Przewodnik po parkach rozrywki

[WIDEO] 60. urodziny holenderskiego parku Efteling z nową atrakcją Aquanura

Tagi: Park Rozrywki, Disneyland, Park Tematyczny, Efteling, Aquanura, Pokaz Fontann

[WIDEO] 60. urodziny holenderskiego parku Efteling z nową atrakcją Aquanura

W tym roku huczne urodziny obchodzi francuski Disneyland ale także, starszy o 40 lat, holenderski Efteling. Niewiele osób wie, że jest to jeden z najstarszych i najpiękniejszych parków tematycznych w Europie.

Park Efteling został otwarty 31. maja 1952 roku jako Bajkowy Las z 10 atrakcjami nawiązującymi do najpiękniejszych baśni i bajek. W kolejnych latach park rozwijał się i otwierał nowe atrakcje, które można podziwiać po dziś dzień. Efteling to najpopularniejsza atrakcja turystyczna Holandii. Rocznie park odwiedza ok. 4 milionów turystów. Podobno nie ma Holendra, który by nie odwiedził tego miejsca przynajmniej raz w życiu.


Jaś i Małgosia, jedna z atrakcji Bajkowego Lasu


Dziś, Świat Efteling to park tematyczny z atrakcjami bajkowymi ale i nowoczesnymi rollercoasterami, to także Efteling Hotel, pole golfowe, teatr oraz Efteling Village Bosrijk, czyli wioska z domkami do wynajęcia. 


Podwójny, drewniany rollercoaster Jerzy i Smok, to jedna z najnowszych atrakcji parku


Wydaje się, że Disneyland i Efteling rywalizują pod względem niepowtarzalności swoich pokazów, zaplanowanych na okrągłą rocznicę. Ten pierwszy przygotował między innymi Disney Dreams, wieczorny pokaz świateł, dźwięków, muzyki, efektów specjalnych, laserów i technologii 3D, który odbywa się każdego wieczoru od kwietnia do końca września. 

Efteling z kolei, z okazji 60. urodzin przygotował nową atrakcję o nazwie Aquanura. Ma to być spektakularny pokaz fontann, największy tego typu w Europie, trzeci na świecie. Nie zabraknie efektów wodnych, ognia, światła i muzyki zsynchronizowanej z całym pokazem. 

Nie ma parku rozrywki, który by mógł pochwalić się tego typu widowiskiem. W przeciwieństwie do fajerwerków w Disneylandzie, ma to być atrakcja, na stałe obecna w parku. Show został przygotowany wraz z amerykańską firmą WET (Water Entertainment Technologies), która odpowiedzialna jest między innymi za stworzenie fenomenalnego pokazu fontann przed hotelem Bellagio w Las Vegas (USA).

Aquanura składa hołd jednej z pierwszych bajkowych atrakcji, jaka została stworzona w parku przed sześciedzięcioma laty - Królowi Żab, wg braci Grimm. Atrakcję podziwiać będzie można już od jutra, 1. czerwca a dziś, o 22:00 odbędzie się premiera Aquanura na żywo na youtube.


 

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.

Galeria zdjęć

$item.title