Przewodnik po parkach rozrywki

W Grodzisku Mazowieckim powstanie park „Adventure World Warsaw”!

Tagi: Park Rozrywki, Park Tematyczny, Adventure World Warsaw, Rollercoaster, AWW, Grodzisk Mazowiecki, Aquapark, Peter Jan Mulder, Sebastian Barbasiewicz, Jora Vision, Holenderski Inwestor, Wizualizacja Parku, Karuzela Waveswinger, Gigantyczny Park Rozrywki Pod Warszawą, Konferencja Prasowa, Kolejka Monorail, Zjeżdżalnia Flume

W Grodzisku Mazowieckim powstanie park „Adventure World Warsaw”!

W dniu dzisiejszym odbyła się konferencja prasowa, na której w szczegółach przedstawiono plan stworzenia tematycznego parku rozrywki Adventure World Warsaw. Jak zapewniają inwestorzy, już niedługo, zaledwie 30 minut od Warszawy, będziemy mieli największy w Europie Środkowej park rozrywki.

W kwietniu tego roku na kilka tygodni zrobiło się głośno wokół małej podwarszawskiej wsi Złotokłos, w której holenderski inwestor, spółka Las Palm planował wybudowanie gigantycznego parku rozrywki. Pomysł od początku wzbudzał wielkie kontrowersje wśród mieszkańców Złotokłosu. Dziś już wiemy, że park powstanie w innej miejscowości - w Grodzisku Mazowieckim. W Złotokłosie mieszkańcy mogą odetchnąć.

Adventure World Warsaw ma być całorocznym parkiem rozrywki, przyciągającym około 2 miliony turystów rocznie! To pierwsza tego typu inwestycja w okolicach Warszawy, która ma szanse na realizację. AWW to park tematyczny z ponad 25 wyjątkowymi atrakcjami, 2 hotele z łącznie 800 pokojami, aquapark, a także część rozrywkowa z kinami, restauracjami, sklepami i klubami.

Sam park rozrywki składać się będzie z pięciu tematycznych wysp/stref, które w fazie projektowania nosić będą nazwy: Adventure Harbor, Creature Lagoon, Castle Island, Land of Legends i Polski Plaza. Wśród atrakcji planowane są między innymi: rollercoaster boomerangkaruzela waveswinger czy zjeżdżalnia flume. Intencją inwestora jest stworzenie parku tematycznego, zapewniającego rozrywkę i wypoczynek dla całych rodzin z dziećmi. W planach jest stworzenie zadaszonej części całorocznej parku, gdzie znajdą się zlokalizowane wewnątrz budynków place zabaw dla dzieci, interaktywne pokazy i animacje oraz ogromny aquapark. Wszystko w scenerii baśń i legend.


Widać, że inwestorzy wzorują swoją koncepcję na takich turystycznych destynacjach jak Universal Studios i Disneyland na Florydzie. Planują, aby było to miejsce, w którym wolny czas można spędzić podczas jednodniowej wizyty ale i zostać na dłużej. Można też skorzystać z wielu atrakcji późnym wieczorem. Co równie istotne w projekt zaangażowana jest firma Jora Vision, która na codzień zajmuje się tematyzacją tego typu obiektów.

We wcześniejszym artykule przedstawialiśmy wstępną wizualizację parku. W dniu dzisiejszym wyjawiono więcej szczegółów i przedstawionno nowe wizualizacje parku, przewidzine pod nową lokalizację.

Park ma zostać otwarty w 2014 roku i stanowi pierwszy etap planowanej inwestycji. W drugiej fazie przewidziano m.in. budowę drugiego parku tematycznego, dużego centrum rozrywkowego, centrum konferencyjno-biznesowego oraz luksusowego SPA. Cała inwestycja ma pochłonąć ok. 750 mln Euro i zająć 240 hektarów powierzchni.

Jak podaje inwestor, koszt odwiedzin takiego parku (bez kosztów noclegu i wyżywienia oraz pamiątek) to wydatek około 400 zł dla czteroosobowej rodziny. Jest to dość duża kwota, jednak biorąc pod uwagę mnogość atrakcji oraz ich standard, można spodziewać się gości zainteresowanych spędzeniem czasu w Adventure World Warsaw. W końcu zamiast jechać do parku w Niemczech, będzie można przeżyć przygodę w kraju.

Autor: Anna Marasek
Parkmania.pl 

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.

Galeria zdjęć

$item.title
$item.title
$item.title
$item.title
$item.title
$item.title
$item.title
$item.title
$item.title
$item.title
$item.title
$item.title
$item.title
$item.title