Przewodnik po parkach rozrywki

Wybierasz się do Holandii? Koniecznie dopisz Efteling do programu wycieczki!

Tagi: Roller Coaster, Parki Rozrywki W Europie, Bilety Do Efteling, Anton Pieck, Eftening, Las Bajkowy W Holandii, Park Rozrywki W Holandii, Baron 1898, Sprookjesbos

Wybierasz się do Holandii? Koniecznie dopisz Efteling do programu wycieczki!

Holandia znajduje się w pierwszej dziesiątce krajów najchętniej odwiedzanych przez Polaków. Mało kto uwzględnia jednak, w programie wycieczki park rozrywki Efteling. Tymczasem jest to atrakcja, której absolutnie nie wolno pomijać.

Anton Pieck i jego bajkowy świat

Historia parku rozrywki w Efteling sięga 1952 r. Tworzył go Anton Pieck, nie mniej utalentowany rysownik niż sam Walt Disney. Jego ilustracje do książek dla dzieci są przepełnione magią. To samo można powiedzieć o bajkowym lesie (Sprookjesbos), jaki powstał w Efteling pod jego nadzorem.

Bajkowy Las został otwarty 31 maja 1952 r. To najstarsza część parku. Znajdziemy tam wszystkie najważniejsze epizody z baśni Andersena i braci Grimm: więżę Roszpunki, domek z piernika, chatkę krasnoludków, magiczne drzewo i wiele innych bajkowych motywów. W centrum Lasu Bajkowego znajduje się takze Bajkowy Teatr, scena na której odbywają się tematyczne pokazy. Wszystko jest idealnie wkomponowane w naturalny, leśny krajobraz parku, dzięki czemu naprawdę można się tam poczuć jak w baśni.


Las Bajkowy w Efteling to naprawdę magiczne miejsce!

Efteling - moc atrakcji dla każdego

Atrakcje Eteling nie kończą się na Bajkowym Lesie. Odnajdą się tu również ci, którzy odwiedzają parki rozrywki w poszukiwaniu ekstremalnych wrażeń. Drewniany roller coaster „Joris en de Drak”, tor bobslejowy „Bobbaan”, czy najnowsza atrakcja parku - nurkujący coaster "Baron 1898" to tylko niektóre atrakcje, czekające na tych, którym niestraszna jest prędkość i adrenalina!

Mimo to, że w krajobrazie parku pojawiły się wysokie na kilkadziesiąt metrów tory kolejek górskich Eftening jest wciąż tą samą baśniową krainą, jaką stworzył Anton Pieck. Konsekwencja w budowaniu narracji w oparciu o stare baśnie i legendy jest naprawdę godna podziwu. Tu nawet bankomaty i kosze na śmieci są niezwykłe. Zarząd parku dokłada wszekich strań, by cala architektura parku była spójna i działała na naszą wyobraźnię!


Nurkujący roller coaster. Kto się odważy?

Chciałbyś się przenieś do świata fantasy? „Ravelijn” to spektakl, który musisz zobaczyć!

Eftening wzorem Disneya tworzy własne filmowe produkcje. Najważniejszą z nich jest serial dla młodzieży „Ravelijn”. Jego scenariusz stał się podstawą dla widowiskowego spektaklu, który cieszy się niesłabnącym powodzeniem od czasu premiery w 2011 r. Aby opowiedziana historia była jak najbardziej autentyczna powstała nawet specjalna budowla, która do złudzenia imituje rynek średniowiecznego miasta.

Widzowie oglądają spektakl ze specjalnych drewnianych trybun, które otaczają plac z trzech stron. To co dzieję się na scenie przekracza najśmielsze oczekiwania: galopujące konie, tresowane ptaki, pięciogłowy ziejący ogniem smok – dzięki tym wszystkim efektom półgodzinne show stanowi dziś jedną z największych atrakcji w parku.Spektakl 'Raveleijn' przenosi nas do świata, który dotąd znaliśmy tylko z filmów fantasy

Najpopularniejszy park rozrywki w Holandii, czwarty w Europie

Rodzinna wycieczka do Eftening jest tradycją w niemal każdej holenderskiej rodzinie. Przyjeżdżają tu zarówno nastolatki, rodzice z dziećmi, jak i seniorzy, którzy często pamiętają jeszcze Eftening z czasów, gdy znajdował się tu tylko Bajkowy Las. Mówi się, że każdy Holender był w tym parku choć raz w życiu.

Choć sława Eftening nie może się równać z Disneylandem, to holenderski park w niczym mu nie ustępuje. To w końcu czwarty wśród najchętniej odwiedzanych parków w Europie. Tylko w 2015 roku odwiedziło go prawie 4,7 miliona gości. Park odwiedza dwukrotnie więcej osób niż inne popularne atrakcje turystyczne, takie jak: Rijksmuseum i muzeum Van Gogha w Amsterdamie. 

Jak to możliwe, że mimo niezaprzeczalnej popularności parku Eftening na zachodzie Europy, większość Polaków nawet nie wie o jego istnieniu? Przecież park funkcjonuje nieprzerwanie od 60 lat. Chyba za bardzo przywyczailiśmy się do baśni w interpretacji Disneya. Tymczasem amerykańska wytwórnia nie ma monopolu na magię. Koniecznie odwiedźcie więc Eftening i na własne oczy przekonajcie się, jak niedocenione jest to miejsce.

Bilety wstępu do Efteling

Wejściówki do Efteling kosztują ok 158 zł. Są to bilety dla osób od 4 roku życia. W cenie biletu wstępu jest nieograniczona zabawa przez cały dzień w parku. Co ważne, Efteling otwarty jest przez cały rok zatem mozna odwiedzić go jesienią i zimą unikając tym samym długich kolejek do atrakcji jakie tworzą się w sezonie letnim.

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.

Galeria zdjęć

$item.title