Przewodnik po parkach rozrywki

W cztery minuty dookoła Europy – nowa atrakcja w Europa-Parku

Tagi: Europa Park, Parki Rozrywki W Niemczech, Project V, Adventure Club Of Europe, Najpopularnijeszy Park Rozrywki W Niemczech, Europa Park Niemcy

W cztery minuty dookoła Europy – nowa atrakcja w Europa-Parku

W Europa-Parku można już teraz objechać Stary Kontynent w kilka minut koleją. Nadeszła jednak pora na to, by park wkroczył w nową erę. W 2017 r. odbędziemy tam podniebną wycieczkę nad 14 krajami Europy. Nie wiemy jak wy, ale my już rezerwujemy bilety na pierwszy lot!

Zdążyliśmy się już przyzwyczaić do tego, że Europa-Park to jeden z dynamiczniej rozwijających się parków rozrywki. Nowe atrakcje rosną tu jak grzyby po deszczu. Nie bez powodu jest to najchętniej odwiedzany park rozrywki w Niemczech. Jego właściciele dokładają wszelkich starań by co roku goście do nich powracali.

140 miejsc na widowni, 4 minuty lotu, 14 efektownych lokalizacji

„Project V”, bo tak nazywa się nowe dzieło Europa-Parku, to coś znacznie więcej niż kolejna atrakcja. W sąsiedztwie strefy niemieckiej powstaje właśnie największy Flying Theater w Europie. Po zajęciu miejsc na widowni ukażą nam się oszałamiające widoki europejskich miast i krajobrazów: od holenderskich równin, po najwyższe szczyty Alp.

Łącznie zobaczymy aż 14 miejsc uwiecznionych na zdjęciach wykonanych przy pomocy dronów i helikopterów. W ślad za kamerą będzie poruszać się cała widownia. Konstrukcja przechyla się raz w jedną, raz w drugą stronę, by oddać wrażenie faktycznego lotu. Do tego dochodzi symulacja efektów atmosferycznych – porywisty wiatr, delikatny deszcz, wilgotne powietrze – dzięki tym wszystkim zabiegom widzowie będą mieli wrażenie, że naprawdę się wznieśli na 16 metrów nad ziemię.

 


Wizualizacja wnętrza pracowni braci Eulenstein
Zwykłe kinowe fotele zastąpią stylowe, drewniane gondole

 

 

Najdroższa atrakcja w historii parku

Z początkami lotnictwa kojarzy się zwykle braci Wright. Twórcy Europa-Parku przypomnieli jednak historię innego rodzeństwa - braci Eulenstein. Oni również marzyli o lataniu. Tłem dla nowej atrakcji jest ich pracownia. Wypełniają ją szkice maszyn, porozrzucane notatki i drewniane modele maszyn latających. Finalnym etapem wycieczki jest ogromna sala, gdzie mieszczą się latające gondole ich projektu. To właśnie one stanowią widownię „Project V”.

Pracownia braci Eulenstein jest zaledwie jednym z wielu elementów wchodzących w skład Project V Institut. To największa inwestycja w historii Europa-Parku. Począwszy od 29 września tego roku goście parku mogą oglądać makietę tego potężnego projektu. Już sam rzut oka na miniatury pokazuje, jak magiczne będzie to miejsce. Finezyjne ornamenty, kolorowe proporce i stylowe szyldy przywodzą na myśl XIX wieczne miasta z północy Europy. Architekci odpowiedzialni za projekt zdradzają, że inspirację stanowiła architektura Rijksmuseum w Amsterdamie oraz ratusza w Manchesterze i Bremie.


Tak będzie wyglądać nowa strefa w Europa-ParkuNowa strefa w Europa-Parku - kraina poszukiwaczy przygód

Podobno z czasem w sąsiedztwie Instytutu pojawią się kolejne budowle. Nie wiemy jednak o nich nic ponad to, że mieszczące się w nich atrakcje pozwolą gościom otworzyć się na zupełnie nowe doświadczenia. Nowa strefa otrzyma nazwę „Adventure Club of Europe”. Ciekawi jesteście w jakim kierunku rozwijać się będzie ten projekt?


 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.