Przewodnik po parkach rozrywki

Jak będzie wyglądać Star Wars Land w Disneylandzie?

Tagi: Park Rozrywki, Disneyland, Disneyland Paryż, Star Wars Land

Jak będzie wyglądać Star Wars Land w Disneylandzie?

Podczas ostatniej konferencji D23 Expo Disney zaprezentował makietę Star Wars Land. Okazało się, że spółka planuje budowę nie jednego a dwóch parków nawiązujących do kosmicznej sagi: w Orlando i Anaheim. Obydwa mają być gotowe przed premierą Star Wars Episode IX, czyli w 2019 r. 

 

Gdy w 2012 r. Disney przejmował LucasFilm wiele fanów sagi kręciło nosem. Obawiano się, że to koniec Gwiezdnych Wojen, jakie znamy. Disney realizuje przecież kreskówki, a nie filmy science fiction. Nie ma szans, żeby poradził sobie z tą legendą!

Dziś wiemy już jednak, że tego typu obawy były bezpodstawne. Disney nie tylko nie zawiódł fanów Gwiezdnych Wojen, ale planuje coś na co nigdy nie zdobyłby się LucasFilm – budowę parku rozrywki osadzonego w uniwersum gwiezdnej sagi. O planach zrobiło się głośno już w 2015 r. Dopiero teraz możemy jednak mówić o konkretach. Wiemy, że nie będzie to jeden, ale dwa parki w sąsiedztwie Disneylandu w Orlando i Anaheim. Disney przedstawił także oficjalną makietę, nazwę i przewidywaną datę otwarcia obu parków. Disney’s Star Wars: Galaxy Edge będzie gotowy nie wcześniej niż w 2019 r.

Sceneria i atrakcje Disney’s Star Wars: Galaxy Edge

Star Wars Galaxy’s Edge będzie bazować na uniwersum gwiezdnych wojen, ale sceneria parku nie będzie żadną znaną z filmu planetą. Disney postanowił przenieść gości do nieznanego jeszcze świata. Będzie on jednak nosić wszystkie znamiona sagi. W centrum znajdzie się port handlowy zamieszkały przez ludzi, humanoidy i kosmitów różnych ras. Znajdzie się tam stołówka z potrawami inspirowanymi filmem. Disney zapowiedział również budowę statków kosmicznych i maszyn bojowych znanych z sagi (np. AT-AT Walkers). Cały park będzie się rozciągać na powierzchni 6 ha.

Wciąż niewiele wiadomo o atrakcjach, jakie znajda się w parku. Na oficjalnym blogu studia wspomniano tylko o dwóch atrakcjach:

  1. Secret Mission – wcielimy się tam w pilota frachtowca Millennium Falcon. Przejażdżka będzie nieco zbliżona do Star Tours and Mission: SPACE.
  2. Atrakcja, która pozwoli gościom przenieść się do realiów VII epizodu Gwiezdnych Wojen. Na własne oczy zobaczymy tam bitwę między siłami Najwyższego Porządku i Ruchu Oporu.

Goście z odległej galaktyki

Na terenie kompleksu powstanie też baza hotelowa. Będą to luksusowe obiekty stylizowane na międzygalaktyczne statki kosmiczne. W oknach zamiast szyb znajdą się ekrany, na których będą wyświetlane kosmiczne widoki. Disney zapowiada także stworzenie uniformów, wzorowanych na tych noszonych przez bohaterów sagi. Mają być one rozdawane wszystkim gościom hotelowym. 

Tak będą wyglądać hotele w Star Wars Land

A co ze Star Wars w Disneylandzie w Paryżu

A czy z okazji premiery kolejnej cześci Gwiezdnych Wojen w grudniu tego roku pojawi się coś nowego w Disneylandzie w Paryżu? My już wiemy, że tak! Co? napiszemy wkrótce!

→ [KALKULACJA] Jak można oszczędzić pieniądze na wizycie w Disneylandzie. 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.