilka apartamentów. Czteroosobowej rodzinie z powodzeniem wystarczy standardowy pokój dla dwójki dorosłych i dwójki dzieci. Na miejscu będzie czekać na nich duże podwójne łóżko oraz oddzielona kotarą przestrzeń dla dzieci. Dzięki takiej aranżacji zarówno rodzice, jak i ich pociechy będą mogli cieszyć się prywatnością.

Do tego łóżko dla dzieci do złudzenia przypomina namiot safari. Maluchy mogą więc poczuć się jak prawdziwi odkrywcy w afrykańskim buszu, nie martwiąc się przy tym komarami i panującym na zewnątrz upałem (w każdym pokoju jest klimatyzacja). Do dyspozycji rodziny jest też oczywiście łazienka. Ponadto w skład wyposażenia pokoju wchodzi płaski telewizor, stolik i fotel w stylu kolonialnym. 

Apartamenty są nieco większe od pokoi rodzinnych i oprócz sypialni posiadają bogato wyposażony salon. Warto je rozważyć, jeśli podróżujemy większą grupą albo gdy chcemy spędzić w okolicy parku więcej czasu  i dysponujemy większym budżetem na nocleg.  

Ogromną zaletą noclegu w hotelu Matamba, czy to w pokoju rodzinnym, czy w apartamencie, jest też śniadanie, za które nie trzeba dodatkowo płacić, bo jest wliczone w cenę noclegu. Goście mają do dyspozycji mnóstwo opcji: od naleśników, po jajecznicę i świeże owoce. A to wszystko w klimatycznej scenerii restauracji Zambesi.

Poza tym warto dodać, że z okien hotelu rozciąga się niesamowity widok na Phantasialand. Widać z niego także sztandarową atrakcję parku, czyli rollercoaster Black Mamba. Nie musicie obawiać się hałasu, bo park jest zamykany o 20:00. Goście hotelowi mogą jednak zostać w nim godzinę dłużej, dzięki czemu omijają ich kolejki do atrakcji. Zatrzymując się w hotelu, nie trzeba również płacić za parking.

Hotel Ling Bao

Pokoje rodzinne i apartamenty znajdziemy także w hotelu Ling Bao. To obiekt w stylu azjatyckim otoczony obszernym, chińskim ogrodem. Jego podstawową przewagą nad hotelem Matamba jest basen. Poza tym warunki w obu hotelach są porównywalne, pomijając oczywiście temat przewodni. Pokoje są tak samo wygodne, a śniadania i obiady równie pyszne.

Kolonialny styl pokoi w Matambie może jednak lepiej podobać się dzieciom niż to, co zastaną w Ling Bao. Tamtejsze apartamenty to doskonałe miejsce na relaks. Nawet sam park opisuje je na swojej stronie jako “sanktuarium, w którym oderwiesz się od zewnętrznego świata”. Dla samotnie podróżującej pary może to być atrakcyjna opcja, dzieci najczęściej oczekują jednak czegoś innego.

Dlatego naszej przykładowej czteroosobowej rodzinie polecilibyśmy pierwszy z opisywanych hoteli. Ling Bao, choć dostosowany do pobytu z dziećmi, lepiej nadaje sfię dla dorosłych gości. Tym bardziej że w hotelu znajduje się również SPA, gdzie można się odprężyć po pełnym wrażeń dniu.

Jeżeli zdecydujecie się jednak zakwaterować rodzinę w Ling Bao, polecamy Wam zarezerwować pokój rodzinny z piętrowym łóżkiem dla dzieci. Nie będzie ono oddzielone od reszty pokoju kotarą, tak jak w Matambie. Rama łóżka przypomina za to chińską łódź - taki pomysł powinien spodobać się maluchom.

Na koniec warto dodać, że goście hotelu Ling Bao mają dokładnie takie same przywileje, co goście hotelu Matamba: mogą bawić się w parku godzinę dłużej i parkować pod hotelem za darmo.  

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.