Przewodnik po parkach rozrywki

Nowości w europejskich parkach rozrywki w sezonie 2017

Tagi: Disneyland, Europa Park, Ferrari Land, Ikaros, Project V, Star Tours: The Adventures Continue, Nowości W Europejskich Parkach Rozrywki, Star Tours, Dawson Duel, Pégase Expresse, RedForce

Nowości w europejskich parkach rozrywki w sezonie 2017

Wiosna nieśmiało puka do naszych drzwi, a w parkach rozrywki... kolejki i karuzele zmywają z siebie resztki śniegu, by już niedługo olśnić nas soczystymi kolorami. W końcu to wczesną wiosną wiele parków otwiera na nowo swoje bramy. Ale to nie wszystko: jak co roku czekają na nas i nowe atrakcje! Sprawdźmy, jakie nowości w europejskich parkach przyniesie sezon 2017.

Wielkie emocje od dłuższego czasu budzi potężna inwestcja najpopularniejszego hiszpańskiego parku, czyli parku PortAventura: kompleks powiększy się o dodatkowe 60 000 m2. W sąsiedztwie dwóch dotychczasowych parków (drugi to wodne miasteczko Caribe Aquatic Park) budowany jest Ferrari Land – pierwszy europejski park rozrywki poświęcony w całości samochodom Ferrari. Jego flagową atrakcją będzie super szybki roller coaster, dopiero niedawno ujawniono jego nazwę: RedForce. Gotowi na mocne doznania?! RedForce pobije europejskie rekordy wysokości (112 m) i szybkości (180 km/h).


 

Rodzinną atrakcję z lekkim dreszczykiem szykuje belgijski Bellewaerde Park. Dawson Duel, czyli podwójna kolejka typu alpine coaster (popularna i w Polsce, zwłaszcza w górskich ośrodkach) w wyjątkowej odsłonie: będziecie mogli ścigać się ze swoimi bliskimi lub znajomymi, bowiem atrakcja składa się z dwóch osobnych torów. Co ciekawe, kolejka zbudowana zostanie na podporach zamiast - jak to zazwyczaj bywa - na zboczu wzniesienia. Zjazd z wysokości 25 m rozpędzi Was do maks. 40 km/h. I tutaj jeszcze jedna niespodzianka: wagoniki nie będą wyposażone w hamulce (jak to jest najczęściej przy tego rodzaju atrakcjach), zamiast tego będą sterowane automatycznie.


Prawdziwy hit zapowiada się w Europa Parku. Marzenia o lataniu mogą się ziścić! Project V to innowacyjna atrakcja (tzw. flying theatre), która pozwoli Wam spojrzeć na 14 specjalnie wyselekcjonowanych miejsc w Europie najbardziej wartych zobaczenia. Brzmi super! Zobaczcie sami, na czym to polega.
Teraz czas na coś, co nawet najodważniejszym zmrozi krew w żyłach: Ikaros w szwedzkim parku Tivoli Gröna Lund. Bardzo oryginalna wieża spadania... Już Wam o niej mówiliśmy, ale postraszymy Was jeszcze raz: 95 m wysokości, maks. prędkość 90 km/h, przeciążenie G-force 3,5. Skojarzenia z mitycznym Ikarem, który za bardzo zbliżył się do słońca i w rezultacie poszybował w dół prosto do morza, jak najbardziej słuszne...


Skoro już jesteśmy w Szwecji, to zerknijmy do drugiego popularnego parku w tym kraju: Liseberg nie próżnuje i zapowiada otwarcie Loke, która będzie atrakcją typu frisbee. Spodziewajcie się wiatru we włosach, bowiem ta ogromna huśtawka rozhuśta Was na wysokość 42 m i do prędkości 100 km/h.
Miłośników Gwiezdnych Wojen ucieszy wiadomość o podrasowaniu atrakcji Star Tours w paryskim Disneylandzie. Od końca marca film, który będzie przewodził temu symulatorowi ruchu, ma nosić tytuł Star Tours: The Adventures Continue. Wygląda na to, że międzygalaktyczne przygody na pokładzie statku kosmicznego Starspeeder 3000 trwają dalej!
Przejażdżkę w podobnym klimacie planuje Movie Park Germany. Star Trek Operation Enterprise to oczywiście nawiązanie do znanego serialu science fiction o tytule Star Trek, a atrakcja sygnowana tą nazwą zapowiada się następująco: roller coaster wystrzeliwany, 90 km/h, 3 szalone inwersje, czas przejażdżki ok. 2,5 minuty.


Heide-Park również chętnie sięga po sprawdzone motywy filmowe. Nowa atrakcja parku na 2017 rok to Ghostbusters 5D, interaktywna atrakcja typu dark-ride. Jest to pierwsza taka atrakcja wykorzystująca historię popularnych pogromców duchów. Goście, uzbrojeni w lasery i okulary 3D udają się na polowanie na duchy...W holenderskim Efteling z okazji 65. rocznicy powstania parku również znajdziemy nową atrakcję. Symbolica: Palace of Fantasy to rodzinna atrakcja typu dark ride, której otwarcie zapowiadane jest na lato 2017. Będzie to tajemnicza przejażdżka po wnętrzach zaczarowanego pałacu.

 


Symbolica, nowa atrakcja w najpopularniejszym holenderskim parku rozrywki będzie magiczna jak cały park.
Ostatnią z prezentowanych przez nas nowości jest rodzinny roller coaster Pégase Expresse, który już niedługo zostanie otwarty we francuskim Parc Astérix. Będzie to świetna okazja do zabawy i dla dzieci, i dla rodziców. Kolejka ma sunąć po torze z prędkością dochodzącą do 52 km/h, a przejażdżka po świecie starożytnej Grecji potrwa ok. 3 minut.

 

Jak Wam się podoba oferta nowych atrakcji w europejskich parkach? Który park już planujecie odwiedzić?
Pamiętajcie, że bilety wstępu do wielu parków w Europie możecie kupić u nas.

Autor: Natalia Tykocińska

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.