Przewodnik po parkach rozrywki

Amerykańskie parki rozrywki na Parkmania.pl

Tagi: Amerykańskie Parki Rozrywki, Floryda, Najszybszy Rollerocoaster, Parki Rozrywki W Usa, Top Thrill Dragster

Amerykańskie parki rozrywki na Parkmania.pl

Od pierwszego na świecie otwartego Disneylandu po roller coasterową stolicę świata - na Parkmania.pl pojawiły się najciekawsze parki rozrywki Ameryki Północnej. Zapraszamy na wirtualną wycieczkę!

Polacy chętnie jeżdżą do parków rozrywki. Dla wszystkich zainteresowanych odkrywaniem najwyższych, najszybszych i najbardziej szalonych roller coasterów przedstawiamy zupełnie nową sekcję: USA.

W Stanach Zjednoczonych jest około 240 większych lub mniejszych parków rozrywki. W 2011 roku 20. największych parków rozrywki zlokalizowanych w tym kraju odwiedziło aż 127 milinów osób! Prawdziwe zagłębie parkowe znajduje się na Florydzie. Tam też znaleźć można jedną z najbardziej oczekiwanych atrakcji ostatnich lat - przejażdżkę Harry Potter and the Forbidden Journey. Z kolei w Ohio, w Cedar Point znajduje się Top Thrill Dragster, drugi najszybszy w USA (3. na świecie) roller coaster, osiągający prędkość aż 193 kmh. Do 2005 roku był to najwyższy roller coaster na świecie.

Zaczęliśmy od najpopularniejszych parków w Stanach Zjednoczonych. Z każdym miesiącem będziemy poszerzać listę o kolejne parki. Zaglądajcie na Parkmania.pl!

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.