Przewodnik po parkach rozrywki

[WIDEO] Oblężenie Symboliki! W dniu otwarcia pod nową atrakcją w Efteling zjawiło się tysiące gości

Tagi: Efteling, Parki Rozrywki W Holandii, Bilety Do Efteling, Promocyjne Bilety Wstepu, Symbolica, Tanie Bilety Do Efteling

[WIDEO] Oblężenie Symboliki! W dniu otwarcia pod nową atrakcją w Efteling zjawiło się tysiące gości

Okazuje się, że nie tylko do Lidla ustawiają się kolejki ;-)
Symbolica - najnowsza atrakcja w holenderskim parku rozrywki w Efteling w dniu swojego otwarcia przyciągnęła do parku 22 tysiące gości, którzy mimo niskiej (jak na lipiec) temperatury i deszczu niecierpliwe czekali na uroczyste przecięcie wstęgi.

 

Najdroższa atrakcja w historii holenderskiego parku   

Pamiętacie jeszcze króla Parduflusa? Wspominaliśmy wam o nim w tekście urodzinach parku Efteling. Monarcha jest postacią wykreowaną przez projektantów pałacu Symbolica - najnowszej atrakcji typu dark-ride w Efteling, najpopularniejszym parku rozrywki Holandii.

Symbolica to jego nowa siedziba. Każdy gość atrakcji wciela się tym samym w rolę poddanego zaproszonego na audiencję. Budowa zamku kosztowała 35 milionów euro, co czyni Symbolikę najdroższą atrakcją w historii parku. Na co zostały przeznaczone wszystkie te pieniądze? Król Parduflus nie oszczędzał na dekoracjach. Pałac aż kipi od przepychu. Jakby tego było mało, budowla jest otoczona rozległym barokowym ogrodem pełnym interaktywnych urządzeń.

Innowacyjne technologie i nowy sposób poruszania się wagoników

Skoro mówimy już o nowych technologiach, koniecznie trzeba wspomnieć również o innowacyjnym sposobie poruszania się po zamku. Król nie chciał, aby jego goście spacerowali po nim pieszo – zadbał więc o sześcioosobowe powozy, które przez każdą audiencją obwożą gości po różnych komnatach zamku. Co ciekawe na terenie atrakcji nie ma ani jednej szyny prowadzącej. Wagoniki poruszają się jak automatyczne auta po trzech zaprogramowanych trasach. Na końcu przejażdżki wszystkie powozy spotykają się w wielkiej sali, gdzie wagoniki wirują w rytm melodii skomponowanej specjalnie na potrzeby atrakcji. Jak nietrudno się domyślić, wszystkie te innowacje musiały trochę kosztować…

Reakcje pierwszych gości i dłuuugie kolejki do atrakcji

Gdy król Parduflus rozsyłał zaproszenia na pierwszą audiencję w swojej nowej siedzibie, na pewno nie spodziewał się takiej frekwencji. 1 lipca przed bramą parku zjawiło się 22 tysiące osób! Gości nie wystraszyła nawet deszczowa pogoda, ciekawość okazała się silniejsza. Zobaczcie sami!


Po uroczystym przecięciu wstęgi zebrani goście biegiem rzucili się do bram zamku. Osoby, które jako pierwsze dotarły do wejścia miały sporo szczęścia (i niezłą kondycję ;-). W szczytowym momencie na wejście do Symboliki trzeba było bowiem czekać aż 2,5 godziny.

Co oprócz Symboliki można zobaczyć w Efteling?

Symbolica to zaledwie jedna z kilkudziesięciu atrakcji, jakie czekają na gości Efteling. Do budowy każdej z nich podchodzono z nie mniejszym zaangażowaniem niż do ostatniej atrakcji, więc z pewnością nie wyjdziecie z parku rozczarowani.

To jedno z najmagiczniejszych miejsc w całej Europie!
Wszystkich tych, którzy chcieliby poznać więcej faktów na temat tego parku, odsyłamy do poświęconych mu artykułów
Efteling – 10 rzeczy, które Cię zaskoczą w tym holenderskim parku,
→ Efteling – na straży baśni i legend

 

Bilety do Efteling taniej niż na oficjalnej stronie parku

Bilety do Efteling są dostępne już od 155 zł.
Jeśli wybieracie się w lipcu lub sierpniu tego roku to kupując je za pośrednictwem Parkmania.pl zapłacicie o 10% taniej niż na oficjalnej stronie parku.

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.