Przewodnik po parkach rozrywki

Europejskie parki rozrywki na Parkmania.pl

Tagi: Disneyland, Parki Rozrywki, Mirabilandia, Tropical Islands, Parc Asterix, Parki Tematyczne W Europie, Goudurix

Europejskie parki rozrywki na Parkmania.pl

Parkmania.pl rozwija się na wiosnę! Na Waszą prośbę przygotowaliśmy kompletnie nową sekcję poświęconą europejskim parkom rozrywki. W Polsce z każdym rokiem powstaje coraz więcej parków rozrywki, na świecie niektóre istnieją już nawet od kilkuset lat.

Nie tylko to, że parki istnieją już od wielu lat skłania nas do poszerzenia informacji. Polacy chętnie odwiedzają zagraniczne parki rozrywki, ponieważ oferują one bogactwo przeżyć nieporównywalnych jeszcze z ofertą naszych rodzimych parków. Fanów ekstremalnych wrażeń przyciągają takie miejsca jak Mirabilandia we Włoszech, gdzie można przejechać się rollercoasterem iSpeed, który osiąga prędkość  100 km / h w czasie 2,2 sekundy lub Parc Astérix we Francji, w którym znajduje się Goudurix, jedyny rollercoaster w Europie z siedmioma inwersjami. Nikomu nie trzeba również przedstawiać parku Disneyland. Fanów tropików zaprasza z kolei niemiecka Tropical Islands, gdzie pod gigantyczną kopułą czeka na odwiedzających prawdziwy Las Tropikalny, plaże i woda o temperaturze 28-32°C.

W sekcji „Europa” na Parkmania.pl znajdziecie więc informacje o najpopularniejszych parkach rozrywki, dowiecie się jakie atrakcje oferują oraz kiedy są otwarte i jakie mają ceny. W tej chwili przedstawiamy Wam najpopularniejsze wśród Polaków parki rozrywki. Mapę europejskich parków będziemy systematycznie uzupełniać. Jeśli macie sugestie, które parki jako kolejne powinny znaleźć się na Parkmania.pl to zachęcamy do wpisania ich poniżej.

Dodatkowo, w nowym cyklu artykułów przedstawimy Wam bliżej poszczególne europejskie parki rozrywki. Rozpoczęliśmy także współpracę z belgijskim portalem Pretparken.be, dzięki czemu już wkrótce będziemy na bieżąco przedstawiać ciekawostki ze świata parków rozrywki.

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.