Przewodnik po parkach rozrywki

Bellewaerde Park

Park Bellewaerde znajduje się bardzo blisko miasta Ypres, kilkadziesiąt kilometrów od belgijskiej części wybrzeża Morza Północnego.

Początki tego parku rozrywki sięgają lat 50. Od tego czasu, park stopniowo dodawał do swojej oferty kolejne atrakcje. Najpierw głównie był to ogród zoologiczny i safari, ale od dłuższego czasu znajdziemy tutaj również karuzele i kolejki.

Do największych atrakcji należy zaliczyć roller coaster Boomerang (1984 r.) - pierwszy tego typu roller coaster w Europie!

Bellewaerde z pewnością przypadnie do gustu dzieciom. Miłośnicy zwierząt również będą zachwyceni - w parku można spotkać wiele gatunków zwierząt - zaczynając od słoni, lwów i tygrysów, a na kangurach, alpakach, kapibarach i małpkach kapucynkach kończąc... A to dopiero początek!

Warto podkreślić, że w latach 1954-2004 park operował pod szyldem Six Flags - amerykańskiej sieci parków słynącej ze świetnych roller coasterów.
Najbardziej znanymi parkami tej sieci są Six Flags over Texas, Six Flags Magic Mountain (19 roller coasterów) i Six Flags Great Adventure.

Kontakt / Więcej informacji

Bellewaerde Park
Lokalizacja
Ieper, Belgia
Data otwarcia
lipiec 1954
Rozmiar
54 ha
Liczba gości
800 000 w 2017 r.   

pokaż wszystkie

Atrakcje w Bellewaerde Park

pokaż wszystkie

Aktualności o Bellewaerde Park

Parki w pobliżu