Przewodnik po parkach rozrywki

Spektakl „The Forest of Enchantment” wraca do repertuaru teatru Chaparral w Disneylandzie

Tagi: Disneyland, Disneyland Paris, The Forest Of Enchantment

Spektakl „The Forest of Enchantment” wraca do repertuaru teatru Chaparral w Disneylandzie

Jest wiele powodów do tego, by wybrać się tego lata do Disneylandu. Park obchodzi swoje 25. urodziny, dorośli wchodzą do parku w cenie dziecka, wyremontowano też wiele kultowych atrakcji. Powrót spektaklu The Forest of Enchantment na deski teatru Chaparral także można dopisać do tej listy. W końcu, kto nie chciałby zaśpiewać piosenki „Kolorowy wiatr”razem z Pocahontas?  

 

Spektakl The Forest of Enchantment miał swoją premierę na deskach teatru Chaparral w lutym 2016 r. Musical spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem krytyków i gości Disneylandu. Chwalono scenografię, kostiumy i scenariusz, który umiejętnie balansował pomiędzy poważnymi i humorystycznymi wątkami. Powrót show do wakacyjnego repertuaru nie jest więc żadnym zaskoczeniem.

Jak nietrudno się domyślić, tłem spektaklu jest las. To ta specyficzna sceneria była kluczem wyboru bohaterów. Na scenie oprócz wspomnianej wcześniej Pocahontas, pojawiają się Baloo i Król Louie z „Księgi Dżungli”, Tarzan, Roszpunka i Flynn oraz Merida Waleczna. Na spektakl warto się wybrać chociażby dla tej ostatniej bohaterki. Merida niezwykle rzadko występuje bowiem w spektaklach Disneya. Podobnie Pocahontas: przed premierą The Forest of Enchantment pojawiła się na scenie teatru Chaparral tylko raz w 1999 r.

Show jest też okazją do poznania nowych bohaterów. W scenie otwierającej przedstawienie pojawia się Enchantella. Ta stylizowana na matkę naturę postać przewodzi całemu korowodowi bohaterów, jacy pojawiają się w The Forest of Enchantment. Specjalnie dla niej skomponowano też pierwszą piosenkę ze spektaklu.  

Taneczny hołd dla natury

Za choreografię spektaklu odpowiadają Caroline Roelands, Florence Delahaye et Yohann Benhamou – artyści związani z Brodwayem i słynnym cyrkiem Cirque du Soleil. Ich doświadczenie widoczne jest już w pierwszych sekundach spektaklu. Mimo tego, że każdej z pięciu sekwencji spektaklu towarzyszy inna scenografia, na scenie dzieję się tak dużo, że przejścia ani trochę nie przeszkadzają w odbiorze spektaklu. Historia zaczyna się w lesie ubranym w jesienne barwy (tło charakterystyczne dla animacji o Pocahontas), potem przenosimy się do tropikalnej puszczy (tu najlepszym elementem scenografii jest głowa goryla Kerchaka wykonana z liści – jest po prostu zjawiskowa) i znowu wracamy pod umiarkowaną szerokość geograficzną, by wylądować na środku otoczonego lasem jeziora, gdzie Roszpunka i Flynn wykonują słynny utwór „Po raz pierwszy widzę blask”. Musical kończy pojawienie się Meridy i piosenka „Chwytam wiatr”. Całość, jak większość spektakli w Disneylandzie trwa ok. 30 min. Spektakl będzie prezentowany tylko do końca wakacji (od 1 lipca do 3 września), więc jeśli chcecie go zobaczyć, nie zwlekajcie z planowaniem wyjazdu.

 


Roszpunka i Flynn na scenie teatru Chaparral

Inne atrakcje związane z 25. urodzinami Disneylandu

O jubileuszu Disneylandu pisaliśmy już w artykule: Disneyland kończy 25 lat! Szykuje się wielka feta. Tekst był co prawda pisany jeszcze przed rozpoczęciem oficjalnych obchodów uroczystości, ale nie było w nim żadnych złudnych obietnic. Nowa parada faktycznie robi oszałamiające wrażenie. Najwięcej spojrzeń przyciąga ziejący ogniem smok, ale do korowodu dołączyło także wiele innych interesujących postaci. Nawet gdy uliczkami Disneylandu nie przechodzi parada, cały czas coś się tam dzieje. Na scenie w sąsiedztwie Zamku Śpiącej Królewny, księżniczki Disneya wirują w rytm walca, a pozostali bohaterowie Disneya wykonują przygotowany specjalnie na urodziny układ choreograficzny. Wszystkich potencjalnych gości na pewno ucieszy też informacja, że w czasie obchodów urodzin obowiązuje specjalna promocja na bilety do Disneylandu. Wszyscy dorośli wchodzą do parku w cenie biletu dla dzieci.

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.