Przewodnik po parkach rozrywki

Cedar Point

Cedar Point to drugi najstarszy wciąż prosperujący park rozrywki w USA. Jego początki sięgają 1870 roku! Wtedy to w małym miasteczku Sandusky w północnej części stanu Ohio (a dokładniej na półwyspie na jeziorze Erie) rozpoczęła się historia tego wielkiego i znanego parku, jakim jest dzisiaj. Wielkim - zarówno pod względem liczby oferowanych atrakcji, jak i pod względem powierzchni (147 ha). Obok parku Cedar Point znajdują się jeszcze: Challenge Park, który oferuje m.in. grę w mini golfa, gokarty oraz atrakcje przypominające skoki na bungee, a także park wodny Soak City. Poza tym jest tutaj piaszczysta plaża oraz przystań, gdzie można wypożyczyć np. skutery wodne lub zapoznać się z parasailingiem. Od 2017 r. na terenie kompleksu rozrywkowego znajdziemy też obiekt sportowy z łącznie kilkunastoma boiskami dedykowanymi do lacrosse, piłki nożnej, baseballa i softballa.

Cedar Point reklamuje się jako 'roller coaster-owa stolica świata', ponieważ roller coastery znajdują szczególne miejsce w ofercie tego parku. Każdy z nich w momencie otwarcia łamał światowe rekordy - prędkości, wysokości czy liczby posiadanych inwersji - dla poszczególnych rodzajów roller coasterów. Dzisiaj w parku jest ich 16 - z czego dwie kolejki przeznaczone są dla dzieci, ale zdecydowaną większość stanowią kolejki dla naprawdę odważnych.
Nie jest to jednak rekordowa liczba kolejek, ponieważ najwięcej roller coasterów w jednym parku znajduje się w kalifornijskim Six Flags Magic Mountain - 20.

Cedar Point zajmuje 15. lokatę wśród najbardziej popularnych parków rozrywki w Ameryce Północnej. Należy do sieci Cedar Fair Parks, która operuje jeszcze 10 parkami rozrywki w USA (m.in. Kings Island, California's Great America, Knott's Berry Farm) i jednym w Kanadzie (Canada's Wonderland). Poza tym Cedar Fair Parks zajmuje się też kilkunastoma parkami wodnymi w USA.

Kontakt / Więcej informacji

Cedar Point
Lokalizacja
Sandusky, OH, Ohio, USA
Data otwarcia
1870
Rozmiar
147 ha
Liczba gości
1 020 000 w 2020 r.    -254% w stos. do 2019 r.

pokaż wszystkie

Atrakcje w Cedar Point

pokaż wszystkie

Aktualności o Cedar Point