Przewodnik po parkach rozrywki

[WIDEO] Zobacz Adventure World Warsaw z lotu ptaka

Tagi: Park Rozrywki, Park Tematyczny, Adventure World Warsaw, AWW, Grodzisk Mazowiecki, Aquapark, Peter Jan Mulder, Największy Park Rozrywki, Wodne Atrakcje, Adventure World Warsaw Z Lotu Ptaka

[WIDEO] Zobacz Adventure World Warsaw z lotu ptaka

Choć prace budowlane w Adventure World Warsaw – pierwszym  w Polsce tematycznym parku rozrywki - rozpoczną się dopiero wiosną 2012 roku, już dziś możemy zobaczyć, jak będzie wyglądał park z lotu ptaka dzięki filmowi, który udostępniono na stronie AWW.

Poniższy film, udostępniony nam przez AWW, pokazuje, w jaki sposób zagospodarowane zostanie 240 hektarów, na których już na początku 2014 roku powstanie największy park rozrywki w środkowo-wschodniej Europie.

 

               Materiały prasowe AWW. Wszelkie prawa zastrzeżone.
               

Adventure World Warsaw składać się będzie z części całorocznej oraz z odkrytych atrakcji czynnych od kwietnia do listopada. Wejście do parku wieść będzie przez Strefę Rozrywki – Entertainment Village, gdzie można będzie obejrzeć liczne występy artystyczne lub odwiedzić jeden z barów, restauracji czy sklepów. Mijając atrakcje tej części kompleksu, goście trafią wprost przed imponujący Grand Resort Hotel – budynek o stylizowanej architekturze. Pod hotelem znajdować  się będzie przejście do odkrytej części parku i tak zwanej strefy zimowej (winter zone), całorocznej części parku tematycznego sąsiadującego z hotelem Grand Resort. Natomiast skręcając w lewo przed hotelem, odwiedzający trafią doParku Wodnego oraz Aqua Hotel, bezpośrednio połączonego z aquaparkiem. Umieszczone pod ogromną kopułą zjeżdżalnie, baseny i inne, niespotykane dotąd w Polsce wodne atrakcje, dostępne będą przez 365 dni w roku.

Korzystając z przejścia pod hotelem Grand Resort, odwiedzający wejdą do Parku Tematycznego stanowiącego serce Adventure World Warsaw. Pierwszą jego częścią będzie Przystań Przygód – niezwykły rynek wypełniony sklepami, restauracjami i innymi atrakcjami. Jest to jednak zaledwie przedsionek prawdziwej rozrywki. Poza tą częścią Park posiadać będzie także pięć różnych, tematycznych wysp. Dwie z nich będą należeć do całorocznej części Parku: znajdujące się na prawo od Przystani Przygód Zaginione Królestwo, w którym goście będą mogli doświadczyć tak mocnych przeżyć, jak trzęsienie ziemi czy wybuch wulkanu. Po lewej stronie znajdziemy Plac Polski, który architekturą będzie przypominał starówki, jakie można spotkać w polskich miastach. Będzie tam można także spotkać postaci z polskich legend i bajek, takie jak Pan Twardowski, który będzie zapraszał gości do swojego ruchomego pałacu, lub przeżyć przygodę na latającym pojeździe, wśród innych polskich baśni i legend. Lokalizację każdej z pięciu wysp tematycznych parku można zobaczyć na filmie z lotu ptaka. Magiczna Laguna to najweselsza z nich, pełna mitycznych stworzeń, które uwielbiają się bawić i psocić. Na tej samej wysokości, lecz po drugiej stronie Przystani Przygód, znajdzie się Kraina Legend  – nawiązująca do starożytnych cywilizacji, między innymi kultur Majów i Egipcjan. Z kolei na znajdującej się na skraju Adventure World Warsaw Wyspie Zamkowej będzie można spotkać się z Merlinem, Królem Arturem, wiedźmami i smokami.

Mamy nadzieję, że film przybliży przyszłym Gościom projekt naszego parku i sprawi, że z niecierpliwością będą oczekiwali na jego otwarcie. - mówi Peter Jan Mulder, Prezes Zarządu Las Palm, spółki powołanej do realizacji inwestycji Adventure World Warsaw. - Zdradzamy w nim również nasze plany na przyszłość. W drugiej fazie projektu planujemy m.in. otwarcie kolejnych hoteli i drugiego parku tematycznego, który powstanie tuż obok pierwszego etapu inwestycji  –dodaje.

Poniżej przypominamy pierwszy film Adventure World Warsaw, który przedstawiony został na konferencji prasowej, w lipcu tego roku w Warszawie. 

 

               Materiały prasowe AWW. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.