Przewodnik po parkach rozrywki

Tego lata kraina Harrego Pottera w Universalu na Florydzie wzbogaci się o nowe atrakcje

Tagi: Park Rozrywki, Park Tematyczny, Universal Studios, Islands Of Adventure, Harry Potter, Nowa Atrkacja

Tego lata kraina Harrego Pottera w Universalu na Florydzie wzbogaci się o nowe atrakcje

Harry Potter jest najlepiej sprzedającą się serią książek na świecie. Nic dziwnego, że atrakcja bazująca na przygodach Harrego Pottera jest jedną z najchętniej odwiedzanych atrakcji w parku Universala. Nie dziwi również fakt, że park planuje otwarcie kolejnej jej części już w tym roku.

Otwarcie The Wizarding World of Harry Potter – Hogsmeade w Islands of Adventure (Universal Resort Orlando, Floryda) w 2010 roku było przełomowym momentem dla branży parków rozrywki. Fani Pottera oraz parków rozrywki od pierwszego dnia dosłownie szturmowali park Universala. Jedna z najbardziej oczekiwanych atrakcji w historii tematycznej rozrywki spełniła oczekiwania bardzo wymagających odbiorców.

Sztandardową atrakcją Świata Harrego Pottera jest przejażdżka typu dark ride: Harry Potter and the Forbidden Journey (Harry Potter i Zakazana Podróż). Już samo stanie w kolejce do tej atrakcji jest ekscytujące. Spacerując korytarzami Hogwartu spotykamy Harrego i Hermionę, mówią do nas obrazy i dzieje się wiele innych magicznych rzeczy. Sama podróż to atrakcja typu 3DBA robocoaster, czyli podróż w 3D podczas której gramy w Quidditcha z Harrym czy gonimy go na miotle. 

Nic dziwnego, że The Wizarding World of Harry Potter został nagrodzony aż czterema nagrodami Thea za wybitne osiągnięcia (Thea Awards for Outstanding Achievement) przyznawanymi przez branżowe stowarzyszenie TEA

Diagon Alley (Ulica Pokątna) to powstająca w tym roku, nowa część istniejącej już krainy The Wizarding World of Harry Potter, która znajdować się będzie tuż obok w Universal Studios, drugim parku kompleksu Universal. Wczoraj, 23 stycznia Universal Resort Orlando i Warner Bros, posiadający prawa filmowe do serii o Harrym Potterze, przedstawili szczegóły najnowszej atrakcji poświęconej najpopularniejszemu na świecie czarodziejowi.


Diagon Alley - nowa kraina w Universal Studios na Florydzie poświęcona Harremu Potterowi

Powierzchnia całego Świata Harrego Pottera, ogromnej i jedynej w swoim rodzaju krainy tematycznej, wraz z otwarciem nowej części zostanie podwojona, rozciągając się tym samym na dwa parki Universala (na kompleks Universal Resort Orlando składają się: Islands of Adventures oraz Universal Studios). I – tak jak to ma miejsce w książkach – goście będą mogli podróżować między dwoma “światami” na pokładzie kultowego Hogwarts Express, który będzie łączył obie krainy.Stacja Hogsmeade w 'starej' części Świata Harrego Pottera
 

Stacja King's Kross to stacja końcowa pociągu Hogwarts Express


Park Universal ściśle współpracował z producentami filmów o Harrym Potterze aby atrakcja w jak największym stopniu odzwierciedlała świat Harrego Pottera, który znamy z ekranów kin. 
Goście wsiądą na pokład Hogwarts Express, by z Hogsmeade, znajdującej się w starej części Świata Pottera dotrzeć do stacji King’s Cross, gdzie następnie ujrzą Londyn i samą Ulicę Pokątną (Diagon Alley) – tętniącą życiem, czarodziejską ulicę będącą pomostem między światem czarodziejskim a światem Mugoli.  

 


Nowa atrakcja Harry Potter and the Escape from Gringotts


Na Diagon Alley znajdą się sklepy, w których można będzie zakupić między innymi strój ucznia szkoły magii, miotłę i inne rekwizyty potrzebne do gry w Quidditcha, zabawki i książki o magii i wiele innych produktów niezbędnych małym magikom, będą tu także restauracje oraz przede wszystkim nowa atrakcja Harry Potter and the Escape from Gringotts - multisensoryczna, wielowymiarowa przejażdżka, która jak zapewnia park, wzniesie ideę przejażdżek typu dark ride w parkach rozrywki na zupełnie inny poziom.

Otwarcie nowej części Świata Harrego Pottera już w te lato. 

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.