Przewodnik po parkach rozrywki

Restauracje w Disneylandzie (kategoria €€ i €€€) - restauracje bufetowe w hotelach Disneya

Tagi: Disneyland, Pobyt W Disneyland Resort, Disneyland W Paryżu, Disneyland Paryż, Nocleg W Disneyland, Jedzenie W Disneylandzie, Czy Warto Wykupic Wyzywienie W Disneylandzie, Posiłki W Disneylandzie, Wyzywienie W Disneylandzie, śniadania W Disneylandzie, Restauracje W Disneylandzie, Restauracje Bufetowe W Disneylandzie, Restauracje Hotelowe W Disneylandzie, Restauracja W Disneylandzie, Jedzenie W Hotelach Disneya

Restauracje w Disneylandzie (kategoria €€ i €€€) - restauracje bufetowe w hotelach Disneya

Restauracje hotelowe w Disneylandzie tyle samo różni co dzieli. Z jednej strony każdy z hoteli oferuje gościom posiłki w podobnej formule (restauracja z obsługą kelnerską i bufet), z drugiej nastrój każdego z tych lokali jest w 100% niepowtarzalny. Przekonajcie się zatem, co mają do zaoferowania wszystkie hotelowe bufety.

 

Restauracje hotelowe w Disneylandzie to dość oczywisty wybór dla wszystkich tych, którzy zdecydują się na nocleg na terenie parku. Nie są to jednak miejsca zarezerwowane wyłącznie dla gości hotelowych. Jeśli zainteresuje was opis którejś z poniższych restauracji, nie wahajcie się do niej wstąpić podczas wizyty w Disneylandzie.

Wszystkim tym, którzy planują natomiast rezerwację pokoju w jednym z hoteli, polecamy wykupić nocleg razem z wyżywieniem. Za możliwość swobodnego korzystania z bufetu śniadaniowego lub obiadowego można oczywiście zapłacić na miejscu, ale dzięki wcześniejszej rezerwacji można sporo zaoszczędzić.

Więcej o wyżywieniu w Disneylandzie przeczytasz tu:

 Posiłki w Disneylandzie: rodzaje i opcje posiłków do wyboru

 


Restauracje bufetowe w hotelach w Disneylandzie

Restauracje bufetowe oznaczają, że w ramach ustalonej ceny otrzymujemy dostęp do bufetu, z którego możemy korzystać w nieograniczony sposób w ramach posiłku (all-you-can-eat). Zazwyczaj napoje należy dokupić oddzielnie. 

W wybranych hotelach Disneya znajdują się też restauracje z obsługą kelnerską. Gwarantują one wyższy standard ale i kosztują więcej. Piszemy o nich przy okazji wykwintnych restauracji tu:
→ Restauracje w Disneylandzie (kategoria €€€) – wykwintne restauracje w Disneyland Park, Disney Village i hotelach Disneya 
 
Poniżej podajemy bufetowe restauracje znajdujące się w hotelach Disneya w kolejności od najtańszej.

La Cantina (€€)

Co tu zjemy: fajitas, guacamole, nuggetsy i inne specjały kuchni Tex-Mex

Gdzie szukać tej restauracji: w hotelu Santa Fe

Ceny: bufet obiadowy bez limitu, dorośli 25,49€, dzieci 16,49€

Dostępność w ofercie pobytowej – opcje Hotel, Standard, Plus i Premium

Wystrój restauracji La Cantina nawiązuje do tradycyjnych targów w stanie Nowy Meksyk - to stąd czerwony pick-up na środku sali. Goście restauracji wcielają się tu w rolę klientów bazaru, którzy ustawiają się w kolejce po warzywa, przywiezione z pobliskich gospodarstw. Nowy Meksyk to pograniczny teren, dlatego dania serwowane na bufecie w La Cantina noszą znamiona kuchni meksykańskiej i amerykańskiej (Tex-Mex).

 

Chuck Wagon Cafe (€€)

Co tu zjemy: rozmaite dania z grilla np. nuggetsy z kurczaka, paluszki rybne, croquettes (placuszki ziemniaczane)

Gdzie szukać tej restauracji: w hotelu Cheyenne

Ceny: bufet obiadowy bez limitu, dorośli 25,49€, dzieci 16,49€

Dostępność w ofercie pobytowej – opcje Hotel, Standard, Plus i Premium

W każdym westernowym miasteczku musi być miejsce gdzie zmęczeni pracą kowboje mogliby się posilić – nie inaczej jest w hotelu Cheyenne. Restauracja Chuck Wagon Cafe mieści się w obszernej stodole, wypełnionej rekwizytami, jakie możemy oglądać w każdym westernie – siodła, lassa, kapelusze, myśliwskie trofea – wszystkie razem zdobią drewnianą antresolę nad barem.

 

Crockett’s Tavern (€€)

Co tu zjemy: pieczonego indyka, smażone ryby, sałatki, desery (kuchnia międzynarodowa)

Gdzie szukać tej restauracji: Davy Crockett's Ranch 

Ceny: bufet obiadowy bez limitu, dorośli 25,49€, dzieci 16,49€

Dostępność w ofercie pobytowej – opcje Hotel, Standard, Plus i Premium

Crockett’s Tavern z zewnątrz także przypomina wiejską stodołę, ale w wystroju brakuje już dekoracji typowych dla westernu. Zastąpiły je akcesoria, jakie mogły się znaleźć w chatach pierwszych amerykańskich osadników na zachodzie USA np. skóry zwierząt, wzorzyste dywany i rolnicze narzędzia. Warto zwrócić także uwagę na nietypowy rozkład restauracji: w sercu budynku znajduje się kryty basen, dzięki czemu siedząc w restauracji można oglądać przez okna, jak goście bawią się w wodzie. 

 

Hunter’s Grill and Beaver Creek Tavern (€€€)

Co tu zjemy: makarony, pizzę, pieczonego kurczaka (dania kuchni międzynarodowej)

Gdzie szukać tej restauracji: w hotelu Sequoia Lodge

Ceny: bufet obiadowy bez limitu, dorośli 34,99€, dzieci 18,99€

Dostępność w ofercie pobytowej – opcje Hotel, Plus i Premium

We wnętrzu restauracji Hunter Grill jest niezwykle przytulnie – to zasługa delikatnego światła, jakie wydobywa się z rustykalnych kinkietów oraz kamienia i naturalnego drewna, którym wyłożono ściany. Dekoracje są bardzo zbliżone do tych, które znajdują się w Crockett Tavern – tu także znajdziemy kolorowe tkaniny na ścianach i wizerunki dzikich zwierząt. Po niedawnym remoncie dołączyły do nich także liczne motywy z filmu Bambie. 

 

Parkside Diner (€€€)

Co tu zjemy: gulasz, pudding ryżowy, pancakes (kuchnia amerykańska)

Gdzie szukać tej restauracji: New York Hotel

Ceny: bufet obiadowy bez limitu, dorośli 34,99€, dzieci 18,99€

Dostępność w ofercie pobytowej – opcje Hotel, Plus i Premium

Parkside Diner odtwarza klimat Nowego Yorku lat 30-tych.  Wnętrze jest utrzymane w stylu modernistycznym – jego jedynym motywem dekoracyjnym jest wielki mural przedstawiający pancaki, muffiny i inne amerykańskie słodkości. W kilku miejscach znajdziemy też symbol Nowego Yorku, czyli miniaturowe żółte taksówki.

 

Cape Cod (€€€)

Co tu zjemy: menu bazuje na rybach i owocach morza

Gdzie szukać tej restauracji: Newport Bay Hotel

Ceny: bufet obiadowy bez limitu, dorośli 34,99€, dzieci 18,99€

Dostępność w ofercie pobytowej – opcje Hotel, Plus i Premium

Elegancka restauracja inspirowana wybrzeżem i krajobrazem Nowej Anglii. Pełno w niej motywów marynistycznych, takich jak róża wiatrów, syreny, muszle i koło sternicze. Dzięki tym detalom i subtelnej, pastelowo-niebieskiej kolorystyce lokalu faktycznie można się tam poczuć, jak w nadmorskim kurorcie.

 

Inventions (€€€)

Co tu zjemy: wykwintne dania kuchni międzynarodowej - langusty, krewetki, kraby, dania z królika

Gdzie szukać tej restauracji: Disneyland Hotel

Ceny: bufet obiadowy bez limitu, dorośli 65,00€, dzieci 35,00€

Dostępność w ofercie pobytowej – opcje Hotel i Premium

Restauracja Inventions to najwykwintniejszy bufet w całym Disneylandzie. Dekoracje nawiązują do epoki wielkich wynalazków – to dlatego pod sufitem zawieszono model statku, rower, saksofon i kamerę filmową. Koniecznie zanotujcie też sobie, że w tej restauracji można spotkać postaci Disneya. Należy pamiętać o dokonaniu rezerwacji stolika, gdyż restauracja jest bardzo popularna oraz mieć na uwadze, że lunch z postaciami Disneya w niedzielę jest niedostępny.  

Więcej o posiłkach z postaciami Disneya przeczytasz tu:
 Posiłki w Disneylandzie: gdzie znajdziemy postaci Disneya 


Restauracje hotelowe z obsługą kelnerską zostawiliśmy sobie na deser. Opiszemy je wraz z pozostałymi, wykwintnymi lokalami w kolejnej, przedostatniej części cyklu. W międzyczasie możecie zerknąć na pozostałe artykuły z tej serii.

Przeczytaj cały cykl o restauracjach w Disneylandzie

→ Restauracje w Disneylandzie  (kategoria €) – tu zjesz najtaniej w Disneyland Park
→ Restauracje w Disneylandzie  (kategoria €) – tu zjesz najtaniej w Walt Disney Studios i Disney Village
→ Restauracje w Disneylandzie (kategoria  (€€) – restauracje średniej kategorii cenowej w Disneyland Park, Walt Disney Studios i Disney Village 
→ Restauracje w Disneylandzie (kategoria €€€) – wykwintne restauracje w Disneyland Park, Disney Village i hotelach Disneya
→ Restauracje w Disneylandzie – restauracje dla osób o specjalnych wymaganiach żywieniowych (wkrótce)

 

Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powższe dane mogą ulec zmianie, nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić informacje na oficjalnej stronie danego parku.