Przewodnik po parkach rozrywki

Nowy roller coaster w holenderskim parku Toverland

Tagi: Roller Coaster, Efteling, Parki Rozrywki W Europie, Parki Rozrywki W Holandii, Toverland

Nowy roller coaster w holenderskim parku Toverland

Parki rozrywki to nie tylko emocjonujące i mrożące krew w żyłach rollercoastery – to także kolorowe miejsca, w których całe rodziny mogą przyjemnie spędzić czas. Jednym z nich jest Toverland, park rozrywki w południowej Holandii, który dzięki zadaszonej hali z atrakcjami można odwiedzać cały rok, bez względu na pogodę. Niedawno otwarto tam nowy roller coaster – Felix Wing Coaster, zlokalizowany w zewnętrznej części parku.

Toverland - tu deszcz ci nie straszny

Park rozrywki w Toverland w Holandii powstał w 2001 roku i skupia się głównie na atrakcjach dla dzieci. Ze względu na to, że większość urządzeń ulokowana jest pod dachem – park składa się z dwóch, ogromnych zadaszonych hal – Toverland to świetne miejsce do spędzenia czasu z dziećmi bez względu na panującą na zewnątrz aurę.

W Toverland maluchy ucieszą się przede wszystkim z nowoczesnych placów zabaw, jednak rodzice również znajdą coś ciekawego dla siebie – szczególnie jeśli lubią przejażdżki rollercoasterami. 7 lipca otworzył się nowy obszar tematyczny w parku, a wśród atrakcji dostępnych dla gości znajduje się zarówno nowa kolejka dla amatorów mocniejszych wrażeń, jak również spokojna, rodzinna przejażdżka wodna.

Nowy obszar tematyczny


Obszar tematyczny Avalon przypomina krainę z baśni

Nowy obszar tematyczny w Toverland – Avalon – stylizowany jest na ziemię maga Merlina i można tu poczuć prawdziwie magiczną atmosferę. W tym właśnie miejscu znajduje się nowy rollercoaster – Fenix Wing Coaster, pierwszy wing coaster w krajach Beneluxu. Czym jest wing coaster? To kolejka, w której wagoniki mają formę skrzydeł, a pasażerowie siedzą po dwóch stronach toru, nad ziemią. Taka konstrukcja zapewnia śmiałkom niepowtarzalne emocje podczas przejazdu. Chcecie sprawdzić, jak to jest nie czuć gruntu pod nogami?


Fenix zapewni wiele emocji odważniejszym gościom Toverland

Fenix to kolejka wysoka na 40 m, ma 813 metrów długości, a wagoniki rozpędzają się do 95 km/h. Co więcej, na pasażerów czeka kilka niespodzianek na trasie, w tym pętle, półpętle i zero-g-roll. Jest to więc z pewnością atrakcja, która dostarczy pasażerom wielu emocji.

Coś dla całej rodziny

Podczas gdy nowy rollercoaster to atrakcja przeznaczona dla nieco starszych i odważniejszych gości, Merlins’ Quest zaprasza do zabawy każdego. To wodna rozrywka dla całej rodziny, w której podczas trwającej 12 minut przejażdżki łodzią pasażerowie będą musieli poszukiwać źródła wiecznego życia. Po drodze będzie można spotkać aż 18 ruchomych postaci, co urozmaici przejazd.

Nowe wejście

Wraz z nowym obszarem, Toverland zyskał również nowe wejście – Port Laguna, stylizowane na idylliczny port na Morzu Śródziemnym. Jak przystało na magiczny obszar, w tym miejscu goście będą mogli pobawić się czarami dzięki interaktywnej technologii oraz różdżkom. Ci natomiast, którzy zmęczą się atrakcjami, mogą udać się do zlokalizowanych w pobliżu sklepów lub obejrzeć interaktywny pokaz magii Magiezijn.

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.