Przewodnik po parkach rozrywki

Rozpoczyna się budowa pierwszego polskiego parku tematycznego

Tagi: Park Rozrywki, Park Tematyczny, Adventure World Warsaw, Rollercoaster, AWW, Grodzisk Mazowiecki, Grzegorz Benedykciński, Vekoma, Las Palm, JoraVision, Złotokłos

Rozpoczyna się budowa pierwszego polskiego parku tematycznego

Wygląda na to, że za dwa lata będziemy mogli odwiedzić pierwszy w Polsce prawdziwy park tematyczny. Firma Las Palm potwierdziła dzień rozpoczęcia budowy Adventure World Warsaw!

Budowa parku rozpocznie się już pod koniec przyszłego tygodnia, 21. lipca. Adventure World Warsaw będzie pierwszym w Polsce i największym w Europie Środkowo-Wschodniej parkiem tematycznym.

Od samego początku inwestycja dostarcza ogromnych emocji, wielu nie wierzyło, że dojdzie do budowy, poddawało w wątpliwość wypłacalność inwestorów i kwestionowało przeszłość biznesową właścicieli firmy. 

Początkowo park miał zostać ulokowany w Złotokłosie, ale lokalna społeczność na czele z sołtysem wybiła firmie Las Palm ten pomysł z głowy, nie zgadzając się na takie przedsięwzięcie na swoich terenach. Z perspektywy kilku miesięcy wygląda na to, że przeniesienie pomysłu ze Złotokłosu do Grodziska Mazowieckiego było udanym posunięciem. Tu spółka otrzymała wsparcie od lokalnych władz, na czele z burmistrzem Grodziska, Grzegorzem Benedykcińskim, który docenił potencjał tej inwestycji.


Tak ma wyglądać AWW


Przypomnijmy, że Adventure World Warsaw ma być całorocznym parkiem tematycznym, w którym będzie ponad 25 atrakcji, zlokalizowanych w pięciu tematycznych strefach. Będzie to rodzinny park rozrywki, w którym znajdą się rollercoastery, karuzele oraz atrakcje niespotykane jeszcze w Polsce, jak chociażby mad house. Wszystkie atrakcje będą tematycznie dopasowane do krain, w których się znajdują. Nad projektem parku pracuje znana w branży, holenderska firma JoraVision, atrakcje dostarcza między innymi Vekoma, jednen z większych producentów rollercoasterów na świecie.


Wizualizacja Grand Hotelu


W parku planowany jest także park wodny oraz dwa tematyczne hotele. Wzorem zagranicznych parków tematycznych, w AWW znajdzie się także część rozrywkowa z kinami, restauracjami i sklepami, w której będzie można spędzić zarówno dzień jak i wieczór. Las Palm zapowiada, że to nie koniec atrakcji. W drugiej fazie inwestycji planowana jest rozbudowa parku o dodatkowy park tematyczny, kolejne hotele, SPA i centrum biznesowe.

Zakończenie budowy parku przewidziane jest na październik 2014 roku.

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.

Galeria zdjęć

$item.title