Przewodnik po parkach rozrywki

[ZDJĘCIA] Adventure World Warsaw Parks & Resort ogłasza rozpoczęcie budowy

Tagi: Park Rozrywki, Park Tematyczny, Adventure World Warsaw, AWW, Grodzisk Mazowiecki, Peter Jan Mulder, Grzegorz Benedykciński, Vekoma, JoraVision

[ZDJĘCIA] Adventure World Warsaw Parks & Resort ogłasza rozpoczęcie budowy

Już jutro, 21. lipca odbędzie się uroczyste rozpoczęcie budowy największego w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej tematycznego parku rozrywki. W dniu dzisiejszym zaprezentowano po raz pierwszy trójwymiarowy model tematycznego kompleksu rozrywkowego Adventure World Warsaw.

Jak  powiedział podczas konferencji prasowej w Warszawie Peter Jan Mulder, Prezes Adventure World Warsaw Parks & Resorts (AWW), powstanie pierwszego na tak ogromną skalę ośrodka będzie dla Polski absolutnym przełomem, stawiając nasz kraj w jednym rzędzie ze światowymi liderami branży rekreacji i wypoczynku.

Kompleks Adventure World Warsaw zaoferuje gościom jedyne w swoim rodzaju przeżycia i rozrywkę na najwyższym światowym poziomie, łącząc w sobie ponad 50 różnego rodzaju atrakcji w parku tematycznym, w tym 24 przejażdżki i rollercoastery, największy w Polsce park wodny oraz emocjonującą strefę rozrywkową z kinami, restauracjami, sklepami, butikami, kawiarniami, pubami i klubami. Na terenie kompleksu znajdą się także dwa imponujące hotele tematyczne z ponad 800 pokojami, wspaniałymi restauracjami i powierzchniami konferencyjnymi. Tętniący życiem Adventure World Warsaw ma szansę stać się jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc  zarówno w sąsiedztwie stolicy, jak i w całej Polsce.


Park wodny


Projekt powstanie na powierzchni około 230 hektarów. „Ponad 100 najbardziej kreatywnych i uznanych dyrektorów, managerów i specjalistów z branży parków rozrywki  dołączyło do nas, aby współtworzyć ten ambitny projekt” -  powiedział Mulder. “Adventure World Warsaw będzie zupełnie nową marką i zarazem nową jakością w branży rozrywkowej, którą zdobędzie serca zarówno rodzin z dziećmi, jak i młodych ludzi. Jestem przekonany, że w momencie otwarcia w 2015 roku, AWW wejdzie do czołówki najchętniej odwiedzanych tematycznych parków rozrywki na  świecie”.

“Koncept AWW, którego ważną częścią są lokalne akcenty historyczne i kulturalne, przyczyni się do promowania Polski na świecie i wesprze turystykę przyjazdową jako najchętniej odwiedzane przez turystów miejsce w Europie Środkowo-Wschodniej, zarazem stanowiąc silny impuls do dalszego rozwoju gospodarczego w regionie” - powiedział Steven Shaiken, Dyrektor Zarządzający i Wykonawczy AWW. „To inwestycja na skalę dotychczas nieznaną w tej części kontynentu, dzięki której powstaną tysiące nowych miejsc pracy w lokalnym i międzynarodowym przemyśle turystycznym” - dodał.

Goście, przybywający do zlokalizowanego w bezpośrednim sąsiedztwie stolicy Adventure World Warsaw, wkroczą na teren parku poprzez pasaż prowadzący pod budynkiem Hotelu Grand. Pierwszym miejscem, jakie napotkają, będzie Przystań Przygód – tętniący życiem rynek pełen sklepów, restauracji i innych atrakcji.


Przystań Przygód
 

Sam park tematyczny składać się będzie z pięciu różnych krain, które zachwycą całą rodzinę i pozwolą jej przeżyć wspólnie wspaniałe chwile. W każdej krainie, w niezwykłym klimacie mitów i legend znajdziemy pełną różnorodność atrakcji na najwyższym światowym poziomie, w tym imponujące rollercoastery, wliczając w to również te znajdujące się wewnątrz budynków, atrakcje wodne, takie jak zjeżdżalnie i baseny ze sztucznymi falami, interaktywne fontanny, przejażdżki łodzią czy karuzele.

Przechodząc przez Przystań Przygód, goście wkroczą do pierwszej krainy – Zaginionego Królestwa, gdzie między innymi odbywać się będą interaktywne show wykorzystujące technologię 5D, a także spektakularne pokazy kaskaderskie. Dalej odwiedzający udają się do Baśniowej Polski – miejsca, gdzie pośród tradycyjnej architektury przypominającej warszawską starówkę postacie znane z polskich legend i baśni wprowadzą gości w piękno polskiego folkloru. Następna kraina tematyczna, Laguna Magicznych Stworzeń, będzie “najmłodszą duchem” ze wszystkich części parku. Zamieszkiwać ją będą wesołe, mityczne postacie uwielbiające żarty i psikusy, wciągające gości do wspólnej zabawy. 


Zaginione Królestwo
 

Baśniowa Polska
 

Laguna Magicznych Stworzeń
 

Następnie goście odwiedzą Krainę Legend osadzoną w klimacie starożytnych cywilizacji Majów i Egipcjan, gdzie będzie można skorzystać z emocjonujących rollercoasterów i innych atrakcji. Motywem przewodnim ostatniej krainy zwanej Wyspą Zamkową  będą rycerze, wiedźmy i smoki, a po atrakcjach w klimacie średniowiecza gości oprowadzać będą między innymi król Artur i czarodziej Merlin.


Kraina Legend
 

Wyspa Zamkowa


Wszystkie podmioty zaangażowane w tworzenie AWW, w tym ponad 100 architektów, producenci atrakcji i konsultanci branżowi, należą do najbardziej uznawanych w globalnej branży tematycznych parków rozrywki. Poza Peterem Janem Mulderem i Stevenem Shaikenem, do grona kierującego inwestycją należy także Edward Pawley, powołany na stanowisko Generalnego Managera, a także wielu konsultantów współpracujących z firmą w zakresie sprzedaży i marketingu, HR, finansów, działalności operacyjnej, hoteli czy gastronomii.

Do grona podmiotów współtworzących park należą firmy z wieloletnim doświadczeniem w branży tematycznych parków rozrywki, między innymi AGS Architects, Imtech, JoraVision, Tebodin, Vekoma Rides Manufacturing i Hafema.

Według realnych szacunków liczba gości, którzy odwiedzą wszystkie części parku łącznie (Park Tematyczny, Park Wodny, Strefę Rozrywki i Hotele) wyniesie 2,6 miliona w pierwszym roku działalności (2015) oraz ponad 4,6 miliona po pierwszych dziesięciu latach (2024). Taki wynik będzie możliwy dzięki idealnej lokalizacji inwestycji – w samym centrum Polski, z łatwym dostępem do autostrad A1 i A2, dogodnym dojazdem kolejowym i aż trzema lotniskami w pobliżu. Inwestycję wspierają rząd polski oraz władze lokalne.

„Niezmiernie cieszy mnie fakt, że park powstanie właśnie w Polsce, w gminie Grodzisk Mazowiecki. Dzięki powstaniu tysięcy miejsc pracy i nowych możliwości rozwoju biznesu, ekonomiczna przyszłość i rozwój miasta i gminy zostaną zabezpieczone na wiele lat” - powiedział Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Mazowieckiego. 

Jedną z największych zalet inwestycji jest doskonała lokalizacja w Grodzisku Mazowieckim, praktycznie w centrum kraju, 40 kilometrów od Warszawy i 90 km od Łodzi – trzeciego co do wielkości miasta w Polsce. Nowo otwarta autostrada A2 przebiega w bezpośrednim sąsiedztwie parku. W odległości 4 godzin jazdy od kompleksu AWW zamieszkuje ponad 20 milionów ludzi. W pobliżu inwestycji zlokalizowane są 3 lotniska – warszawskie Okęcie, łódzki port im. W. Reymonta oraz uruchomione niedawno lotnisko w Modlinie.  Pociągi podmiejskie zapewnią dogodne połączenie dla mieszkańców Warszawy i okolic udających się do parku.

W siedmiu krajach sąsiadujących z Polską, stanowiącą most pomiędzy Zachodnią i Wschodnią Europą, mieszka ponad 156 milionów osób.

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.

Galeria zdjęć

$item.title
$item.title
$item.title
$item.title
$item.title
$item.title