Przewodnik po parkach rozrywki

Kolejny jubileusz w parku rozrywki. W sierpniu Heide-Park kończy 40 lat. Będą nowe atrakcje!

Tagi: Park Rozrywki, Heide Park, Peppa Pig World, Swina Peppa, Swiat Peppy Swinki, Bilety Do Heide Parku

Kolejny jubileusz w parku rozrywki. W sierpniu Heide-Park kończy 40 lat. Będą nowe atrakcje!

Tego lata Heide-Park kończy 40 lat. To poważny wiek. Zarząd bynajmniej nie zwraca na to uwagi i zamierza sprezentować sobie z tej okazji nową strefę tematyczną, nawiązującą do świata Świnki Peppy.

 

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że żaden jubileusz w parku rozrywki nie może przejść bez echa. Disneyland z okazji 25 urodzin dokonał gruntownej modernizacji wielu atrakcji, natomiast Legoland właśnie przebudowuje bramę wejściową i strefę LEGOREDO na swoje półwiecze.  A Jak Heide Park planuje świętować czterdziestkę? Dowiedzieliśmy się tego, dzięki konferencji, jaką zarząd parku zorganizował na początku roku. Jeśli jesteście ciekawi jakie szykują się zmiany zapraszamy do dalszej części artykułu.

Pepa Pig World – zupełnie nowa strefa dla dzieci

W Heide-Park powstanie pierwszy w Niemczech świat Świnki Peppy. Będzie on wyraźnie inspirowany Peppa Pig World w Paultons Park. Ma to związek, z tym że obiektem zarządza ten sam operator, co Heide Park (Merlin Entertainment). Zarząd parku tłumaczył swoją decyzję troską o najmłodszych gości w wieku przedszkolnym. „Chcemy dostarczyć naszym najmłodszym gościom niezapomnianych przeżyć” – mówiła dyrektor zarządzająca Heide-Park Sabrina de Carvalho. Dotąd Heide-Park, dzięki wielu ekstremalnym roller coasterom, faktycznie cieszył się największą popularnością wśród starszych fanów parków rozrywki. Nowa strefa dla dzieci z pewnością przyciągnie więc do parku więcej rodzin z małymi dziećmi i oczywiście wszystkich fanów świnki Peppy.

Tak jak już wspominaliśmy atrakcje w nowej strefie będą wzorowane na tych, które znajdują się już w Paultons Park w Wielkiej Brytanii. W pierwszej fazie budowy ma powstać łącznie 6 atrakcji:

  • Przejażdżka na grzbiecie pana dinozaura (fani animacji doskonale wiedzą, że do ulubiona zabawka Georga – młodszego brata świnki Peppy)
  • Przejażdżka pociągiem dziadka świnki Peppy
  • Przejażdżka łódką

Pozostałe atrakcje to wciąż niespodzianka. Wiemy jednak jedno – wszystkie będą dostosowane do potrzeb i zainteresowań dzieci w wieku przedszkolnym. W planach jest również budowa sklepu z pamiątkami i tematyzowanej restauracji oraz rearanżacja trzech pokoi hotelowych – mają się w nich pojawić motywy z kultowej animacji.

 


Colossos to najwyższa drewniana kolejka górska w Europie

 

Powrót Colossosa w 2019 r.

Na konferencji zapowiedziano też powrót kultowej kolejki Colossos. To jedna z największych atrakcji Heide Parku. Jak dotąd w Europie nie ma równie wysokiego i równie szybkiego drewnianego roller coastera.  Zostanie on jednak uruchomiony dopiero w 2019 r., wciąż nie zakończyła się bowiem gruntowna modernizacja kolejki. Zarząd obiecuje, że po remoncie przejażdżka będzie wzbogacona w dodatkowe efekty i tym samym stanie się jeszcze bardziej emocjonująca. Wciąż nie znamy jednak szczegółów planowanych zmian. Do wiadomości publicznej został podany jedynie ich koszt, czyli 12 mln euro. Za taką sumę można, by zbudować roller coaster od podstaw! Wszystko wskazuje więc na to, że zrewitalizowany Colossos będzie bić wszelkie możliwe rekordy.  

 

Jak daleko jest do Heide-Park? Gdzie kupić bilety?

Heide-Park dzieli od polskiej zachodniej granicy ok 500 km. Z tego powodu jest to bardzo atrakcyjny kierunek, zwłaszcza dla rodzin z zachodniej Polski. Do Soltau ze Szczecina jest bliżej niż do Warszawy. 

→ Bilety do Heide Park najtaniej na Parkmania.pl 

Bilet jednodniowy do Heide-Parku kupicie już od 128 zł. Bilet ważny jest przez cały dzień na wszelkie atrakcje znajdujące się w parku. Bilet nie upoważnia do korzystania z gier typu arcade oraz z usług fotograficznych, nie upoważnia do wzięcia udziału w wydarzeniach specjalnych i imprezach oraz nie ma gwarancji dobrej pogody (Schön-Wetter-Garantie). Więcej w sklepie na Parkmania.pl.

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.