Przewodnik po parkach rozrywki

Powstaje nowy roller coaster w Heide Parku

Tagi: Roller Coaster, Heide Park, Wing Coaster

Powstaje nowy roller coaster w Heide Parku

Już od kilku tygodni trwa budowa kolejnej atrakcji w Heide Parku, największym parku rozrywki w północnych Niemczech, lubianym również wśród Polaków.  

Na tę chwilę wszystkie szczegóły owiane są tajemnicą. Wiadomo jedynie, że nowa kolejka górska stanie w miejscu, w którym do tej pory znajdował się log flume - „Wildwasserbahn”. Ciesząca się niebywałym zainteresowaniem i sympatią przejażdżka wodna musiała zostać zburzona na potrzeby powstania nowej krainy - Transylwanii.

Fani parku na stronach internetowych spekulują, iż prawdopodobnie nowy roller coaster wybuduje firma B&M. 


Wkrótce stanie tu potężnych rozmiarów roller coaster.
Zdjęcie udostępnione dzięki uprzejmości Heide-Park-World.de.


Przewiduje się, i jest to już niemal pewne, patrząc na rodzaj trasy, że będzie to wing roller coaster. To ostatnio sztandarowy projekt tej firmy, cieszący się mieszanymi odczuciami turystów parków. Najlepszym przykładem jest oddany do użytku w zeszłym miesiącu GateKeeper (Cedar Point) z największą inwersją świata.

Sądząc po zdjęciach z oficjalnej strony, tory kolejki będą białe, a jej wsporniki czarne. 

Autor: Piotrek

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.