Przewodnik po parkach rozrywki

LEGOLAND® Discovery Center Manchester

LEGOLAND® Discovery Center Manchester to centrum rozrywki związane z klockami LEGO®, które znajduje się na przedmieściach Manchesteru. Nie jest to park tematyczny (jak np. Legoland Windsor czy duński Legoland Billund), ale centrum rozrywkowo-edukacyjne przygotowane z myślą o dzieciach w wieku od 3 do 10 lat. Możemy spędzić tutaj nawet cały dzień - rekomendowany czas wizyty to min. 2 godziny.

Jest to jeden z 27 takich obiektów, jakie powstają na całym świecie począwszy od 2007 r. W USA znajdziemy je m.in. w Chicago, Westchester w stanie Nowy Jork oraz w Kansas City w stanie Missouri), Kanadzie (Toronto), Europie (np. w Niemczech w Berlinie i Oberhausen), Japonii, Chinach i w australijskim Melbourne.

Tak jak Legolandy, każde Discovery Center zbudowane jest w dużej mierze z klocków LEGO®. Oferowane atrakcje bardzo przypominają te dostępne w parkach tematycznych, choć z uwagi na to, że są to obiekty typu indoor, nie oferują nam dużych karuzeli i innych przejażdżek, ale raczej zabawę klockami, warsztaty edukacyjne czy pojedyncze małe karuzele.

LEGOLAND® Discovery Center należą do sieci parków zarządzanych przez Merlin Entertainments, która operuje wieloma znanymi parkami rozrywki w Europie, takimi jak np. Gardaland, Thorpe Park, Heide Park i Alton Towers, oraz wszystkimi parkami LEGO® (oprócz wymienionych powyżej, jeszcze m.in. Legoland Deutschland).

Ciekawostka: Średnio na każdego człowieka na świecie przypadają 62 klocki LEGO®.

Kontakt / Więcej informacji

LEGOLAND® Discovery Center Manchester
Lokalizacja
Manchester, Wielka Brytania
Data otwarcia
2010
Rozmiar
0.325 ha

pokaż wszystkie

Atrakcje w LEGOLAND® Discovery Center Manchester

pokaż wszystkie

Aktualności o LEGOLAND® Discovery Center Manchester