Przewodnik po parkach rozrywki

1 czerwca park Efteling skończył 65 lat i wzbogacił się o nową atrakcję

Tagi: Efteling, Parki Rozrywki W Holandii, Bilety Do Efteling, Symbolica, Urodziny Efteling

1 czerwca park Efteling skończył 65 lat i wzbogacił się o nową atrakcję

Jego wysokość, król Parduflus Domerano uroczyście zaprasza Was do swojego nowo wybudowanego pałacu. Nowa posiadłość króla to Symbolica. Należy jej szukać na terenie holenderskiego parku rozrywki Efteling. Fundator przygotował dla przybyłych gości mnóstwo czarujących niespodzianek. Skorzystacie z tego niecodziennego zaproszenia?

 

Niezwykły prezent urodzinowy wart miliony

Historia holenderskiego parku Efteling zaczyna się od baśniowego lasu, projektu rysownika Antona Piecka. Po 65 latach od jego powstania na mapie parku pojawił się równie magiczny obiekt. Park Efteling zafundował sobie w prezencie urodzinowym najprawdziwszy zamek. Łączny koszt jego budowy to 35 milionów euro. Jest to tym samym największa i najdroższa atrakcja w historii parku. Pieniądze nie zostały jednak wyrzucone w błoto. Jak przystało na Efteling, atrakcja jest dopracowana w każdym szczególe. Przez ponad dwa lata zespół architektów, projektantów wnętrz i ogrodów pracował nad tym, by pałac króla Parduflusa oszałamiał gości od momentu przekroczenia jego bram. Zarząd parku liczy na to, że dzięki Symbolice uda się zwiększyć frekwencję parku do 5 milionów gości rocznie.  

Odkryj wkrótce magiczne moce nowych technologii

Symbolica to atrakcja typu dark-ride. W Efteling nie brakuje tego typu przejażdżek. Zwiedzamy w tej formie miasto z baśni tysiąca i jednej nocy (Fata Morgana), poznajemy zwyczaje karnawale różnych krajów (Carnaval Festival) i przemierzamy bajkową krainą zamieszkaną przez nimfy i wróżki (Droomvlucht). Symbolica ma jednak coś, czym całkowicie zdeklasowała swoich poprzedników.

W przeciwieństwie do wymienionych wcześniej atrakcji do przemieszczania się po zamku służą nie szynowe pojazdy, lecz zautomatyzowane sześcioosobowe powozy. Ponadto wycieczka odbywa się po trzech różnych trasach. Wsiadając do powozu, nigdy nie wiemy więc, w jakie rejony zamku nas zawiezie. Odkrywamy dzięki temu sekretne przejście i trafiamy do pokojów, gdzie teoretycznie nie powinno nas być. Magia? To tylko nowa technologia. Różnica między ludzkim wynalazkiem a siłami nadprzyrodzonymi jest jednak trudna do wychwycenia, szczególnie dla małych dzieci.

Atmosferę tajemniczości pogłębia dopracowana w każdym szczególe aranżacja zamku. Jest ona wyraźnie inspirowana sztuką baroku, ale w swojej najbogatszej, manierystycznej formie. Król Parduflus najwyraźniej musi lubić przepych. Skoro tak, nie mogło zabraknąć też muzyki. Powozy poruszają się w rytm symfonii skomponowanej specjalnie z myślą o tej atrakcji. Melodia zmienia się w zależności od tego, jaki pokój odwiedzamy. To jeszcze potęguje wrażenia z wycieczki po pałacu.  Atrakcje nie kończą się jednak po jego opuszczeniu. Budowlę otacza ogromny ogród, inspirowany najsłynniejszymi dziełami sztuki ogrodowej w Europie. Ani w Wersalu, ani w Shönbrunn nie spotkacie jednak magicznych (interaktywnych) kwiatów i rzeźb. Król Parduflus zadbał natomiast i o takie rzeczy.

Oficjalne otwarcie atrakcji Symbolica nastąpi 1 lipca 2017 r.

Bilety do Efteling ze zniżką

Bilety wstepu do Efteling można zakupić już od 153 zł/os. Więcej informacji na stronie sklepu

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.