Przewodnik po parkach rozrywki

Movie Park - idealny kierunek na wakacje dla wszystkich fanów Star Treka

Tagi: Niemieckie Parki Rozrywki, Star Trek, Movie Park, Jakie Ceny Biletow Do Movie Park, Filmowy Park Rozrywki. Dora Poznaje Swiat, Bilety Do Movie Park, Epoka Lodowcowa

Movie Park - idealny kierunek na wakacje dla wszystkich fanów Star Treka

Marzeniem większości kinomanów jest wizyta w parku Universal Studios na Florydzie. Aby przenieść się do świata Star Treka lub Epoki Lodowcowej nie trzeba jednak wyjeżdżać za ocean. To atrakcje z oferty Movie Park, parku rozrywki położonego w sąsiedztwie niemiecko-holenderskiej granicy.

 

Movie Park w swojej obecnej formie funkcjonuje od 1996 r. Park rozrywki istnieje już jednak w tym miejscu od ponad pół wieku. W pewnym momencie zdecydowano się na tematyzację parku i decyzja ta była jak najbardziej słuszna. Kultowe produkcje filmowe, do których nawiązuje wiele parkowych atrakcji, przyciągają do parku fanów filmów z całej Europy. Spotkacie tu Wojownicze Żółwie Ninja, Sida i Diego z Epoki Lodowcowej, Pana Gąbkę i Zombie z serialu „The Walking dead®”.


Fani Star Treka będą zadowoleni

Movie Park jest też jedynym parkiem w Europie, który posiada licencję na posługiwanie się motywami z serialu Star Trek. W świecie z serialu osadzony jest najnowszy roller coaster Star Trek Operation Enterprise.

 Star Trek Operation Enterprise to kolejka górska typu launched roller coaster. Oznacza to, że zamiast tradycyjnego startu, w którym roller coaster wciągany jest na szczyt pierwszego wzniesienia, wagoniki rozpoczynają tu jazdę dzięki dużemu przyspieszeniu generowanemu przez specjalny silnik. Dzięki tej technologii Star Trek Operation Enterprise jest w stanie wystartować z prędkością 90 km/h. Wrażenia z przejażdżki można więc śmiało porównać do startu rakiety kosmicznej :-)  

Pozostałe atrakcje w Movie Park

Wstęp do Movie Parku mają osoby w każdym wieku, ale z pobytu w parku najwięcej skorzystają nieco starsze dzieci i amatorzy mocnych wrażeń. Limit wzrostu w przypadku większości atrakcji to 1.20 m. Dzieci mogą szukać rozrywki w strefie Nickland. Znajdują się tam atrakcje takie jak:

  • Adventure Express – przejażdżka ciuchcią, nawiązującą do bajki „Dora poznaje świat”
  • Dora Big River Adventure – kolejna atrakcja inspirowana animacją „Dora poznaje świat”. Przemierzamy kolorową, bajkową krainę w wydrążonej, drewnianej kłodzie. Ze względu na dość strome wzniesienia to rozrywka dla nieco starszych dzieci (min. 100 cm. wzrostu, dodatkowo wymaga opieka osoby dorosłej).
  • SpongeBob Splash – prawdziwa bitwa wodna w świecie Pana Gąbki. Na pewno nie wyjdziecie z niej „na sucho”.

 

 

 

Oprócz tego w parku znajduje się jeszcze 5 innych stref tematycznych. Najnowsza jest inspirowana serialem „The Walking Dead”. Zanim pojawiła się na mapie parku, „żywe trupy” były stałym elementem obchodów Halloween. Ich pojawienie się wywoływało jednak takie emocje, że rok temu świat opanowany przez zombie stał się stałą atrakcją parku. Wstęp do środka mają tylko osoby, które ukończyły 16 lat.

Pozostałe ekstremalne atrakcje są zlokalizowane przede wszystkim w strefie „Dziki Zachód” i Molo Santa Monica. To m. in.:

  • MP Xpress – roller coaster, który mknie nawet 80 km/h, maksymalnie 30 m nad ziemią. Liczne zakręty i wywrotki, bez podłogi pod naszymi nogami!
  • Bermuda Triangle –  wreszcie zrozumiesz czemu trójkąt bermudzki zawdzięcza swą złą sławę. Wodnej przejażdżce towarzyszą wybuchy wulkanów, niebezpieczne wzniesienia i wiry wodne.
  • Crazy Surfer – wrażenia z przejażdżki można porównać do rejsu statkiem na wzburzonym morzu. Brakuje tylko fal i smaku słonej wody w ustach.
  • The Bandit – drewniany roller coaster, który rozpędza się do 80km/h
  • Fairy World Spin – niech nie zmylą was pozory, ta atrakcja tylko wygląda niewinnie. Gdy filiżanki zaczną się obrać z zawrotną prędkością zrozumiecie, dlaczego zalicza się je do kategorii atrakcji ekstremalnych.

 

 

 Wizyta w Movie Park to także niepowtarzalna okazja do spotkania z bohaterami Epoki Lodowcowej. Diego, Sid i Manfred czekają na was na parkowych alejkach oraz na trasie atrakcji Ice Age Adventure. Jeśli lubicie tę animację koniecznie wybierzcie się też na film „Ice Age: No Time for Nuts” w technologii 4D. Opowiada on o kolejnej przygodzie wiewiórki Scrat. Pewnie domyślacie się, czego będzie dotyczyć fabuła.

Oszołomieni ilością rozrywek, jakie czekają was w Movie Park możecie nie zauważyć atrakcji edukacyjnych, które znajdują się w parku. Nie warto jednak ich pomijać. Kto wie, czy będziecie mieli jeszcze kiedyś okazję zobaczyć na żywo studio filmowe i plan zdjęciowy rodem z Hollywood? Przewodnicy zdradzą wam tam kulisy powstawania filmowych superprodukcji. Jeśli interesujecie się filmem koniecznie przejrzyjcie też program wydarzeń specjalnych. W parku często odbywają się liczne spektakle i pokazy kaskaderskie.

Informacje praktyczne: dojazd i bilety do Movie Park

Movie Park jest położony w zachodniej części Niemiec, w pobliżu granicy z Holandią. Dojazd nie stanowi jednak problemu. Wystarczy wjechać na autostradę A2 i kierować się cały czas na zachód. Droga zaprowadzi was prosto do węzła Bottrop, skąd jest już zaledwie kilkanaście kilometrów do celu.

Zakup biletów do Movie Park jest równie szybki i prosty. Klikacie w link poniżej, kupujecie bilety za pośrednictwem portalu Parkmania.pl (153 zł za osobę powyżej 12 roku życia, 113 zł za dziecko w wieku 3-11 lat) i drukujecie bilet. Dzięki temu nie musicie później stać w kolejce do kas. Bilety zakupione za pośrednictwem Parkmania.pl są w niższej cenie niż na miejscu.

 → Bilety do Movie Park Germany

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.