Przewodnik po parkach rozrywki

Tivoli Gröna Lund

Tivoli Gröna Lund to najstarszy park rozrywki w Szwecji, powstały już w 1883 roku. Park znajduje się na jednej z 14 wysp, na których położona jest stolica Szwecji, Sztokholm. Jest to więc jeden z nielicznych parków rozrywki w Europie, które są zlokalizowane w dużym mieście.

Oprócz wielu atrakcji, w tym kilku niezłych roller coaster-ów, park oferuje też muzyczną rozrywkę - w parku odbywają się liczne koncerty. Na scenie gościli już m.in. Jimi Hendrix, Louis Armstrong, Paul McCartney, Bryan Adams, ABBA, The Cardigans, Flo Rida, LMFAO i Lady Gaga.

Wiele z urządzeń i atrakcji, jakie znajdziemy w parku, to atrakcje pamiętające jeszcze początki XX w. - oczywiście zostały one 'odświeżone', ale nadal tworzą specyficzny klimat parku.

Jedną z ciekawszych kolejek w parku jest roller coaster Insane - jeden z tylko 13 zbudowanych dotychczas na świecie roller coasterów typu '4th dimension', czyli takich, w których wagoniki są umieszczone obok toru jazdy (a nie nad nim) oraz, co najważniejsze, obracają się wokół własnej osi.

Kontakt / Więcej informacji

Tivoli Gröna Lund
Lokalizacja
Stockholm, Szwecja
Data otwarcia
1883
Rozmiar
6 ha
Liczba gości
1 690 000 w 2017 r.    +11% w stos. do 2016 r.

Jedziesz do: Tivoli Gröna Lund?

pokaż wszystkie

Atrakcje w Tivoli Gröna Lund

pokaż wszystkie

Aktualności o Tivoli Gröna Lund