Przewodnik po parkach rozrywki

W sobotę oficjalnie rozpoczęto budowę Adventure World Warsaw

Tagi: Park Rozrywki, Adventure World Warsaw, AWW, Grodzisk Mazowiecki, Peter Jan Mulder, Grzegorz Benedykciński, Groundbreaking

W sobotę oficjalnie rozpoczęto budowę Adventure World Warsaw

Budowa Adventure World Warsaw rozpoczęta! 'Grodzisk Mazowiecki nie będzie już taki sam!' – zapewnia Peter Jan Mulder, szef Adventure World Warsaw. Rozpoczęcie budowy parku rozrywki zainicjował Groundbreaking, czyli wbicie pierwszej łopaty, które odbyło się w późnych godzinach wieczornych, w sobotę, 21 lipca 2012 roku, na polach Kłudna Starego w gminie Grodzisk Mazowiecki.

Symboliczne rozpoczęcie budowy AWW odbyło się naprawdę z wielkim hukiem! W przenośni i dosłownie. To nie było tradycyjne wbijanie łopaty, ale odpalenie serii wybuchów i pokazu sztucznych ogni, jakich w Grodzisku Mazowieckim jeszcze nie było.


Budowa Adventure World Warsaw rozpoczęta!


Efekt był naprawdę fantastyczny! Moc tego przedstawienia była tak wielka, że dotarła do centrum Grodziska Mazowieckiego, oddalonego o blisko 5 kilometrów od Adventure World Warsaw. Echa imprezy przy autostradzie A2, dotarły również do okolicznych miejscowości: Błonia, Milanówka, czy Jaktorowa.


Przewodnik po Groundbreaking AWW

Serię detonacji i ferie sztucznych ogni – oznajmiających rozpoczęcie budowy największego parku rozrywki w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, jakim ma stać się Adventure World Warsaw Parks&Resort zainicjowali: Peter Jan Mulder i jego żona Sylwia Mulder z firmy Las Palm, którzy są pomysłodawcami i inicjatorami AWW, a także Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Mazowieckiego, Klaus Betz z firmy Imtech, która będzie budowała park oraz Roland Mack stojący na czele IAAPA (międzynarodowej organizacji zrzeszającej parki rozrywki i atrakcje turystyczne) i jednocześnie zarządzający Europa-Park (jednym z największych parków rozrywki w Niemczech i Europie).


Groundbreaking, czyli wbicie pierwszej łopaty pod AWW

 


Olivier Janiak, Sylwia Mulder, Peter Jan Mulder i Kinga Malinowska

 


Władze Grodziska Mazowieckiego wchodzą do AWW


Imprezę poprowadzili: Karolina Malinowska i Olivier Janiak.

Autor: Paweł Kółkiewicz
Infogrodzisk.pl 

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.