Przewodnik po parkach rozrywki

Otwarcie „Adventure World Warsaw” już za dwa lata

Tagi: Park Rozrywki, Adventure World Warsaw, Rollercoaster, AWW, Grodzisk Mazowiecki, Złotokłos, Sebastian Barbasiewicz, Wiesław Słowik

Otwarcie „Adventure World Warsaw” już za dwa lata

Pisaliśmy, że coraz więcej osób wyjeżdża do zagranicznych parków rozrywki w poszukiwaniu dobrej zabawy i adrenaliny. Możliwe, że niedługo część osób wybierze się do takiego obiektu w Polsce. Już w 2013 roku ma zostać otwarty Adventure World Warsaw.

Takie są przynajmniej plany inwestora, firmy Las Palm. Adventure World Warsaw ma być największym i najnowocześniejszym parkiem rozrywki w Europie Środkowo-Wschodniej. We wcześniejszym artykule pisaliśmy, że planowana lokalizacja to podwarszawski Złotokłos. Okazuje się, że pod uwagę brane są również inne lokalizacje w tym Grodzisk Mazowiecki.

Jak na razie pomysł na park rozrywki wzbudza wielkie kontrowersje we wsi Złotokłos. W zeszłą środę odbyło się spotkanie inwestora z mieszkańcami i przedstawicielami lokalnych władz. Mieszkańcy bardzo dokładnie przygotowali się do spotkania. Zażądali odpowiedzi na kilkadziesiąt pytań w związku z inwestycją. Nie ograniczali się jedynie do charakteru samej inwestycji i korzyści jakie przyniesie ona dla gminy ale również poruszyli kwestie wiarygodności samego inwestora, organizacji ruchu czy ochrony środowiska. Według Kuriera Południowego przedstawiciele inwestora nie zrobili dobrego wrażenia na mieszkańcach Złotokłosu jak i na sołtysie wsi Wiesławie Słowiku. Przyjechaliście do nas państwo kompletnie nieprzygotowani. - powiedział - Myśleliście, że trafiliście na wieśniaków, którym będzie można wcisnąć kit. Jak chcecie z nami poważnie rozmawiać, to pokażcie nam dokumenty, zamiast bujać w obłokach.

Z drugiej strony entuzjaści parków rozrywki są na pewno podekscytowani wizją stworzenia dużego parku rozrywki w Polsce. W Adventure World Warsaw planowane są dziesiątki atrakcji w tym rollercoastery i różnorodne atrakcje wodne. Chcemy zapewnić rozrywkę i wypoczynek dla całych rodzin z dziećmi. Nie zabraknie atrakcji również dla najmłodszych dzieci – mówi Sebastian Barbasiewicz, Członek Zarządu spółki Las Palm sp. z o.o., przedstawiciel inwestora.

Nie ulega wątpliwości, że park rozrywki to dobra inwestycja. Co więcej, w okolicach Warszawy nie ma żadnego parku rozrywki (dla porównania w Małopolsce jest jeden lunapark, dwa parki dinozaurów i jeden park miniatur). Czy uda się inwestorowi przekonać mieszkańców Złotokłosu do pomysłu? Czy może będzie szukał poparcia w Grodzisku?

Do końca maja ma zostać podjęta decyzja w sprawie lokalizacji.

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.