Przewodnik po parkach rozrywki

Sylwester w parkach rozrywki? Podejdź do tematu niestandardowo!

Tagi: Sylwester W Disneylandzie, Sylwester W Parkach Rozrywki, Sylwester W Efteling, Sylwester W Europa-Park, Sylwester W Tropical Island, Sylwester W PortAventura

Sylwester w parkach rozrywki? Podejdź do tematu niestandardowo!

Znany przesąd mówi, że sylwestrowa noc ma niebagatelny wpływ na to, jaki będzie kolejny rok. Jeśli dać mu wiarę, to trzeba przyznać, że trudno o lepszy moment na odwiedzenie parku rozrywki – chyba każdy życzyłby sobie, aby cały nadchodzący rok był równie wesoły i beztroski.

 

Disneyland, Francja

Do Sylwestra przygotowują się już wszystkie restauracje w Disneylandzie. W L’Auberge de Cendrillon na stołach pojawią się największe przysmaki kuchni francuskiej: homar, przegrzebki, Le trou Normand (sorbet jabłkowy podawany między posiłkami) oraz wołowina w sosie truflowym. Goście tej restauracji mogą liczyć ponadto na jeszcze jeden przywilej – wraz z nimi nadejście Nowego Roku będą świętować postaci Disneya.

Sylwester w Disneylandzie wcale nie musi być jednak utożsamiany z wystawną kolacją. Osoby, które nie zdecydują się na posiłek mogą uczestniczyć we wszystkich plenerowych atrakcjach. W sylwestrowym programie przewidziane jest malowanie twarzy, animacje z balonami i występy iluzjonistów. Codzienny pokaz fajerwerków zostanie oczywiście przeniesiony na godzinę 12:00.

Tak świętowano nadejście 2015 roku w Disneylandzie 

Efteling, Holandia

W Efteling noworoczna zabawa rozpoczyna się już o 19:00. W tym czasie można korzystać ze wszystkich atrakcji oraz uczestniczyć w okolicznościowych wydarzeniach i animacjach. Sylwester w Eftening jest też doskonałą okazją do skosztowania tradycyjnych holenderskich potraw noworocznych: Appelbeignets – to holenderskie placki z jabłkami, Oliebol przypominają natomiast nasze pączki.  Jako ciekawostkę warto dodać, że tradycja spożywania tłustych potraw w Sylwestra wiąże się z starogermańskim przesądem, który zalecał jedzenie pączków w ostatnich dniach roku, aby uchronić się przed gniewem bogini Perchty.

 

 

Europa-Park, Niemcy

Europa-Park podobnie, jak większość parków rozrywki szykuje dla swoich sylwestrowych gości pokaz sztucznych ogni. Jeśli oczekujecie jednak po tym wieczorze czegoś więcej, możecie udać się na jedno spośród wydarzeń specjalnych: kolacja urozmaicona o pokazy cyrku Soleil, bal w średniowiecznym zamku, wieczór jak z westernu, taneczna impreza w Europa-Park Dome – naprawdę jest w czym wybierać.

 


Pokaz fajerwerków w Europa-Park

 

PortAventura, Hiszpania

Perspektywa urlopu na południowym wybrzeżu Hiszpanii brzmi kusząco, prawda? O tej porze roku raczej nie poopalacie się tam na plaży (temperatury wahają się w okolicach 18 stopni), ale warunki do odwiedzenia parku rozrywki są wprost idealne. Czemu nie wykorzystać więc świątecznej przerwy do tego, by udać się do PortAventura? Dla gości hotelowych, którzy zdecydują się zostać w parku do nowego roku przygotowano szereg atrakcji: kolacja autorstwa najlepszych szefów kuchni, animacje dla dzieci, tańce przy akompaniamencie DJ’a, oraz niczym nie ograniczony wstęp na wszystkie parkowe rollercoastery i karuzele.

 


Podczas sylwestrowego wieczoru w PortAventura będzie można jeszcze zobaczyć świąteczną paradę

 

Tropical Island, Niemcy

Aby spędzić sylwestra w tropikach wcale nie trzeba wyjeżdżać na drugi koniec świata. Równie ciepło i egzotycznie jest w Tropical Island pod Berlinem. Temperatura nigdy nie spada tam poniżej 26 stopni C. Sylwester w takim miejscu to niesamowite doświadczenie. Już nie musicie się martwić o to, że zmarzniecie podczas pokazu fajerwerków – będziecie mogli je oglądać, stojąc boso na plaży! Finalny pokaz poprzedza koncert Ericki Greenfield oraz tańce na plaży. Jeśli macie ochotę możecie zostać dłużej i przenocować w jednym z domków lub namiotów, mieszczących się na wyspie.

 


W programie Sylwestra w Tropical Island jest wiele koncertów

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.