Przewodnik po parkach rozrywki

My wiemy już, gdzie spędzamy tegoroczne Halloween i Sylwestra. A Ty?

Tagi: Disneyland Paris, Disneyland W Paryżu, Halloween W Disneylandzie, EuroDisney, Sylwester W Parkach Rozrywki, Sylwester W Disneylandzie

My wiemy już, gdzie spędzamy tegoroczne Halloween i Sylwestra. A Ty?

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że dopiero rozpoczęły się wakacje i mało kto myśli teraz o jesieni. Jeśli planujecie jednak spędzić Halloween lub Sylwestra w paryskim Disneylandzie, teraz jest najlepszy moment na dokonanie rezerwacji. Taniej nie będzie!

 

Halloween w Disneylandzie – warto? Warto!

Halloween w Disneylandzie to jedyny dzień w roku, kiedy goście mogą wchodzić do parku w przebraniu. To, kim zdecydujecie się stać tej nocy, zależy wyłącznie od was. Może być to wampir, wiedźma, duch albo jakiś bohater Disneya. Postarajcie się jednak, aby kostium nie przysłaniał wam twarzy, a rekwizyty nie stanowiły zagrożenia dla innych gości bo ochrona parku może kazać wam się przebrać.

Na imprezę halloweenową są też zaproszone wszystkie czarne charaktery Disneya. To jeden z nielicznych dni w roku, kiedy do parku przybywa macocha Kopciuszka, Dżafar, Diabolina i kapitan Hak. Cała impreza przebiega jednak w wesołej, rodzinnej atmosferze, co wyróżnia ją na tle innych parków rozrywki, gdzie Halloween świętuje się w towarzystwie przerażających monstr i zombie (→ zobacz, jak wyglądają obchody Halloween w innych parkach rozrywki). Nie musicie więc się obawiać, że po Halloween Festiwal w Disneylandzie wasze dzieci nabawią się sennych koszmarów. Będzie to najprawdopodobniej najlepsze święto duchów w ich życiu.

W czasie trwania imprezy czynne są wszystkie atrakcje w parku. To właśnie tam należy szukać mocnych wrażeń. Amatorom adrenaliny polecamy przede wszystkim Big Thunder Mountain oraz położony w pobliżu kolejki nawiedzony dwór (Phantom Manor). Intensywne emocje gwarantuje też Star Tours i Star Wars Hyperspace Mountain. Obydwie atrakcje nawiązują do Gwiezdnych Wojen.


Halloween w Disneylandzie wcale nie jest takie straszne. W parku panuje radosna, rodzinna atmosfera

 

Jeśli nie Halloween, to może Sylwester w Disneylandzie?  

Z kolei 31 grudnia o 19:00 bramy Disneylandu zamykają się dla zwykłych gości i rozpoczyna się uroczyste świętowanie ostatniego dnia w roku, które będzie trwało do 01:00. Goście, którzy zdecydują się na wykupienie specjalnych, Sylwestrowych wejściówek będą mogli zostać w parku do godziny pierwszej. Jakie rozrywki na nich czekają? Podobnie, jak podczas Halloween przez cały wieczór będą czynne wszystkie parkowe atrakcje.

Sylwestrowy wieczór jest również okazją do podziwiania nie jednej, ale kilku parad postaci Disneya: urodzinowej, bożonarodzeniowej oraz Stars’N’Cars – czyli parady, podczas której postaci Disneya przemierzają park w zabytkowych samochodach. Poza tym w Disneyland Park będzie rozbrzmiewać muzyka, dobrana w taki sposób, aby mogli się bawić przy niej zarówno rodzice, jak i dzieci.

Wszystkie wydarzenia Sylwestrowe będą miały miejsce w Disneyland Park. Atrakcje w Walt Disney Studios także są czynne do 12:00, ale to pod zamkiem Śpiącej Królewny można spodziewać się najwięcej atrakcji, w tym spektakularnego pokazu sztucznych ogni.

Do Sylwestra intensywnie przygotowuje się też większość restauracji w Disneylandzie. Stolik warto zarezerwować nie tylko dla wystawnego menu. W niektórych miejscach (np. Auberge de Cendrillon) możecie powitać Nowy Rok w towarzystwie księżniczek Disneya.


Restauracje Disneylandzie

Chcesz dokładniej poznać wszystkie restauracje w Disneylandzie? Zapoznaj się z cyklem poświęconych im artykułów:

→ Restauracje w Disneylandzie  (kategoria €) – tu zjesz najtaniej w Disneyland Park
→ Restauracje w Disneylandzie  (kategoria €) – tu zjesz najtaniej w Walt Disney Studios i Disney Village
→ 
Restauracje w Disneylandzie (kategoria  (€€) – restauracje średniej kategorii cenowej w Disneyland Park, Walt Disney Studios i Disney Village 
→ 
Restauracje w Disneylandzie (kategoria €€ i €€€) – restauracje bufetowe w hotelach w Disneya 

→ Restauracje w Disneylandzie (kategoria-€€€) – wykwintne restauracje w Disneyland Park, Disney Village i hotelach Disneya
→ Restauracje w Disneylandzie – restauracje dla osób o specjalnych wymaganiach żywieniowych 

 


Sylwestrowy wieczór to wyjątkowe wydarzenie dla większości restauracji w Disneylandzie. Rezerwując stolik w jednej z nich możecie spodziewać się nastrojowych dekoracji i wystawnego menu.

Ile to kosztuje?

Chcąc wziąć udział w jednym z opisywanych wydarzeń, nie musicie kupować biletów do parku. Wystarczy specjalna wejściówka w cenie 213 zł na imprezę Halloweenową i 213 zł za Sylwestra. Dzieci do lat 3 mają zagwarantowany darmowy wstęp. Ilość biletów w tej cenie jest ograniczona.

Uwaga! Bilety na wydarzenia specjalne są ważne tylko w godzinach ich trwania. Oznacza to, ze kupując bilety na Sylwestra, możecie zatem wejść do parku nie wcześniej niż o 17:00.


→ Kup bilety na Disney's Halloween Party
→ Kup bilety na New Year's Eve Party (Sylwester w Disneyland Park)

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.