Przewodnik po parkach rozrywki

Dzieci z domów dziecka będą bawić się w parku AWW za darmo

Tagi: Park Rozrywki, Adventure World Warsaw, AWW, Grodzisk Mazowiecki, Peter Jan Mulder, Imtech, Grzegorz Benedykciński, Las Palm, Vekoma, JoraVision, Tematyczny Park Rozrywki, AGS, Tebodin, Kancelarii Wardyński&Wspólnicy, Burmistrz Grodziska Mazowieckiego, RCK

Dzieci z domów dziecka będą bawić się w parku AWW za darmo

Twórcy tematycznego parku rozrywki Adventure World Warsaw prezentują pierwsze z zaplanowanych działań z zakresu CSR. Spółka Las Palm zbuduje na terenie AWW specjalny budynek gościnny dla dzieci z domów dziecka i dzieci specjalnej troski, które będą mogły odwiedzać park za darmo.

Największy w tej części Europy tematyczny park rozrywki Adventure World Warsaw, którego otwarcie zaplanowano na 2014 rok, w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu będzie gościł dzieci z domów dziecka i dzieci specjalnej troski będące pod opieką przyszpitalnych, specjalistycznych placówek klinicznych. W południowo wschodniej części parku, zaraz przy głównym wejściu do Miasteczka Rozrywki, powstanie specjalny budynek gościnny wyposażony we własną stołówkę, kuchnię, magazyn, pomieszczenie biurowe, duży hol i taras, pomieszczenia sanitarne. Oprócz licznych atrakcji w samym Parku dzieci będą mogły skorzystać także z sali zabaw, ogrodu z placem zabaw i mini zoo z małymi zwierzętami udomowionymi. Hotelik będzie mógł jednocześnie ugościć łącznie 46 dzieci i 2 opiekunów. Budynek będzie również przystosowany do obsługi dzieci i dorosłych poruszających się na wózkach inwalidzkich. Pod względem wystroju i architektury utrzymany będzie w bajkowej stylistyce, przyjaznej dzieciom dzięki użyciu ciepłych barw oraz bezpiecznych urządzeń i mebli.

Obiekt będzie zarządzany przez powołaną specjalnie w tym celu fundację o statusie pożytku publicznego. Organizacją pobytu najmłodszych gości będą zajmowali się pracownicy fundacji, która zajmie się również transportem dzieci do i z parku. Pobyt jednej grupy będzie trwał nie krócej niż 7 dni, a dzieci przez cały czas będą znajdowały się pod opieką wykwalifikowanego i doświadczonego personelu.

Budynek to specjalny dar od całego Zespołu AWW biorącego udział w realizacji projektu – mówi Peter Jan Mulder, Prezes spółki Las Palm. - W tym miejscu chciałbym złożyć szczególne podziękowania firmom AGS, JoraVision, Vekoma, Kancelarii Wardyński&Wspólnicy, Imtech, Tebodin, RCK i innym zaangażowanym w realizację projektu AWW, wspierającym prace nad projektem budynku socjalnego – dodaje.

Zespół Adventure World Warsaw liczy także na współpracę z obiektami znajdującymi się w Grodzisku Mazowieckim. Chcemy między innymi skorzystać z doświadczenia lokalnego Ośrodka Pomocy Społecznej – mówi Prezes Mulder. - Na terenie AWW będzie się również znajdował punkt medyczny, zapewniający niezbędną pomoc doraźną w nagłych przypadkach, pozostający w bezpośrednim kontakcie ze Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym Samodzielnego Publicznego Specjalistycznego Szpitala Zachodniego im. Jana Pawła II w Grodzisku Mazowieckim znajdującym się w odległości 7km od AWW – dodaje.

Powstanie parku AWW popierają władze Grodziska Mazowieckiego. – Zarówno nasz region, jak i cały kraj mogą tylko skorzystać na realizacji tej inwestycji. Wpływy z podatków, powstanie około tysiąca nowych miejsc pracy i ogromne perspektywy dla rozwoju lokalnego biznesu, a także pozytywny wpływ na turystykę przyjazdową do Polski to kilka najważniejszych powodów, dla których warto wspierać tę inwestycję  – mówi Grzegorz Benedykciński, Burmistrz Grodziska Mazowieckiego. – Wpisanie w projekt parku budynku socjalnego przeznaczonego dla pokrzywdzonych przez los dzieci to oznaka odpowiedzialnego podejścia inwestora i jego partnerów do całego przedsięwzięcia – dodaje.

Zespół AWW jest również zainteresowany podjęciem współpracy z innymi fundacjami aktywnie wspierającymi potrzebujące i chore dzieci, m.in. w ramach ogólnospołecznego programu „Podziel się Posiłkiem”, jak również fundacjami wspierającymi zakup sprzętu medycznego, zajmującymi się renowacją specjalistycznych klinik szpitalnych czy prowadzącymi rehabilitację. AWW ma także zamiar brać udział w organizowanych przez znane fundacje programach, takich jak „Podaruj dzieciom słońce” (Fundacja Polsat), czy programach prowadzonych przez Fundację TVN „Nie jesteś sam”, by podarować dzieciom miłe wspomnienia i pomóc im w spełnianiu ich marzeń.

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.