Przewodnik po parkach rozrywki

Pora na kolejny „Sezon Mocy” w Disneylandzie!

Tagi: Disneyland, Disneyland Paryż, Star Wars Land, Gwiezdne Wojny, Sezon Mocy, Season Of The Force

Pora na kolejny „Sezon Mocy” w Disneylandzie!

W związku z premierą najnowszej części Gwiezdnych Wojen do Disneylandu znowu wkroczą szturmowcy. Tegoroczny „Sezon Mocy” rozpocznie się 13 stycznia i potrwa prawie do końca marca. Żaden prawdziwy fan Star Wars nie może przegapić takiego wydarzenia.

 

Przejęcie LucasFilm było dla Disneya niemałą inwestycją. Ta historyczna decyzja kosztowała korporację 4,05 miliarda dolarów! Z pewnością nie były to jednak zmarnowane pieniądze. Począwszy od 2015 r. co roku do kin trafiają nowe Gwiezdne Wojny (zasadnicze części sagi + produkcje poboczne). Oficjalnie ogłoszono też budowę Star Wars Land w sąsiedztwie Disneylandu w Orlando. Do tego dochodzi szereg sezonowych wydarzeń, takich jak Season of the Force w paryskim Disneylandzie. Wytwórnia wykorzystuje więc potencjał swojej nowej marki do maksimum.

Czy ta formuła może się wyczerpać?  Uniwersum Gwiezdnych Wojen jest tak bogate, że fani szybko nie będą mieć dość nowości. Wystarczy przypomnieć sobie z jakim zainteresowaniem cieszył się ubiegłoroczny „Sezon mocy” w Disneylandzie. Festiwal przyciągnął do Paryża setki fanów Star Wars z całego świata. Wszystko wskazuje więc na to, że wydarzenie na stałe wpisze się w kalendarz Disneylandu. Ale jest jednak warunek – Disney musi utrzymać tempo produkcji kolejnych epizodów Gwiezdnych Wojen. Jak dotąd „Sezon Mocy” zawsze towarzyszył bowiem premierze nowej części sagi.

Kiedy rozpocznie się Sezon Mocy?

Podobnie jak w ubiegłym roku festiwal wystartuje w styczniu, gdy zakończą się wszystkie pokazy i wydarzenia związane z obchodami Bożego Narodzenia. Sezon Mocy będzie więc trwał od 13 stycznia do 25 marca 2018 roku.

Atrakcje są nieco zbliżone do tych, jakie znamy z poprzedniej edycji. Nowością będzie iluminacja świetlna, nawiązująca do Gwiezdnych Wojen – w różnych punktach parku będzie można oglądać najbardziej spektakularne bitwy z całej sagi. 

Co dokładnie znajdzie się w programie najnowszego Sezonu Mocy?

  • Stars Wars Galactic Celebration

Wieża Mroku w Walt Disney Studios przeobrażi się w gigantyczny ekran kinowy, na którym będą wyświetlane najważniesze sceny z Gwiezdnych Wojen. Projekcji filmów będzie towarzyszyć niesamowity pokaz laserów i sztycznych ogni.


  • Star Wars: a galaxy far, far away

Pokaz filmów i walk mieczami świetlnymi. Biorą w nim udział najważniejsi bohaterowie sagi.


  • First Order March

Przemarsz sił najwyższego porządku pod przewodnictwem Kapitana Phasmy.


  • Welcome to Starport: A Star Wars™ Encounter

Nie tylko szturmowcy pojawią się w styczniu w Disneylandzie. Season of the Force to okazja do spotkania z Lordem Vaderem, Kylo Renem, Chewie’em, C-3PO i wieloma innymi bohaterami z Gwiezdnych Wojen.Atrakcje w klimacie Gwiezdnych Wojen

Nie można zapomnieć i o tym, że po ostatnich pracach modernizacyjnych Disneyland wzbogacił się w dwie nowe atrakcje czerpiące z bogatego świata Gwiezdnych Wojen. W Star Tours The Adventures Continue na pokładzie kultowego statku Starspeeder 1000 przemierzamy różne światy znane z Gwiezdnych Wojen. W ciągu kilkuminutowej przejażdżki docieramy do Jakku, Hoth, Endor, Tatooine by zakończyć podróż na Gwieździe śmierci. Wagoniki Star Wars Hyperspace Mountain także zostały upodobnione do statku kosmicznego. Przemieszcza się on jednak ze znacznie większą prędkością. Z siła pocisku zostajemy wystrzeleni w przestrzeń kosmiczną, gdzie właśnie toczy się bitwa między siłami imperium i rebeliantami.    

Czy w Paryżu podobnie jak w Orlando powstanie Star Wars Land?

Walt Disney Studios w Paryżu od dłuższego czasu jest tłem dla atrakcji związanych z Gwiezdnymi wojnami. Nie jest więc wykluczone, że jedna ze stref młodszego z paryskich parków zostanie przearanżowana na krainę inspirowaną gwiezdną sagą. Tym bardziej, że nieoficjalnie mówi się o tym, że modernizacja czeka także strefę Backlot, która w przyszłości ma nawiązywać do komiksów Marvela. Na budowę oddzielnego parku poświęconego wyłącznie w Gwiezdnym Wojnom na razie w Europie nie mamy jednak co liczyć. Disney musi najpierw przekonać się, jak koncepcja sprawdzi się w Orlando.

Wszystkich fanów Gwiezdnych Wojen zapraszamy jednak na zbliżający się Season of the Force! Ilość atrakcji przewidzianych w ramach festiwalu nie powinna was zawieść. Wciąż możecie też skorzystać z promocji na bilety do Disneylandu w sezonie jesienno-zimowym. To też dobra pora na rezerwację noclegu w jednym z hoteli Disneya. O tej porze roku ceny są zdecydowanie niższe niż w sezonie letnim.

Kup promocyjne bilety do Disneylandu

Poznaj ceny noclegów hotelach Disneya

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.