Przewodnik po parkach rozrywki

Alton Towers

Alton Towers to jeden z najbardziej popularnych parków rozrywki w Wielkiej Brytanii i 13. najpopularniejszy park w Europie.

Park zlokalizowany jest w Staffordshire w Zachodniej Anglii i oferuje coś i dla małych, i dla dużych. Poszukiwaczy ryzyka i mocnych wrażeń ucieszą takie ekstremalne atrakcje, jak odwrócony coaster Nemesis, Galactica (odnowiony roller coaster "Air"), nurkująca kolejka Oblivion albo utrzymany w mrocznej stylistyce Thirteen. Dla najmłodszych również znajdą się karuzele, które dostarczą im dużo radości.

Alton Towers to nie tylko park, to również trzy hotele: The Alton Towers Hotel i SPA, Splash Landings Hotel oraz CBeebies Land Hotel, a także dwie wioski wypoczynkowe - Enchanted Village Woodland Lodges oraz Enchanted Village Luxury Treehouses. Poza tym do dyspozycji gości pozostaje aquapark The Alton Towers Waterpark, pole golfowe Extraordinary Golf oraz centrum konferencyjne.

Nie można nie wspomnieć również o pięknych ogrodach i pozostałościach zamkowych posiadłości Alton Towers, które tworzą niepowtarzalny klimat tego parku.

Alton Towers należy do sieci parków zarządzanych przez Merlin Entertainments, która operuje wieloma znanymi parkami rozrywki w Europie, takimi jak np. Gardaland, Thorpe Park, Heide Park oraz parki LEGO® (Legoland Billund w Danii, Legoland Deutschland i Legoland Windsor).

Kontakt / Więcej informacji

Alton Towers
Lokalizacja
Alton, Wielka Brytania
Data otwarcia
kwiecień 1980
Rozmiar
324 ha
Liczba gości
670 000 w 2020 r.    -218% w stos. do 2019 r.

Jedziesz do: Alton Towers?

pokaż wszystkie

Atrakcje w Alton Towers

pokaż wszystkie

Aktualności o Alton Towers

Parki w pobliżu