Przewodnik po parkach rozrywki

Busch Gardens z nową krainą tematyczną i gigantyczną wieżą swobodnego spadania

Tagi: Floryda, Tampa Bay, Pantopia, Falcon's Fury, Busch Gardens, Najwyższa Wieża Swobodnego Spadania

Busch Gardens z nową krainą tematyczną i gigantyczną wieżą swobodnego spadania

Wraz z uruchomieniem nowej, ekstremalnej atrakcji w Busch Gardens w Tampa Bay na Florydzie powstanie zupełnie nowa kraina tematyczna - Pantopia.

Busch Gardens na Florydzie powstał pod koniec lat 50. XX wieku aby umilić czas po ciężkim dniu pracy pracownikom zatrudnionym w browarze Anheuser Busch (browar znany ze względu na jego flagowy produkt - piwo Budweiser). Początkowo był to park w całości poświęcony zwierzętom, co widoczne jest również i dzisiaj - zwierzęta odgrywają w tym parku wielką rolę. Nie jest to jednak typowe ZOO, bowiem obok egzotycznych zwierząt znaleźć tu można również kilka roller coasterów (nurkujący coaster SheiKra czy drewniany Gwazi) oraz ekstremalne atrakcje wodne takie jak Tanganyika Tidal Wave i Congo Rapid Rivers

W przyszłym roku jedna z istniejących w parku krain tematycznych - Timbuktu zostanie zmieniona w zupełnie nową krainę - Pantopię. Pantopia będzie miejscem pełnym ekscytujących atrakcji, restauracji i sklepów, której centralną atrakcją będzie jedyna w swoim rodzaju wieża swobodnego spadania Falcon's Fury. 

Wysokość wieży to 102 metry, co oznacza, że jest to jedna z wyższych atrakcji tego typu na świecie. Wieża Falcon's Fury będzie gwarantować gościom ekstremalne przeżycia nie tylko ze względu na jej wysokość ale i ze względu na to, co dzieje się z nami na samej jej górze. Podobnie jak ptak, na cześć którego "ochrzczono" wieżę (falcon to po angielsku jastrząb), goście siedzący na fotelikach obrócą się o 90 stopni i zanurkują, a następnie z prędkością prawie 27 km/h, doświadczając przeciążenia 3,5 G, spadną w dół.
Busch Gardens to przede wszystkim zwierzęta więc także w Pantopii będzie można z nikmi obocować, dodatkowo będzie tu można zapoznać się z wieloma legendami, jako że Pantopia inspirację czerpie z historii o odkrywcach i podróżnikach.

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.